28.Červenec 2009,18:25

22. 7. 2009:Milý deníčku, letos jsem vyrazil na dovolenou s kámošema ze skauta i s naším vedoucím a jelikož se naposlední chvilku udělalo Cise zle, vzali jsme sebou Brumbyho. Lucius to celé točil a slíbil, že video sestříhá a dá na youtube.com. Přikládám fotku, bylo to moc fajn.
Severus

http://imb.lide.cz/big/4A6CBD010C7543CB4F140200.jpg?#71167023

23. 7. 2009:Milý deníčku. Než mi zabere kinedril, rozhodl jsem se do tebe zapsat ještě i dnešní zážitek. Voldy mě s Luciusem pozval na vodu. Bylo to strašně superky, ale jen do té doby, než Voldy zmodral a poblil celou loď a Luciuse, který se celou dobu tvářil hrozně vyděšeně. Voldy mi pak trhal volantem takže jsme se převrátili a strávili 2 hodiny v moři (nutkno podotknout, že Voldy si nevzla záchranou vestu, protože jí údajně nepotřebuje.. takže jsme ho podpírali) nakonec nás vytáhla nějaká rybářská loď a dovezla na vlak.
Severus
http://imb.lide.cz/big/4A6CC446A7D0833AB4160300.jpg?#71171310

24. 7. 2009: Milý deníčku,
Dnes ráno mi přinesla sova pergamen s pozvánkou na rybaření. Byla od Voldyho, který se tímto chtěl omluvit za tu minulou výpravu. Sbalil jsem si tedy červíky, Filche a ještě za tmy vyrazil k přístavu. Ukázalo se, že Voldy pozval Remuse i Siriuse, který později zahodil pruty do moře, jelikož je prý proti vraždění zvířat.. pak se i s Remusem přivázali ke kormidlu, ale pár kouzel a panáků je nakonec vzpamatovalo. Voldymu bylo opět zle, jenže tentokrát už zvracel do moře. CHytili jsme spoustu ryb, ale Sirius je všechny pustil s tím, že se s Remusem poprali kvůli té jeho zlaté. Byl to super den. Domluvili jsme se, že večer zajdem na nějakou párty.
Severus
http://imb.lide.cz/big/4A6D55F2D565CE848EE80000.jpg?#71186962

25. 7. 2009:Milý deníčku,
Jsme se šli deníčku projít k moři.. však víš, vyvenčit vlkodlaky... a vyfotili se, jenže Lucius je střevo a nastavil na foťáku černobílou.

http://imb.lide.cz/big/4A6D9387F4E7099D99EF0000.jpg?#71215774

26. 7. 2009:Milý deníčku,
Našel jsem jednu starší fotku z párty, to jsme se ještě bavili s Potterem, jenže on dělal ostudu a navíc všude tahal tu mudlovskou šmejdku a zrzouna.
Severus

http://imb.lide.cz/big/4A6D97FF0A67940E5C700100.jpg?#71217601

27. 7. 2009: Milý deníčku, právě mě přitáhli benga. Ještě nikdy jsem nebyl takhle na šrot a to tam ani nebyl Brumbál, který nechtěl jít, jelikož se mu spálil citronový dort. Kdybych tušil, že Voldemort přitáhne Nevilla a ten zase Hermionu tak nikam nejdu... Luciuse to tak vzalo (hlavně to, že se Filch dal dohromady s Hermionou) že se převlékl za kurvu a sváděl Voldemorta. Neville to zase zkoušel na mě. Ani nevím kde jsme to byli, ale byla tam spousta mudlů a ostatní havěti, neměli ani malinovou šťávu. No nic jdu vyprat tričko od rtěnky a Nevillových slin a půjdu na kutě.
Severus
http://imb.lide.cz/big/4A6E037908DF3C67A3B80000.jpg?#71264641

 

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
10.Červenec 2009,17:20

Deníček odvážné studentky Bradavické školy čar a Kouzel (rok 2009)

Sarah Wellerová

 

Při svém pátráním po Bradavickém hradě jsem narazila na zajímavý seznam - návod, jehož obsahem je X způsobů jak naštvat profesora lektvarů, všemi obávaného Severuse Snapea… rozhodla jsem se pár bodů vyzkoušet a to nejen proto, že nálezce tohoto pergamenu se automaticky zavazuje pro splnění alespoň jednoho bodu…

 

 

21. října

Požádej ho o autogram.. pokud odmítne, opakuj svou žádost dokud ti nevyhoví.

 

Po hodině lektvarů kdy nezapomněl seřvat půlku třídy za jejich absolutní neschopnost, jsem se odvážila k němu i přes hrozící smrt přijít…

„Mohu Vás pane profesore požádat o autogram?“ Zůstal na mě koukat jak na vánoční stromeček a rychle zamrkal

„Prosím?“ Natáhla jsem k němu sešit lektvarů a připravenou tužku a zamilovaně na něj koukala…pravděpodobně přemýšlel, jakou kletbu na mě použít, ale pak mi vytrhl sešit i tužku zatímco se na mě díval těma svýma černýma očima a po povytáhnutí obočí začal psát..

„Kdybyste tam mohl napsat pro Sarah..“ rozhodla jsem se tento bod maličko vylepšit.. podíval se na mě smrtícím pohledem, dopsal můj požadavek a s ledovým klidem mi podává sešit zpět. Pak zaklapne svou knihu a odvlává někam pryč.

Od dnešního dne mám sešit ozdoben o autogram: Pro Sarah – Severus Snape

 

26.října

Oslovuj ho Severusi

 

Tohle asi bez trestu neujde, ale co. Nejprve jsem ho chtěla takto oslovit při hodině, ale nakonec jsem využila situace kdy jsem ho potkala při cestě z oběda.

„Severusi prosím tě nějak jsem zapomněla co si máme zítra připravit za lektvar“ vychrlila jsem to na něj jako bychom se znali léta a tykáme si už minimálně 20 let. U toho se na něj dívala jakoby se nechumelilo.. viděla jsem jak se mu sevřela pěst a zase povolila.. zblednul a postupně vystřídal celé spektrum barev než se zmohl na odpověď..

„Lektvar proti nevolnosti slečno.. a laskavě se zdržte toho, abyste mě oslovovala křestním jménem!“ během vteřiny byl pryč.

