Vyhledávání
   osobnost  film  hudební skupina     

Britney Spears

zpěvačka, herečka, modelka 

Datum narození:
02.12.1981 
Místo narození:
Kentwood, Louisiana, USA 
Znamení:
Střelec  


 Přehled
 Životopis
 Ve zkratce
 Diskografie
 Filmografie
 Diskuse (567)
 Fotogalerie (681)Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebnímprůmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech BritneySpears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu(Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohotopořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat.Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v NewYorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několikletních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podlethrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stalačlenkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua JC Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školudoma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování avrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem EricemFosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a WhitneyHouston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomocisoukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodůse dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudovýokamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií,když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonnílinku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďatéculíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našelokamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její prvnírole v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot.Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads,v němž si zahrála Lucy.Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit sisvůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu.Ještě se Britney objevila vdalším filmu Austin Powers - Agent 003 Austin Powers in Goldmember, kdevystupuje sama za sebe.

Když je v roce 2004 na vrcholu své kariéry, vdá se za tanečníka Kevina Federlina. Pro všechny byly zpočátku párem snů. To se následně změní jakmile Britney otěhotní. Kevin rozhazuje její penízeplnými hrstmy a tráví noci s jinými ženami a popíjením s kamarády.Každý den se objevují na titulních stranách bulvárních plátků a Brit toignoruje, protože chce zachránit rozpadající se manželství. PorodíSeana Prestona a ani ne za pár měsíců otěhotní podruhé. Dovnímá se, žedruhý potomek zachrání jejich vztah. Nestane se tak. Britney porodídruhého syna, obarví si vlasy na černo a podává kategoricky žádost orozvod.

V nejbližších dnech Britney připravuje novou desku a chystá tak přelomový návrat do světa šoubyznys.

Autor: uživatel knihomolkaivy  [editovat]
Ve zkratce:
Matka:Lynne (učitelka)
Otec:Jamie (práce ve stavebním průmyslu)
Sourozenci Bryan (22), Jamie Lynne (9)
Výška 165 cm
Hmotnost 48 kg
Odkazy:
Kontakt: