Homo kynologicus   30.Srpen 2006


Homo kynologicus
Popis: Morfologické rozdíly mezi člověkem moudrým a kynologem jsou nepatrné. Výrazné odlišnosti zaznamenáme pouze v oblečení. Kynolog se nejčastěji vyskytuje v riflích, šusťákové soupravě, maskáčích, kraťasech a botaskách, ve společenském oděvu jen velmi sporadicky (např. na výstavách). Oblečení bývá obaleno odumřelými chlupy a bahnem.
Výskyt: Zatímco Homo sapiens je takřka kosmopolit (tj. vyskytuje se hojně po celém světě), s kynologem se setkáme na výstavách, svodech, bonitacích, závodech, agility, kynologických cvičištích, střihačských soutěžích a v přírodě. Kynologové žijí ve smečkách.
Etologie (chování): Kynologové jsou družní, hovorní (pokud se hovor týká psů), mají smysl pro humor a nebývají přemrštěně čistotní. K ostatním lidem se chovají nevšímavě, ale v případě verbálního nebo dokonce fyzického napadení okamžitě tvrdě zakročí. Zatvrzelému a agresivnímu odpůrci kynologie může být rozzuřený kynolog velmi nebezpečný, zejména je-li podpořen smečkou jedinců svého druhu, případně druhu Canis familiaris (pes domácí). K příslušníkům vlastního druhu jsou kynologové velmi přátelští, ochotně se podělí o potravu, nikoliv však o tituly na výstavě. Ve výstavním kruhu nebo v různých soutěžích se z kynologů stávají rivalové, kteří dovedou bojovat velmi tvrdě a ne vždy čestně. Třebaže jsou kynologové v jádru dobrosrdeční, nic je nepotěší tolik, jako když si konkurence koupí psa, kterému nenaroste zub.
Kynologové rádi fotografují. Důvodem je potřeba zdokumentovat krásu, případně výkon svých psů. Psy fotografují převážně ve výstavním postoji, visící na rukávu, případně obklopené získanými poháry. Často fotografují i psy svých soupeřů. Snímek exteriérově kvalitnějšího psa konkurence je pak příčinou kynologových depresí.
Způsob života: Kynologové nejraději obývají osamoceně stojící objekty s velkým pozemkem. Mnoho kynologů je však vzhledem ke svým finančním možnostem nuceno žít i v oblastech hustě osídlených druhem Homo sapiens. Takoví kynologové jsou zpravidla nešťastní a frustrovaní, neboť okolní prostředí je omezuje v jejich přirozených potřebách, mezi něž patří např. život ve smečce, značkování teritoria a volný pohyb. Držení kynologů ve městech a na sídlištích lze bez nadsázky definovat jako týrání.
Obytné prostory kynologů se vyznačují charakteristickými rysy. Koberce (pokud se vyskytují), bývají skvrnité a nábytek je ohlodán, stejně jako dveře. Výška okusu odpovídá kohoutkové výšce chovaného plemene, stejně jako velikost stop na ložním prádle. Na zdech se hojně nacházejí krátery Ngorongoro.Veškeré bytové textilie jsou pokryty dlouhou, případně krátkou srstí. Jen výjimečně jsou bezsrsté, propadl -li kynolog kouzlu naháčů, pudlů, nebo jiných nelínajících plemen.
Navštíví-li kynologa průměrný příslušník druhu Homo sapiens, je šokován, uslintán, umazán a ochlupen. Jen obtížně si hledá místo na slunci, nebo lépe řečeno na sedací soupravě.
Ve všech obytných prostorách se hojně vyskytují pískací hamburgery, míčky, gumové slepice a kosti z buvolí kůže v různém stadiu rozžvýkanosti.
Koupelna kynologa je zavalena lahvičkami se šampony, kondicionery, balzámy, prostředky na růst srsti, proti lámavosti, proti statické elektřině, proti blechám, pro lesk srsti, na čištění očí, uší, zubů, na odstranění zacuchanin a na zvýraznění barev srsti, případně na odstranění nežádoucího barevného nádechu srsti. Hygienické prostředky samotného kynologa se omezují na mýdlo s jelenem a kartáček na zuby.
Pokud k obydlí kynologa patří pozemek, nese i on charakteristické rysy. Kolem řádného oplocení vedou bahnité stezky, na pozemku se nevyskytuje žádná živá drůbež a žádné záhony.
Samotnou kapitolou je dopravní prostředek kynologa, jeho osobní vůz. Obvykle bývá z pochopitelných důvodů typu kombi a v nákladovém prostoru se povalují vodítka, košíky, pešky či různé postroje. Auto je zřídkakdy umyto a jeho blatníky jsou často to jediné, co v blízkosti kynologa a jeho smečky dokázalo bez úhony vykvést. Na zadním skle nacházíme pak obvykle samolepku s rodinným miláčkem, takže před výstavou si stačí projít parkoviště a máme zhruba představu o zastoupení jednotlivých plemen. Automobilu nevěnuje kynolog žádnou zvláštní pozornost, protože pro něj neznamená skutečně nic jiného než dopravní prostředek.