 

1. listopadu

Říct mu při hodině, že mu to dneska sluší + když někomu vynadá vstaň a zatleskej

 

Hned dva body najednou..

Uprostřed jeho výkladu o hojivých bylinkách jsem na něj koukala a sledovala kdy se mi naskytne šance .. tu jsem zvyšovala tím, že jsem na něj celou hodinu užasle zírala a občas hlasitě vzdychla, ačkoliv to musel zaznamenat, držel se dlouho až se těsně před koncem hodiny rychle přiřítil k mé lavici a velice zřetelně a naštvaně mi povídá

„O co se to tu snažíte slečno Wellerová?“

„Dneska Vám to pane profesore moc sluší“ Naprázdno zalapal po dechu…

„Co- co si to dovolujete? Strhávám Nebelvíru 10 bodů a pokud si nechcete vysloužit školní trest radím Vám, abyste zbytek hodiny strávila s očima přilepenýma do knížky!“ Na to jsem se postavila a uznáním v očích se roztleskala… zbytek třídy se válel smíchy…Snape měl co dělat, aby mi jí rovnou neubalil a po té co třídu uklidnil svým mrazivým TICHO! Se mi podíval do očí a udělil mi školní trest.

 

P.S.: večer jsem si odpykávala trest v jeho kabinetě.. celou dobu mého drhnutí kotlíků mi sem tam věnoval nepříčetné pohledy, jestli si myslí, že mě vyděsí tak se mýlí. Abych mu potvrdila, že se nebojím jsem se rozhodla realizovat vtípek i při výkonu trestu :-D Když jsem se ujistila, že si mě nevšímá a něco si zuřivě zapisuje, jsem z ničehož nic začala zpívat pěkně nahlas písničku Den je krásný a u toho odhodila kotlík i hadr když jsem rozpažila ruce…Lekl se tak, že přes celý svůj dosud psaný text udělal brkem čáru. Kdyby pohled zabíjel válela bych se tam v krvi…Nebelvír přišel o dalších 50 bodů…

 

3.listopadu

Až se na tebe během hodiny ošklivě podívá, nahlas se rozbrečet a utéct ze třídy.

 

Při hodině bylo nezvyklé ticho, nejspíš všichni čekali, co jsem si tentokrát přichystala a ačkoliv se Snape snažil mě ignorovat nemohlo mi uniknout, že je celou dobu ostražitý. Udělal chybu, osudovou… po tom co mi spadla tužka na zem se podíval mým směrem a to nebývale ošklivě… předvedla jsem tu nejlepší dramatickou epídu co kdy zdi Bradavic viděli, okamžitě jsem se rozplakala a s rukama na očích se sebrala a utíkala ze třídy ukazujíc na něj prstem, ještě než jsem vrazila do dveří jsem se na něj ublíženě podívala… hned co se za mnou zavřeli dveře se třída rozchechtala…

Fred mi líčil, že Snape vypadal jak když se mu rozskočí hlava, ale ponechal můj výstup bez komentáře…

 

5. listopadu

Předej mu milostný a obdivný dopis

 

Rozhodla jsem se pro každodenní útoky, aby se z nich nestačil vzpamatovávat. Večer jsem před spaním sesmolila krásný milostný dopis a rozhodla se mu ho ráno na snídani předat…obsah zněl:

Milý Severusi,

Už dlouho tě tajně obdivuji a miluji. Hrozně mě vzrušují tvé mrazivé pohledy a když někomu nadáváš jsem v sedmém nebi. Tvé znalosti jsou naprosto fenomenální. Rozhodla jsem se ti to napsat, abys měl alespoň malý návod na to, jak mě rozpálit. S úctou tvá věrná Sarah. +Několik rudých polibků od rtěnky…

 

Tenhle bod jsem si původně chtěla nechat až jako poslední, ale už dlouho na mě a moje vytáčky nereagoval tak jsem se rozhodla vsadit svůj život a po tom, co si můj dopis ráno přečetla celá kolej jsem ho s hrdě zvednutou hlavou a mírným úsměvem nesla Snapeovi, který seděl na svém místě a již zdálky se na mě trpitelsky díval… dopis si ode mě nevzal, jen mi věnoval pohled říkající: nezkoušej mou trpělivost holka. Po chvilce jsem si všimla, že vstává a dopis si bere sebou. Večer mi sova donesla odpověď: Nevím proč máte takto neutuchatelnou touhu zkoušet mou trpělivost, berte to jako poslední varování!!! Důrazně Vás žádám, abyste mi přestala tykat!!!SS

 

6. listopadu

Vytrať se v noci ze svého pokoje a běž zaklepat na Snapeův kabinet.. pokud je vzhůru vymluv se na náměsíčnost a pokud spí tak se ho znuděně zeptej, jestli spal, že ty nemůžeš usnout.

 

Ve vzduchu vysel závan jisté smrti.. už jsem si byla jistá, že se zpět do svého pokoje nevrátím, ale přesto jsem to riskla a v jednu v noci se odvážila zaklepat na jeho kabinet.. po chvilce ticha se ozval šramot, otevřel mi Snape v košili a kalhotách a vyděšeně na mě zíral..

Ledabyle jsem si zívla a pak co nejznuděněji pronesla: „Spíte? Já nějak nemůžu usnout a tak…“ větu jsem nestihla dokončit, chytil mě pevně za loket a vtáhnul dovnitř. Zabouchnul dveře a přimáčkl mě na ně. Zatímco jiskry šlehající z jeho očí mě oslepovali se ke mně nahnul jak nejblíže mohl a s hrůzou nahánějícím tónem pronesl: „Pokud sova zabloudila a vy jste nedostala mé poslední varování, Vám tedy dávám osobně poslední šanci vyjít z této Vaší hloupé hry živá a zdravá! Příště se Vám takového privilegia už nedostane!.. a teď vypadněte!“ ublíženě jsem se na něj podívala a za zavírajícím Snapeem ještě pronesla .. „A já si chtěla jen přátelsky popovídat…“ To jak nepříčetně kopnul do židle jsem už bohužel neviděla…

 

 

Někdy uprostřed prosince ….

Bohužel milý deníčku netuším co je za den. Po tom, co jsem se Snapea zeptala v čem pere své prádlo, že je stále tak úžasně černé a plácla mu na kabát jahodový dort se slovy, že jsem zvědavá jak si jeho prášek poradí i s touhle odolnou skvrnou se nejspíš (určitě když ležím na marodce) neudržel a slíbené varování vyplnil. Až se mi zahojí všechny zlomeniny předám plnění dalších bodů někomu jinému.

