Uprchlý prodejce mercedesů z Plzně byl zatčen v USA | out007siderUprchlý prodejce mercedesů z Plzně byl zatčen v USA

O devatenáct miliónů korun připravil své zákazníky majitel prodejny ojetých mercedesů Vít Študlar. Šestatřicetiletého podnikatele z Plzně zatkla nyní policie ve Spojených státech amerických, kde se skrýval před spravedlností. Uprchl v roce 2005, kdy měl nastoupit do výkonu trestu. Za zpronevěru si má za mřížemi odsedět sedm let.
2.3. 2007 08:05

PLZEŇ - "Příští týden bude odsouzený muž dopraven z USA do České republiky, kde bude rovnou eskortován do výkonu trestu," potvrdil ve čtvrtek Právu soudce plzeňského krajského soudu Zdeněk Minařík, který v červnu 2005 vydal na Študlara zatýkací rozkaz. "Měli jsme informace, že se zdržuje na Floridě. Bližší informace o jeho zadržení neznám," dodal Minařík.

Bývalý taxikář Študlar podle verdiktu soudu uzavřel v letech 1996 až 1998 celkem 86 smluv o zprostředkování prodeje osobních aut, ta prodal, ale peníze si ponechal pro svou potřebu. Svěřená vozidla prodával od 50 tisíc do 600 tisíc korun.

Pohledávky uplatňovalo 78 poškozených klientů, přičemž někteří lidé získali zpátky alespoň část peněz nebo jiný automobil protihodnotou. Študlar se sám přihlásil policii několik dní poté, co podvedení zákazníci vzali útokem jeho prodejnu. Ve vazbě strávil několik měsíců, propuštěn byl na 400 tisícovou kauci, kterou za něho složil jeho otec.

Soud zjistil, že si Študlar žil na vysoké noze. Jezdil v drahých mercedesech, dopřával si nákladné zahraniční dovolené a manželce zaplatil drahou plastickou operaci. U soudu se hájil tím, že zkrachoval coby podnikatel, ale o zpronevěře nechtěl ani slyšet. Vymahači dluhů mu prý odvezli některé vozy, čímž se dostal do finančních potíží.
« Home | Next »
| Next »
| Next »
| Next »
| Next »

0 Komentáře

Přidej komentář