Potrava: Kynologové se zřídka vyskytují v místě svého trvalého bydliště, a tak se obvykle živí potravou dostupnou na kynologických akcích. Nejčastěji to jsou pikadory, bramboráky, langoše, kuřecí stehna, klobásy, zmrzlina a pivo. Ani doma nevěnují přípravě vlastní potravy zvláštní pozornost, zohledňují zejména finanční a časovou nenáročnost pokrmů.
Rozmnožování a pohlavní dimorfismus: Skutečnost, že děti nelze vystavovat, používat k aportování kachen, ani zapřahat a i jejich základní výcvik je náročný a s nejistým výsledkem, je důvodem, proč samičky kynologů, kynoložky, mají jedno, maximálně dvě mláďata. Výchovou ve smečce je dán perfektní základ pro to, aby z dětí vyrostli dokonalí kynologové. Smečka zpočátku mládě kynologa bezvýhradně chrání, postupem času vychovává a vštěpuje mu základní pravidla slušného chování. Časem si mladý kynolog dokáže vybojovat v hierarchii smečky svou pozici a připravuje se tak na okamžik, kdy se stane, hned po rodičích, nejvýše postaveným jedincem. Matce - kynoložce, tak odpadá spousta práce a začíná se věnovat svému mláděti intenzivněji v okamžiku, kdy ho lze přihlásit na soutěž Junior handling, zasvěcovat ho do výcviku nebo úpravy psů.
Kynoložky se výrazně odlišují od samic druhu Homo sapiens. Sejdou-li se dvě ženy moudré, proberou spolu manžela, děti a Esmeraldu, sdělí si vzájemně nové recepty z časopisu Tina a na závěr se shodnou, že ta nová blůzička paní Vopršálkové je skutečně rozkošná. Dvě kynoložky spolu dovedou klábosit rovněž zcela neúnavně celé hodiny, ale obsah jejich rozhovoru je diametrálně odlišný. Téma "manžel" zcela vynechají, o dětech se zmíní jenom potud, pokud zaznamenaly nějaký kynologický úspěch a dále hovoří výhradně o tom, jak Aris (Chanel, Brit, Simon, Ayka) dopadli na výstavě (bonitaci, závodech), proberou receptury krmiv a vzájemně se shodnou na tom, že ta fena, co si Vopršálková přivezla z Dánska určitě nestojí za ty peníze, poněvadž je strmá na zadek (má reakci na střelbu, dlouhý chlupy, krátký chlupy, nebo světlý oko). Muži - kynologové diskutují o stejných tématech jako kynoložky, zatímco muži Homo sapiens hovoří výhradně o sexu, fotbale a politické situaci.
Žena kynoložka si nikdy nestěžuje, že nemá co na sebe, ale stěžuje si, že nemá co vystavovat, co cvičit nebo s čím závodit (všichni psi už mají všechny možné tituly a zkoušky, je třeba koupit nového, nebo si nechat štěně). Manžel kynoložky musí být srozuměn s tím, že když se vrátí z práce (a najde čirou náhodou manželku doma), na kuchyňském stole nestojí teplá večeře, ale pes a drahá polovička nesvírá v ruce vařečku, ale kartáč, nůžky nebo trimovací nůž. Jak už bylo výše uvedeno, kynoložky nesledují stupidní televizní seriály, ani nečtou slaboduché románky, ale po večerech studují odbornou kynologickou literaturu, ročenky, zpravodaje a katalogy. Znají perfektně rodokmeny a výsledky psů svých přátel ,ale dělá jim potíže vzpomenout si, jakého pohlaví jsou kamarádovy děti. Vaří levně, rychle, nepříliš chutně a málokdy. Jejich specialitou jsou chlupaté knedlíky, chlupatá sekaná a chlupatá polívka z pytlíku.
Pohlavní dimorfismus je u Homo kynologicus nevýrazný, protože příslušníci obou pohlaví se stejně oblékají a chovají.Pakliže kynoložka, nebo kynolog mají za životního partnera obyčejného příslušníka druhu Homo sapiens, nastává boj, který končí často rozvodem. Jen v ojedinělých případech lze udělat z obzvlášť tvárného jedince člověka moudrého kynologa, ale stojí to spoustu času, energie a nervů a mnohem lepší je se nežádoucího partnera zbavit a oženit či provdat se za kynologa.
Některé ambiciozní kynoložky si však záměrně pořizují manžely - nekynology. Důvodů je několik. Manžel - nekynolog nepředstavuje žádnou konkurenci v kruhu ani na závodech, nemá odlišný názor na výběr krycího psa (protože nemá žádný) a nezabírá si pro uspokojování svých kynologických potřeb nejnadějnější psy chovatelské stanice. Na druhou stranu s ním nelze rozumně pohovořit, neboť dysplazii považuje za plemeno a Junior handling za prodej štěňat. Když si pak kynoložka uvědomí, že takovýto manžel zabere v posteli stejně místa jako dospělý dobrman a sežere toho bezmála tolik jako sedmnáct čivav, nezřídka má chuť podat žádost o rozvod. Důvodem, proč to neudělá, bývá skutečnost, že potřebuje někoho, kdo by zvedal psy do vany, fungoval coby tažná síla při transportu výstavní klece a v neposlední řadě to všechno sponzoroval.
Druh Homo kynologicus se dále dělí na mnoho dalších řádů, např. Homo kynologicus var. drillus (člověk - výcvikář), Homo kynologicus var. musherus, Homo kynologicus var. agiliticus, atd. Řády se dělí na čeledě, lidově zvané např. ovčákáři, pudlaři, chrtaři, dogaři, atd. Některé čeledě mají své podčeledě, např. chrtaři se dále dělí na vipetáře, barzojáře, atd. Jednotlivé řády, čeledě a podčeledě se od sebe v maličkostech liší (výstroj, výskyt, chování), ale výše popsané základní rysy druhu Homo kynologicus jsou zachovány.
Příslušníci druhu Homo sapiens, kteří se povýšeně nazývají "normální lidé" pevně věří, že se jim podaří nejrůznějšími sankcemi a utlačováním kynology vyhubit a vytlačit na okraj společnosti. Navzdory jejich snahám nejsou kynologové ohroženým druhem. Jako jediní savci se dokáží rozmnožovat také nepohlavně, a to nákazou. K ní může dojít u kohokoliv (zejména u dětí a mládeže, a to i protikynologicky naočkované). Největší ohniska nákazy jsou na kynologických akcích.