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 1 komentářů
01.Červenec 2009,13:31

Dnes jsem přišla na hodinu pozdě... měli jsme se učit v učebně lektvarů a nikdo mi to neřekl. Zbylo na mě místo v poslední lavici u okna. Měli jsme zrovna přeměňování s profesorkou Rainovou. Omluvila jsem se a zasedla potichu do lavice – potichu se mi podařilo převrhnout židli… Vyndala jsem si učebnice a s rukou pod hlavou naslouchala poněkud nudnému výkladu dnešní hodiny, kdy cílem se bylo naučit změnit se v nějaké zvíře. Oči mi najednou sklouzli na lavici, kde bylo maličkým písmem vyryto: Chceš-li se pobavit a jsi-li statečný/ná hledej návod v knihovně za 16tým svazkem v oddělení známých čarodějů.

Chvíli jsem přemýšlela čí je to vtípek, ale nikdo se na mě nedíval, všechny oči se upírali na tabuli kde právě paní profesorka psala zaříkávadlo. Zapsala jsem si ta slova z lavice do svého poznámkového sešitu a přemýšlela, co tam najdu.. určitě nějakou lotrovinu. Zbytek hodiny jsem už výklad moc nevnímala a tak si do poznámkového sešitu připsala i číslo stránky v učebnici, kterou si budu muset večer pročíst, abych příště nekoukala jak sůva z nudlí.

 

Připadala jsem si jak Alenka v říši divů, večer jsem se kradla do knihovny, kde už v tuhle dobu mohlo být jen pár studentů – šprtů. Našla jsem tam jako vždy Grangerovou a ještě pár kluků. Nenápadně jsem stepovala k oddělení čarodějů… nervózně odpočítala 16tý svazek a vyndala ho.. musela jsem si stoupnout na špičky, abych viděla co je za ním… byl tam kus pergamenu. Rozhlídla jsem se kolem sebe a pak tajemný papír vytáhla. Byl složený do ruličky. Po chvilce boje se mi ho povedlo rozložit, stálo tam X způsobů jak naštvat Snapea, pokud nenajdeš odvahu na něj nějaký vtípek vyzkoušet připiš alespoň nějaký tvůj nápad. Dole pod tímto nápisem se mi naskytl seznam vtípků, které mě okamžitě rozesmáli… pár z nich byly opravdu dobré! Například:

Č. 12 Objednej si několik sov, které při večeři ponesou plachtu s nápisem: Miluji tě Severusi!

Č. 48 Před jídlem mu vyměnit na jeho místě sůl za cukr.

Č. 10 Při hodině zatleskat po každé když někomu vynadá.

Č. 1 Popsat si sešit na lektvary jeho jménem a kolem udělat srdíčka

Č. 50 Při zkoušení mu místo nařízeného lektvaru udělat česnečku s tím, že mu udělá dobře na žaludek.

Č. 23 Poslat mu pozvánku na odpolední opalování na slunci.

Č. 18 Obejmou ho a říct, že ti to přikázal Brumbál.

Č. 49 Před jídlem vstát a jít mu osobně popřát dobrou chuť. (nevyplatí se udělat to před bodem č.48)

Č. 13 Uprostřed noci mu napsat dopis s tím, jak nemůžete spát a poslat to spěšnou sovou s okamžitým doručením (domyslete si, jak se tváří).

Č. 5 Zamilovaně na něj celou hodinu koukat a když se na Vás osočí, vysvětlete mu, že si nemůžete pomoct originálním způsobem.

Č. 36 Upeč mu zákusek a doruč mu ho těsně před jídlem.

Č. 28 Omluv se z nějaké hodiny a běž za ním mu kamkoliv říct, že ho shání Brumbál.

Č. 3 Uprostřed jeho hodiny vstaň a začni zpívat. (nejlépe nějakou hymnu).

 

V tu chvíli jsem si uvědomila, že se nekontrolovatelně chlámu na celou knihovnu a v duchu si vybírám body, které bych mohla realizovat. Ano, rozhodla jsem se okamžitě pro svou vlastní potěchu některé body realizovat. A začnu hned. Nařídila jsem si budíka na tři v noci. Na pokoji jsem naštěstí byla týden sama, protože moje spolubydlící odjela z rodinných důvodů domů. Sesmolila jsem na kus papíru nádherné sdělení a ještě jednou to po sobě přečetla.. nechala jsem pracovat fantazii a nakonec z toho vylezlo docela zajímavé krátké sdělení, které ho jistě v tuto hodinu potěší…Nějak nemohu usnout, tak jsem si na Vás vzpomněla.. nespíte?S. A odnesla to potají do sovince. Sovu, která měla nést mé poslání již jistě spícímu profesorovi jsem poučila, že ho musí vzbudit jako by hořelo. Také jsem se s ní domluvila, že kdybych nedostala odpověď zahouká mi alespoň na znamení, jestli byl hodně naštvaný. Sova odletěla a já jsem si šla lehnout. Ráno jsem před snídaní letěla jak šílená do sovince a sovička pro mě měla psanou odpověď… Teď už nespím….SS.

Sovička mi zahoukala, že byl hodně naštvaný, protože spal. Nicméně peří vytrhané neměla takže se mi ulevilo. Za chvilku mi začíná hodina lektvarů tak jsem se rozhodla s vtípkami pokračovat… povedu takovou soukromou válku, nikomu o tom nebudu říkat. Ještě než vešel do třídy nevyspalý Snape jsem svůj sešit vylepšila jeho jménem a doplnila srdíčka. Sousedka na mě koukala vyjeveně a nejspíš se mě chystala zeptat, jestli jsem se nezbláznila, ale to už jsem slyšela prásknout dveře. Snape měl kruhy pod očima, že by se na nich dalo houpat a vypadal jakoby noc strávil na nějaké pařbě. Nenápadně jsem se uchechtla. Po výkladu nového lektvaru neviditelnosti se rozhodl zkoušet ten minulý – zapomnění. Po 3 lidech, kteří u zkoušení vybuchli se rozhodl potěšit i mě a tak když jsem uslyšela své jméno mírně jsem znervózněla. Nejspíše si mého zaváhání všiml takže nadzvedl mírně obočí a upřel na mě svůj ledový pohled. Vstala jsem, vzala svůj sešit vylepšený krásným vyznáním a přišla k němu. Jakoby nic jsem před něj ten sešit položila a začala na tabuli psát přísady pro lektvar zapomnění. Nenápadně jsem sledovala jak se bude tvářit na své jméno v srdíčku na mém sešitě… viděla jsem jak zbledl. Podíval se po třídě, pak zpět na sešit a pak na mě… kradmo jsem se na něj také podívala… tvářil se jakoby bych mu právě spálila jeho nejoblíbenější hračku, ale neřekl ani popel. Vztekle otevřel můj sešit a něco mi tam horlivě psal… po dokončení mého zkoušení za které mi nemohl dát jinak než za výborně se na mě až do konce hodiny nepodíval…Nenašla jsem odvahu sešit otevřít dřív jak na koleji…Laskavě si upravte sešit, nejsou to omalovánky! SS. S úsměvem jsem na obal sešitu přikreslila dalších 30 srdíček a nejméně 20x jeho jméno.

