Vlna ničivých tornád zasáhla USA: jedenáct mrtvých | out007siderVlna ničivých tornád zasáhla USA: jedenáct mrtvých

Americkým státem Alabama se ve čtvrtek odpoledne místního času přehnala vlna ničivých tornád. A na svědomí má nejméně jedenáct mrtvých. Americké úřady přitom původně hovořily o 18 mrtvých. V Alabamě vyhlásil guvernér stav nouze. Pozůstalým obětí vyjádřil hlubokou soustrast americký prezident George Bush.
2.3. 2007 07:35 - 08:21 Aktualizováno

ENTERPRISE - Pět obětí je hlášeno ze střední školy ve městě Enterprise na jihovýchodě Alabamy. "Celá budova se na všechny zřítila, lidé měli tržné rány na hlavách, několik jich zůstalo uvězněno pod betonovými bloky," řekl CNN jeden ze studentů Chase Baldwin. "Sám jsem z jedné učebny vytáhl dvě mrtvé dívky, je to strašné," potvrdil reportérům další ze studentů. Mezi mrtvými je údajně i jeden učitel.

Záchranáři stále pátrají, zda se v poničené budově nenacházejí další oběti. Více než 50 osob muselo být převezeno do nemocnice. Celkem ve státě Alabama zemřelo sedm lidí.

V prvních hodinách po úderu tornáda se hovořilo o 18 obětech na životech v Enterprise. Mluvčí záchranářů ale později uvedla, že šlo o nedorozumění. "Pokaždé, když se stane katastrofa takových rozměrů, panuje na místě zmatek," vysvětlila.

V Enterprise tornádo zničilo i několik dalších domů a svědkové televizi CNN řekli, že větrná smršť převracela auta. Guvernér Alabamy vyhlásil v oblasti stav nouze. V důsledku toho může být na záchranné a úklidové práce povolána národní garda.
Vlna tornád neobyčejného rozsahu

Vlna tornád a sněhových bouří zasáhla pás Spojených států táhnoucí se od Minnesoty na severu až po pobřeží Mexického zálivu na jihu. Tornádo zabíjelo i ve státech Missouri a Georgia. V Missouri zemřelo sedmileté děvčátko, dvě oběti tornáda ve městě Americus na jihu Georgie se nalézaly u poničené budovy místní nemocnice.

V Nebrasce musela být kvůli hustému sněžení a silnému bočnímu větru uzavřena dálnice.
« Home | Next »
| Next »
| Next »
| Next »
| Next »

0 Komentáře

Přidej komentář