Na základě rozsáhlé etologické studie druhu Homo kynologicus zpracovala
Ing. Irena Lukešová, chovatelská stanice pudlů Cassiepia napsal/a: reneeska. 18:23 | Link komentáře (0)Kozoroh   06.Únor 2006


Kozoroha ovládá moudrý Saturn. Je nedůvěřivý, chladný, praktický, má sklon k samotě a velký zájem o kariéru. Má výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebuje povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyl potřebnou sebedůvěru. Kozoroh bývá velmi vážný a uzavřený. Je těžké získat jeho důvěru, neboť je v něm stále trochu podezřívání a málokdy mluví otevřeně. Ale jemu samému lidé velmi důvěřují. Na jeho mlčenlivost je možno se zcela spolehnout. Ve velké společnosti je nesmělý a raději se drží trochu zpátky. Za to v úzkém kruhu blízkých přátel nebo známých okřívá a hýří humorem.
Charakteristickou vlastností Kozoroha je radost ze samoty. V samotě se cítí dobře, nikdy se nenudí, vždy se něčím zaměstná, nesnáší nečinnost. Zatím co jiní hledají někde útěchu a snaží se rozptýlit, aby zapomněli na všechno, co je trápí. Kozoroh vyhledává právě samotu. Není divu, že je často pokládán za podivína. Prvořadou a typickou vlastností Kozoroha je nesmírná ctižádost a velká usilovnost. Nejraději se ponoří do těžkých věcí, řeší je s vytrvalostí, která vzbuzuje obdiv. Čím těžší a pracnější je jejich úkol, tím více a neúnavněji se do něj ponoří. Lehká práce ho nezajímá. Vše co dělá je precizní, ale ne pedantické. Když se mu práce ani přes velkou námahu nepodařila, pustí se do ní znovu. Neúspěchy ho neodrazují, naopak jsou pro něj podnětem k ještě usilovnější práci. Jsou velmi spolehliví. S nedbalostí nebo nepřesností se u něj nesetkáváme. Pracuje spíše více než méně. O Kozorozích se traduje, že jsou jako víno, čím starší, tím lepší. Toto znamení je velice ambiciózní a kariéra je pro něj důležitá. Nachází se všude tam, kde je možnost postupu. Kozoroh je v běžném životě velmpraktický, spořivý a nenáročný. Většinou je klidný, nemá ve zvyku se rozčilovat. Když se to však podaří, pak je zase těžké ho uklidnit. Křivdy dovede odpouštět, ale nikdy na ně nezapomíná. Když ztratí jednou důvěru v člověka, ztratí ji definitivně. V přírodě rád vyhledává osamělá místa a málo používané cesty. napsal/a: reneeska. 22:41 | Link komentáře (0)
Kdyby nepřišel tenhle mráz, nevyrostal by tu tahle hráz.
Nerozdělila by mě a tebe, neodešel bys mi do nebe.
Jednou musí přijít teplo, hráz rozpustí se,
uvidím v tunelu světlo, opět políbíme se napsal/a: reneeska. 08:12 | Link komentáře (0)žena   04.Listopad 2005