Před večeří jsem se rozhodla, že vyzkouším bod č. 48. Na jeho místě jsem vyměnila cukr za sůl a šla si sednout na své místo. Když započala večeře a po chvilce dorazil i Snape nemohla jsem se už dost dobře soustředit na své jídlo a tajně koukala směrem kde seděl… vybuchla jsem smíchem přesně ve chvíli kdy si nic netušící Snape cukroval svoje brambory a osolil si čaj, . Všichni kolem mě na mě zírali jak na idiota. Když začal Snape těkat očima po místnosti s výrazem masového vraha musela jsem se urychleně zklidnit, aby si nevšiml, že se směji… obávám se… že si mě, ale všimnul… zaostřil na mě a přísahám, že kdyby jeho pohled zabíjel, válela bych se tam v tu chvíli ve vlastní krvi. Když se chystal k odchodu urychleně se zvedla a rozhodla se zariskovat. V chodbě kde nikdo nebyl a věděla jsem, že tam tudy určitě půjde jsem si na něj počkala a hned jak se přede mnou zjevil jsem ho objala a nevinně pronesla, že mi to přikázal Brumbál…Odstrčil mě od sebe a v jeho výrazu jsem četla pouze neskrývaný šok. Abych ho dorazila tak jsem se na něj usmívala a mrkala očima.

„Odebírám Nebelvíru 10 bodů a přijďte za mnou až se vzpamatujete, dostanete trest“ A odplachtil někam do tmy. Přece si ho nenechám ujít takhle za horka a jak pejsek se rozběhla za ním.. počkala jsem až zavře dveře a rychle na ně zaklepala. Ozvalo se vzteklé dále a já pronesla jako bychom se neviděli nejméně týden:

„Dobrý den, profesore, jsem ráda, že Vás vidím, jdu si pro ten trest, ačkoliv nechápu za co“.

Spěšným krokem přišel až ke mně a ledově pronesl: „Tak vy nevíte slečno?, dovolte mi tedy, abych Vám to osvětlil!, Váš trest spočívá ve vyčištění všech kotlíků bez použití kouzel a budete to dělat proto, aby Vás přešly vtípky“ Budu hrát Va-bang.

„Jakých vtípků?“ Zatvářila jsem se jako světec. Naštvaně se po mě podíval a mlčky ukázal na hromadu kotlíků. Zatímco on si něco psal – že by deníček – Drhla jsem kotlíky a najednou mi na mysli vyvstal super nápad…. Nenápadně jsem se po něm podívala a když se ujistila, že si mě nevšímá a věnuje se svému psaní jsem znenadání spustila hodně nahlas americkou hymnu od půlky a odhodila při tom hadr i kotlík… poslední co jsem viděla před tím, než mi oči zachvátili slzy od zadržovaného smíchu byla velká čára, kterou Snape z leknutí udělal na svém pergamenu. Tušila jsem blíží se smrt… přestala jsem zpívat, hnal se ke mně s hůlkou jako s vidlemi a jen odevzdaně sledovala své poslední okamžiky na tomto světě. Než ke mně doběhl nejspíš si uvědomil, že zabít mě nemůže a tak mě jen chytil za loket a zasyčel..

„Ještě jednou najdete tolik odvahy a pošetilosti mě tu provokovat a přísahám, že se postarám, aby drhnutí kotlíků bylo to jediné co zde na škole budete vykonávat…“ Konec věty už pronesl trochu méně naštvaně takže jsem věděla, že to nemyslí zas tak vážně. Ten večer už jsem ho nechala na pokoji, aby mohl v klidu strávit své zážitky.

 

Druhý den jsem se rozhodla omluvit se z hodiny - rétoriky zaříkávadel a jít najít Snapea, abych mu oznámila, že ho shání Brumbál. Během cesty jsem se rozhodla předvést své herecké umění a doplnit tento bod ještě dramatickou scénou. Měl zrovna hodinu lektvarů a tak když jsem tam vlítla bez zaklepání a začala prudce oddechovat předstírajíc běh (nemohlo mi ujít jak se trpitelsky podíval, co jsem si zase přichystala) jsem se strachem v očích a s hysterií v hlase pronesla, že ho právě nutně volá Brumbál…žák, kterého právě zkoušel rozlil svůj kotlík.. Na nic nečekal a odkráčel si to směr ředitelna… když odešel usmála jsem se a jala se hledat svůj nový úkryt. Škoda jen, že jsem nemohla sledovat tu scénu kdy vyděšený Snape vrazil k Brumbálovi a nervózně se ho zeptal, co se děje a ještě překvapenější Brumbál na něj zůstal koukat co se vždy rozvážnému Snapeovi stalo…Po chvilce mlčení kdy si oba uvědomili, že jde jen o vtípek se Snape omluvil a pomocí zaříkávadla hledal mou přesnou polohu…Naivně jsem si myslela, že na dámské toalety si za mnou netroufne.. troufnul a tak ihned po tom co mě přitlačil za zeď začal s tím co měl momentálně na srdci „Buďto jste neuvěřitelně odvážná slečno Sáro, nebo naopak neuvěřitelně hloupá!.. pokračoval… pokud okamžitě svou pozornost nezaměříte jinam místo toho, abyste se mě pokoušela naštvat, nebudu Vás už šetřit!“ Napadla mě geniální myšlenka.. bod č. 10 .. zatleskat když někomu vynadá..  sama na sobě.. nechápu dodnes kde jsem sebrala tolik odvahy, ale po tom co skončil a já na něj vyděšeně hleděla jsem se usmála a začala zuřivě tleskat… vystřídal snad všechny barvy, došla mu slova a tak jen rezignovaně mávnul rukou a řekl.. „Dobrá, dobrá, vyhrála jsi, vzdávám to. Jsi první, nikdy se nenašel nikdo kdo by tak zarputile plnil jeden bod za druhým“. Teď jsem na něj koukala jak sluníčko v noci… „Ano o tom pergamenu vím, každý rok se už několik let najde pár studentů, co si zkoušejí dle něj postupovat, ale nikdo nebyl takhle vytrvalý a nikdo si jednotlivé body tak pěkně nepřipravil, ode mě máš za jedna“ usmál se … myslela jsem, že omdlím.. nemohla jsem věřit vlastním uším… „Dáš si za odměnu semnou sklenku vína?“ Tím můj boj o nervy profesora lektvarů skončil a musím říct, že ten den to nebyla jediná sklenka vína, kterou jsme spolu vypili, že Severusi? J

 

Autorské dílo – bez souhlasu autora nelze stahovat ani publikovat.

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
13.Únor 2009,14:25

Je samo už tak ve srabu tak co tu dál pohledávat?

Radím všem se nad sebou zamyslet!

Je mi jasné, že tenhle člíánek nikdo nepochopí snad jen ti, co tuší o co jde.

 

Přeji Oldovi, aby se mu dařilo tak skvěle jak nám teď. Velice děkujeme

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
08.Srpen 2008,14:51

Marssii měla dobrej nápad s napsáním svého příspěvku o věštkyních a tak bych si dovolila ji ,,ukrást,, téma a taky připsat pár vět lidem, kteří jsou ochotni vhodit 60kč za minutu, aby si poslechli kecy paní věštkyně na primě :-D

Lidi, mějte rozum, věštkyně z televize, jsou placené hlavně za kecání. Pro ní je důležité hlavně vydělat peníze, ne Vám pomoci vyřešit Vaše! problémy. Navíc nezlobte se na mě, ale vyvěštit lásku ze žolíkových karet?! uáááááá :-D pokud chcete vědět jak na tom budete s láskou, já Vám klidně taky něco vymyslím a zadarmo :-) Nepopírám, že mohou existovat lidé, kteří umí a vidí, jenže ti jsou většinou tak trochu jiní a tudíž se určitě nedostanou do televize, řekla bych, že to ani nemají zapotřebí.

Všechno co v životě uděláte nebo co Vás čeká, je hlavně na Vás. Vy sami činíte rozhodnutí, které Vás do budoucna ovlivňují. Chcete lásku? pak jděte na večírek a zkuste s někým konverzovat (budete překvapení), chcete povýšit v práci? pak pracujte a nehledejte na netu věštkyně! a chcete vědět jestli budete zdraví (mimochodem tuhle otázku si pokládají lidé, co vědí, že buďto nemocní jsou nebo pro své zdraví neudělali mnoho + pár vyjímek) pak nekuřte, cvičte a jezte zdravě. Většinu věcí v životě opravdu z větší části ovlivníte vy sami a na co Vám bude vědění, že za rok potkáte lásku? Nejen, že Vaše podvědomí se přesně za rok sepne a Vy si najdete prvního nebo první (což úplně nesplní účel lásky) kterou uvidíte, ale ještě budete jásat jak se věštba naplnila.

Do pořadů v televzi k takzvaným ,,čarodějkám,, volají opravdu jen buď: silně naivní, zakoplexovaní nebo narušení jedinci, inteligentní člověk by na tohle v životě neskočil. Jo a nebo taky zavolají lidé co se chtějí pobavit (těm to přeju a jen víc zapeklitých otázek pro větkyni :-D ).

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 1 komentářů
01.Únor 2008,22:03

Podobnou otázku jistě jednou za čas řeší každý Pražák a tak mu nezbyde než zkoušet všemožné pajzlíky co najde rozházené pokud možno blízko u svého domu či bytu. Bohužel ne v každé restauraci je možné se kvalitně najíst, být obsluhován příjemnou obsluhou a  to vše za ,,lidskou,, cenu. Pokud přihlédnu k tomu, že hledáte jako já zároveň nekuřáckou restauraci či s dobře klimatizovaným prostorem jste v Praze s těmito kritérii téměř ztraceni.

Mám ráda kvalitní jídlo a prostředí, kde nebudu zahalena v kouři dýmu a muset po příchodu domů nechat vyprat všechno oblečení. Mám ráda obsluhu, která není přehnaně vtíravá, ale na pití nečekáte půl hodiny. Ráda bych proto všem, co jsou na tom podobně jako já doporučila dvě pražské restaurace a to:

Restaurace Gurmania, Rozkošného 895/6, Praha 5 hned naproti Smíchovskému nádraží www.gurmania.cz

Restaurace Maják, Šostakovičovo nám. 1515, Praha 5 Stodůlky, www.pizzeriamajak.cz 

Na www stránkách těchto restaurací najdete i laužnické věcičky z fancouzké, španělské, ale i české kuchyně včetně otvírací doby i mapy kudy se k nim dostanete.

Obě restaurace jsem vyzkoušela a opravdu ráda se tam vracím. Obě restaurace jsou kuřácké i nekuřácké s příjemnou obsluhou, rozsáhlým menu. V Majáku se v létě dá posedět i na zahrádce a opravdu výborně dělají pizzu. V Gurmanii doporučuji vepřovou panenku a smetanové brambory :-)

 

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
24.Leden 2008,16:33
  1. Co je to a jak se dělá screen.

 

Screen je(laicky řečeno okopírování obrazovky do PC). Screen vytvoříte tím, že na aktuální stránce zmáčknete klávesu Print Screen (někdy označenou i PrtSc) nachází se v horní řadě nejčastěji u klávesy F12 (konkrétní poloha se může lišit záleží na druhu klávesnice), dále si otevřete malování (v příslušenství) a dáte CTRL a k tomu V (písmenko V označuje příkaz vložit) vyfocená obrazovka je nyní v malování, dalším krokem je soubor-uložit jako, dejte uložit jako jpeg, soubor je pak menší a lépe se s ním manipuluje. Nyní máte screen uložen v PC (kam si ho uložíte nechávám na vás, pojmenujte si ho tak, abyste ho potom našli).