ŽENA TO JE PLÉMĚ HADÍ, KDO JI HLADÍ, TOHO ZRADÍ

KDO JI SOUŽÍ, PO TOM TOUŽÍ .......................... napsal/a: reneeska. 14:51 | Link komentáře (0)život  


1.pokud se k Vám jednoho dne život otočí zády, chyťte ho za
prdel.
2. psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální
poruchu,pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního,
pak ten blbec jste Vy.
3. na dosáhnutí cíle je potřebné snít. Takže se na všechno
vykašlete a běžte spát.
4. když je Vám jednoho dne Vaše milovaná osoba nevěrná a vy chcete
vyskočit z okna, pamatujte: To, co Vám nasadili, jsou parohy, ne
křídla.
5.sex je jako hra karet, pokud nemáte dobrého spoluhráče,
pak je lepší mít dobrou ruku.
6. ženy jsou jako překlady z cizího jazyka. Ty dobré nejsou věrné
a ty věrné nejsou dobré.
7. když jednoho dne ucítíte velké prázdno: jezte, je to hlad. napsal/a: reneeska. 14:39 | Link komentáře (0)odkazy na kérky   01.Listopad 2005


http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite1/galerie1.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite2/galerie2.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite3/galerie3.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite4/galerie4.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite5/galerie5.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite6/galerie6.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite7/galerie7.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite8/galerie8.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite9/galerie9.html

http://www.geocities.com/horschu/galerien/seite10/galerie10.html

http://mitglied.lycos.de/horschu/galerien/seite11/galerie11.html

http://mitglied.lycos.de/horschu/galerien/seite12/galerie12.html

http://worf.dyn.ee/femtat/seite13/galerie13.html

http://worf.dyn.ee/femtat/seite14/galerie14.html

http://worf.dyn.ee/femtat/seite15/galerie15.html

http://mitglied.lycos.de/horschu/galerien/seite16/galerie16.html

http://worf.dyn.ee/femtat/seite17/galerie17.html

http://worf.dyn.ee/femtat/seite18/galerie18.html napsal/a: reneeska. 16:16 | Link komentáře (0)tattoo   30.Říjen 2005


záda - vpravo strom s větvema za holčinou, vlevo měsíc v úplňku a pod ním náhrobek - kříž
pod klíční kosti - dvě hlavy bulíků, jednoduchý
dlaň - znak WILDCAT napsal/a: reneeska. 21:50 | Link komentáře (0)doplnění kérky   23.Říjen 2005


chtěla bych vlevo strom, ale aby od toho kmenu šli větve jen doprava, jakoby za hlavou holčiny, takovej zkroucenej strom, jak bonsaj a vpravo chci měsíc v úplňku napsal/a: reneeska. 20:12 | Link komentáře (0)argument   16.Říjen 2005


lepší píchat do těla jehly za účelem bodyatru než injekční jehly s fetem napsal/a: reneeska. 23:28 | Link komentáře (0)sen  


chci být navenek poslušná a krotká slečna, elegnatní, reprezentativní, i když trošku extravagance být musí, chci mít schovaný svý pokérovaný a propíchaný tělíčko v šatečkách a na nohách střevíčky, chci doprovázet svýho chlapa na večírky a být pro něj jen doplněk, navenek taková být chci.... ale jaká jsem v soukromí, to už bude jen mezi námi a úplně jiné než venku napsal/a: reneeska. 22:58 | Link komentáře (0)


Starší články >