Jak poslat screen dál? Otevřete si e-mail, vyplňte komu ho chcete poslat a kliknět na link přidat soubor (k mailu)-procházet (vyberte screen a dejte vložit) pak už jen vyplňte co textového okna co potřebujete a pošlete. (tento postup je konkrétně na seznam emailu).

 

2.      Jak se mohu stát dočasným správcem (DS) stálým správcem (SS) nebo adminem?

 

Dočasným správcem se může stát teoreticky jakýkoliv uživatel, který s touto funkcí umí zacházet a zná pravidla serveru libimseti.cz. Tento modrý štít Vám může předat jiný dočasný správce když odchází z místnosti nebo už ho správcování nebaví. Tímto ale sám ztrácí funkce, modrý štítek teď máte jen vy. Dále může modrý štítek předávat stálý správce se zeleným štítkem, který po předání funkce svůj zelený štít neztrácí. Poslední možností je předání dočasného správce administrátorem, který tak učiní pouze v případě, že v místnosti nejsou přítomní stálý správci a dočasný správce tam buďto není, nebo je neaktivní.

Stálým správcem se můžete stát pouze za předpokladu, že znáte velmi dobře pravidla serveru libimseti.cz, chodíte na chat často. Pak Vás mohou ostatní SS místnosti navrhnout do hlasování místnosti o nového ss. Bude-li s Vámi souhlasit nadpoloviční většina (pokud je v místnosti 6 SS potřebujete 4 hlasy) stáváte se automaticky SS místnosti. Stejně tak funguje i odebírání. Administrátor přidává a odebírá SS pouze pokud sami poruší pravidla, pokud je jejich chování nevhodné či pokud se ustaluje nová místnost přidá několik SS (požádá ustalovatel), aby bylo možné hlasovat.

Administrátorem (Admin) je teoreticky může stát osoba perfektně ovládající pravidla i nápovědu serveru libimseti.cz, má dostatek hodin, má zkušenosti jako SS z našeho chatu, je starší 18 let, musí mít hlavní fotku a především si o to neříká při každém setkání s jiným administrátorem. Admini jsou vybíráni pouze je-li to nutné a rozhoduje se o nich interně na základě výše jmenovaných podkladů. O přidávání a odebírání administrátorů chatu (červený štít) se starají Administrátoři libimseti se žlutým štítem. V žádném případě se nevnucujte, tímto nám dáváte signál, že jste pro tento post nevhodní!!!!

  1. Jak vložit nebo změnit hlavní fotku?

 

Pokud chcete hlavní fotku změnit či přidat novou, na hlavní stránce libimseti – MOJE LIBIMSETI, je hned vedle grafu hodnocení šedivý rámeček ve kterém je příkaz: Vložit novou hlavní fotku. Pokud tuto fotku nemáte, nelze Vás celkově hodnotit.

 

 

  1. Kdo mi ustálí místnost když už má limit?

 

Neděje se tak automaticky a je třeba po dosáhnutí časového limitu v dané kategorii, kontaktovat žlutého administrátora, který rozhodne zda místnost ustálí či nikoliv.

 

  1. Kde najdu adminy online či jak je kontaktovat?

 

Speciálně kvůli snadnějšímu vyhledávání zemina uživatelem bylo vytvořeno kukátko na adminy. Stačí jen na chatu (v místnosti) kliknout na menu a zde je ve výběru i odkaz na Admini online. Pro kontakt admina jen klikněte na jeho jméno a napište dotaz či požadavek. Pokud není žádný admin online zde je seznam administrátorů chatu, stačí pak vybraného administrátora zadat do vzkazu a odeslat mu dotaz vzkazem.

 

Seznam administrátorů:

Žlutí administrátoři (Guru admin): wizards , pip-boy , kuty.cz , the_dolphin

 

Červení administrátoři (Chat admin): _Pida_ , angel-t , boruvka , dron1 , dzibina , paegavel, slezsky , kzbabe , Naryah, david_1979, .kika., Lukashek, SaraPolanska, nilnes1

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
11.Leden 2008,14:25
No tak jsem sehnala lékaře, gynekologa na doporučení v nemocnici, kterou bych měla kousek od baráku. Nečekala jsem nic špatného, ale pan doktor se mi od první chvíle moc nezdál, nesedl mi. Nechtěla jsem dělat citlivku a tak jsem se smířila s tím, že sem alspon do porodu budu chodit ikdyž značně nerada. Naštěstí...no nevím jestli je tohle štěstí, jsem hned na první prohlídce u pana doktora poznala, že je to řezník, který mi při prohlídce působil takovou bolest až jsem brečela s naprostým nezájmem a to všechno bez rukavic! že když se k tomuhle přidala ještě netečná sestra, kterou moje nemoce do karty vůbec nezajímaly jsem utekla v breku, předklonu a opět s krvácením domů a odmítala jakéhokoliv lékaře. Po tomhle už jsem ybla pevně rozhodnuta, že do porodu budu navštivovat jen Apolináře a svého gynekologa už nechci. Napotřetí dne 10.12 mě objednala kamarádka ke třetímu pro mě poslerdní naději. Při vstupu do čekárny jsem měla radost, byla hezká, příjemně vybavená, oranžově vymalovaná..útulná. Sestřička je milá, mladá paní, člověk na svém místě a pan doktor mě také nezkalmal, jemně mě vyšetřil, mě i manželovi na ultrazvuku popsal naše miminko a s klidem se mi věnoval 45 minut. Je mladý a opravdy milý. Takže je pravda že až do třetice ...:-) ke dni 11.1.2008 mám za sebou již triplle testy a jsou pořádku, stejně tak já i miminko co se týče všech ostatních testů. Mám už řidičák na břicho a dnes se pomalu přehupuji do 100 dní od početí :-) 
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
07.Prosinec 2007,16:36

Otázka: Ahoj, pro mnoho nesouhlasů ze strany lidí na práci adminů a nedostatku svobodného rozhodování SS jsem se rozhodla sepsat petici. Jde mi o to, aby se sešlo co nejvíc lidí, kteří chtějí říct svůj názor na výše uvedená témata a jsou ochotni mi to napsat do vzkazníku nebo i sem do komentářů i se souhlasem k připsání jejich nicku na petici. Nikdo za to nebude trestán je to tak potvrzeno ze strany žlutých adminů.

 

SaraPolanska – vadí mi malá svoboda pro ss, nemohou se svobodně rozhodovat, malé limity pro maximální počet ss v místnosti a vadí mi i arogance a neprofesionalita ze strany některých adminů.

marssii

swan-heart 

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 16 komentářů
14.Listopad 2007,13:42

Původně jsem nic takového psát nechtěla, ale v psaní deníčku mě nakonec přesvědčili mé nehezké zkušenosti s přístupem lékařů, s nevolnostmi, s plačtivými náladami, kterých si v tomto stavu náležitě užívám.

Začlo to celkem standartně, divný pocit, bolesti prsou... intuice. Udělala jsem si test, na který jsem posléze zapoměla a druhý den při dělání druhého jsem si na tom prvním všimla malé změny... dvě čárky. Jelikož yl test z předchozího dne a výsledek mohl být zkreslen nebrala jsem to vážně a ještě se optimisticky zasmála. Smích mě přešel při pohledu na krásnou chemickou reakci na druhém testu, který mi také sdělil dvě čárky. He he to už jsem si nervózně pokašlala. No co vzala jsem třetí test :-D To už se dostavily ty správné těhu reakce já se rozzářila jak vánoční stromeček přesto že byl říjen :-D Vzhledem k tomu, že ani očekávané měsíčky nedorazili a skeptická nastávající maminka pořídila dalších 6 ukázkových, dvoučárkových testů :-D nebylo o čem pochybovat. Objednala jsem se tedy na prohlídku ke svému gynekologovi, o kterém jsme do té doby byla přesvědčena, že je výborný. Tady pohádka bohužel končí... alspoň zatím.

Objednala jsem se s radostí v hlase na prohlídku za 14 dní s tím, že pak už uvidím své miminko na ultrazvuku. Omyl. Ještě ten den jsem začla slabě krvácet. Nešlo o tmavou krev, ale i tak mě to velice vyděsilo. Hned druhý den jsem vyrazila ke svému doktorovi s tím, že jsem ještě před výjezdem volala, co se mi stalo a byla jsem ubezpečena, že mám okamžitě přijet, že nebudu čekat. Čekala jsem krvácející hodinu a půl. Když mě konečně vzali, ubrečenou, vyčerpanou a mě se opět objevil úsměv, že to bude jistě v pořádku, vždyť tolik maminek má ještě slabé měsíčky když jsou v začátku... mě ale pak doktor sťal verdiktem, že po prohlídce a kontrole na UZ se jistě jedná o mimoděložní těhotenství a že musím do nemocnice už se o mě pokoušeli mdloby. Odjeli jsme tedy s doporučením k přijetí do pražské nemocnice Apolinář kde mě přijali k prohlídce, UZ a následnému schrnutí. Jelikož mé těhotenství bylo v začátku 3-4tt nedělali žádná zbrklá rozhodnutí a uklidnili mě, že v tomto stádiu ještě nemusí nic býti vidět a že mám být v klidu. Poslali mě na krev kde hodnota HCg dosahovala 1457 a potvrdila tedy mé těhotenství, ale bohužel zatím nic nevyvrátila. Na další UZ jsem měla přijít za týden. Mezitím jsem měla ke svému gynekologovi donést výsledky. Lehnout do nemocnice mě neposlali s tím že domácí péče je pro mě lepší. Zaplaťpánbůh. Krvácet jsem téhož dne přestala což bylo něco jako zázrak po všech těch prohlídkách a UZ. Za 3 dny jsem jela ke svému lékaři s tím, že mě opět prasácky vyšetřil s tím, že jsem zřejmě potratila a že na UZ není nic vidět. Opět jsem s plačky odcházela z jeho ordinace a doufala v lepší zprávy v apolináři. Celou dobu jsem byla na neschopence takže jsem žádné problémy neměla, dko by nebyl doma rád. :-) V pondělí jsme opět naklusala k Apolináři doufajíc.... a povedlo se :-) na UZ se ukázal gestační váček se žloutkovým váčkem odpovidacící graviditě v 5+5tt :-) štastná a radostná jsem odcházela s kontrolou u nich za 14 dní a příslibem, že už uvidím srdíčko. Jenže mezitím jsme opět musela navštívit svého doktora u kterého jsem měla neschopenku apřeci jen mě ošetřoval... ha ha. Po dvou dnech jsem tedy i s krásnou fotečkou mého kroužku v děloze šla k panu doktoru opět s úsměvem na rtech a čekala, že ted konečně uslyším tu hezkou větu : gratulujeme maminko. Opak byl pravdou... opět si mě skepticky prohlédl poukázal na to, že jsem měla ležet v nemocnici a objednal za dalších několik dní k němu na UZ. Tentorkát jsem si u něj lehala s klidným svědomím, že ted už musí být spokojen... nebyl. Oznámil mi, že podle něj je to už mrtvé těhotenství, že vajíčko je šišaté a má být kulaté (po tom co do něj mydlil vaginální sondou) a že budu muset na vyčištění dělohy, protože mi hrozí infekce. Toto jsem už v slzách nevydržela a řekla že tomu nevěřím načež on se mě v tvrdým výrazem zeptal proč jako brečím. Někdo vám řekne, že přicházíte o dítě a diví se, že vás to vezme.. Tentokrát s absolutně vyplyvnutá jsem byla rozhodnutá, že u něj už se neukážu. Měla jsem ještě ten den anstoupit do nemocnice. Vzbouřila jsem se a jeho doporučení zahodila. Dokud nebudu mít jasné příznaky otravy a infekce nikam mě nikdo nedostane. S touto reakcí se má rodina schledala velice kladně protože i oni byli přesvědčení, že je vše v pořádku a velmi mě podporovali. Do prohlídky v apolinári zbýval týden. Infekce se většinou projeví do 3 dnů ... byla jsem odhodlaná vydržet. Jenže psychika člověka dělá hodně a protože jsem se nemohla vyrovnat s tím co mi pak doktor řekl, zažila jsem si te týden peklo... od slabých horeček, po průjem a zvracení... chodila jsem jako ve snu, šetřící si všechny síly na pondělí. Naštěstí jsem žáné křeče, vysoké horečky ani zimnici nedostala do apolináře jsem se těšila. Za doprovodu manžela jako vždy jsme do apolináře dorazili v 8:15 a já měla jít hned na řadu... doktorka mě zavolala a já se začla mírně třást strachy co mi řeknou. Milá paní doktorka která si mě už pamatuje jako velký uzlík neštěstí mě nenechala ani vydechnout a okamžitě mi zahlásila dobré zprávy. Já sama jsme již na monitoru viděla tlukoucí srdíčko a maličké embryo. Podle měření jsem přesně 7+0 tt takže mi 5 dní odečetli :-) konečně mi pogratulovali uklidnili a doporučili změnu doktora a podání stížnosti. Nyní jsem objednaná na 24.11 na krev pro zjištění případných vývojových vad a 21.12 jdu na UZ kouknout se již na svůj plod v lidské podobě. Momentálně scháním jiného lékaře, ale aby to nebylo tak lehké stále nemohu najít nikoho kdo by měl volno :-(  Držte mi palce

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
09.Listopad 2007,09:55

Co je to screen a jak se dělá?

Screen (laicky řečeno okopírování obrazovky do pc) se dělá takto: na aktuální stránce zmáčknete klávesu Print Screen (někdy označenou i PrtSc) nachází se v horní řadě (konkrétní poloha se může lišit záleží na druhu klávesnice), otevřete si malování (v příslušenství) a dáte CTRL a k tomu V (písmenko V označuje příkaz vložit) tak vyfocená obrazovka je nyní v malování, dalším krokem je soubor-uložit jako, dejte uložit jako jpeg je to tak menší. Hotovo screen máte uložen v pc (kam si ho uložíte nechávám na vás, pojmenujte si ho tak abyste ho potom našli).

Jak poslat screen dál? Otevřete si e-mail, vyplňte komu ho chcete poslat a kliknět na link přidat soubor (k mailu)-procházet (vyberte screen a dejte vložit) pak už jen vyplňte co textového okna co potřebujete a pošlete. (tento postup je konkrétně na seznam emailu).

 
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
09:51

Stačí se jen kouknout na novoroční přáníčka, na sváteční smsky a celkově prání všeho dobrého. Všude píšeme hodně štěstí a hlavně zdraví. Proč hlavně zdraví? Přemýšlela jsem.

Zdraví je nesmírně důležité... ale já zastávám názor že stačí mít v životě štěstí. Když budete mít štěstí nebudete nemocní. Lidé na Titanicu přece taky byli zdraví a přežili jen ti co měli štěstí. Zamyslete se. Podle mě je nejdůležitější psát hodně štěstí, na štěstí se totiž odvíjí všechno ostatní.

 
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
09:47

Chat je iluzí, než nám naše podvědomí povolí ho vnímat jako realitu. Je to smyšlený svět, který díky lidské fantazii a myšlení v mnohém působí značně realisticky. Chat měl zustat anonymní zábavou, pro všechny. Místo toho se stal bojištěm lásky, zloby, smutku, beznaděje, ale i radostí a potěšením. Místem, kde můžete získat přátele, známé, nepřátele... místem, kde už každý druhý touží po moci a respektu.

Je mi líto, že chat ve mě zanechává spíše negativní pocity. Mrzí mě, že pravé přátelství se na něm hledá vzácně a velmi těžko(zvlášť v dnešní uspěchané době). Ale těší mě, že za správného použití pomůže vykouzlit úsměv, zlepšit náladu... ale vždy když usedáte s teplou kávou k počítači..myslete na to, že mezi realitou a iluzí (virtualitou) je velmi křehká hranice a že jazýček vah se může velmi rychle naklonit na nesprávnou stranu.

 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
09:46

Narodili jsme se, abychom žili, žijeme, abychom snili, sníme...aby žít bylo snažší. Žijeme, abysme si splnili své sny. Protože každý sen, se dá splnit někdy i pouze tím, že budeme žít. Ten, kdo nemá sny, nežije.

 
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
12.Březen 2007,21:39
Vlaštovky vždy když přiletí sebou nesou něco nového, něco hezkého...tak doufám, že stejně tak každý nový příspěvek v tomto blogu přinese Vám i mě něco stejně tak hezkého, třebaže jen úsměv či potěšení.
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
16.Leden 2007,19:22
Hodně diskutované téma je sebelítost, psychické vydírání atd. Děsně mě pobaví když člověk, který právě psychicky vydírá, lituje se a ostatní se snaží přesvědčit že je on ten největší chudáček na světě...potom vykládá chytré řeči o tom jak je to špatné. ty jo někteří lidé, by se nad sebou měli zamyslet... zamyslet nad svým životem a činny a a možná by si měli sáhnout do svědomí...co když je opravdu nebe a peklo...

jedna chytrá věta na konec: chlast a děvky jsou věčné :-D
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 1 komentářů
09.Leden 2007,10:11
Neznám lepší pomstu než dávat jedničky do profilu výborně, těmto velice silným osobnostem srdečně děkuji a vzkazuji: je mi to fakt u řiťky :-) ale pokud vám to přinese ulevu..proč ne... i tak se to dá řešit.
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
21.Prosinec 2006,15:44
Přišla, sedla si na židly a začla psát...

Ptáš se mě jak mi je...? nechápeš, že to není okej.
Copak nevidíš co pro tebe dělám?Proč vrací se zpět jen má ozvěna...
...kolem mě, zustali jen černé stíny...a přátelé už odešli.
Jen zrdcadlo vrací mi zpět muj skutečný odraz... možná se bojím.

Pamatuji si, jen něco málo, a ráda bych...ted věděla víc.
Oči zadržují slzy, hořké slzy a ruce ty zustali prázdné
Vím, že se to vůbec nerýmuje, ale proč bych měla vyjádřit své city a emoce...
jen hloupou básní.

Já sama tu ted stojím, připravena dál bojovat...
není to tím, že bych byla zlá, ikdyž si to mnozí myslí
jen jsem se možná narodila jiná
jinačí než byste si mě přáli.

Neprosím se o Vás o nic...

vstala a odešla
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů
11:32
Kdysi davno, v jinem zivote
citim tlukot tveho srdce
to neni sen, ja si to pamatuju
vidim to v tvych ocich...

Budeme hledat nase misto v case
misto v case za sluncem
budeme hledat nase misto v case
misto v case ktere prohlasime za nase
 
vložil: SaraPolanska
Permalink ¤ 0 komentářů