25.Říjen 2007

Básničky | Básně z internetu

Jak je těžké..

Jak těžké ja ráno zas vstát...Smát se,stále předstírat,že můžu bez Tebe žít.Jak těžké je jít večer spát,
ptát se,zda měls mě kdy rád.
A nechtít o Tobě ani snít...
Jak těžké je necítit zlost!!!Jen samota-nezvaný host...

Kéž nechci v Tvém náručí být!!!Jak těžké je říct si tak dost!!!
A spálit provždy ten most,
po němž chci zpět k Tobě jít...

Smutné srdíčko

Plakalo srdíčko,

plakalo moc,

to druhé mu chybělo,

tak strašně moc.

Plakalo srdíčko,

plakalo dlouze,

kdepak je konec dnes,

vzájemné touze.

Plakalo srdíčko,

vzpomínky se vrací,

pročpak se láska vždy,

tak rychle ztrácí?

Pláče tu srdíčko

a žalem puká,

snad se mu nabídne,

pomocná ruka.

pláče tu srdíčko,

komupak patří?

Jen motýl smrtihlav,

křídly prach větří.

 

opět smutná báseň z internetu | Básně z internetu

Zlomené srdce mám
na tisíc kousků ani je nespočítám
Nemám šetěstí budu sama
navěky sama.
Srdce bolí a já pláču
jenže je to k ničemu
on se nikdy nevrátí
pláču k vuli němu.
Mé srdce nikdo nespraví
navždy bude toulavý.

Samota | Básně z internetu

SAMOTA

Je to krásný tady být,
když nemáš pro koho žít?
Tak to teda není,
je to utrpení...

Jak dál tu žít mám,
když mě nikdo nemá rád?
Radši umřít hned chci -
skočit do propasti!
A tam navždy jenom snít,
o tom, jak kruté je tady být...

Och, jak smutná já teď jsem,
vyhýbám se všem povinnostem,
už nechodím mezi lidi,
chci být sama ve svém žití.

Opustil mne,
nechal mě tu samotnou.
Ranil mne
a to s velkou jistotou!

Nemusel se ani snažit,
bum bác a bylo to tady!

Jsem jak tělo bez duše,
vím jaké je nesnášet...
A on se svou drzostí
mi ještě leze na oči
i s tou svou káčou pitomou
(hned vyměnil mě za jinou...)

Co bylo krásné,
už není.
Nebylo to krátké
jako to loučení...

Řekl si jen: Chci být sám,
ať Ti volný prostor dám,
ale na mne si už nemyslel
na bolavé mé srdce...

Ale já s bolestí žiju dál,
co já dělat teďko mám?
Chodit jak tělo bez duše,
jako pes, který Tě pokouše?
Jiná už asi nebudu,
podléhám svému osudu.


Moje srdce trpí,
ale přesto bije.
Protože tu nejsi,
chci vzdát to bez boje.

Dával si mi sílu žít,
ale už tu nejsi,
dával si mi sílu jít,
milovals mě přeci...?

Sedím v koutě zhroucená
a v pokoji zavřená
a nikoho nevnímám
a na tebe vzpomínám...

Stále Tě mám v paměti,
jak těžké je zapomenouti...
Ve dne v noci na Tě myslím,
na tu chvíli plnou strasti...

Ačkoliv mě nemiluješ,
já na tebe myslím,
už snad ani nepohlédneš
do mých lesklých očí,
než je zavřu navždy...

20.Říjen 2007

Deprese | Smutné

Ten, kdo to nezažil, tak to nepochopí. Stavy, kdy člověk není schopen jakékoli činnosti vyžadující sebemenší úsilí. Stavy, kdy se často bez jakékoli zjevné příčiny cítí zbytečný, bezcenný, bez chuti k životu, i když mu rozum může říkat, že není důvod proč by se tak měl cítit. Stavy, kdy už není síla snášet každodenní události, kdy už není síla přemýšlet, kdy každá myšlenka, každý pohyb bolí. Stavy, které jsou často tak nesnesitelné, že dovádí člověka až k sebevraždě... Jedná se o typické příznaky bipolární deprese, či maniodeprese. Nemoci, o které není jasné co ji zapříčiňuje a bohužel (i když tu je několik cest, od psychoterapie po psychofarmaka) ani není jasné, jak ji úspěšně léčit. Tyto stránky jsou určeny pro všechny kteří depresí netrpí a chtějí se jen něco dozvědět. A především pro ty, kteří si prožívají své každodenní peklo, nepochopeni okolím, rodinou a často ani sami sebou, cítíce se prokletí za stavy, kterým nerozumí a se kterými nedokáží nic dělat.

BEZBRANNOST JAKO MOŽNÁ PŘÍČINA DEPRESE
Ztráta chuti k činnostem, nekontrolovaný pláč, představy zkázy, ztráta zájmu a sebevražedné myšlenky. Toto je část rozličných příznaků doprovázejících depresivní stavy. Deprese je pro psychopatologii to, čím je rýma pro medicínu. Postihuje nás všechny, ale více ženy ( poměr je 3 ženy na každého muže ) i když větší část uskutečněných sebevražd připadá mužům. Výskyt je větší u vdaných žen, než u svobodných. Ukázalo se, že ženy reagují úzkostlivěji než muži na konfliktní situace v životě.
Někdy jsme se všichni cítili deprimovaní. Jsme smutní, sebemenší námaha nás unavuje, ztrácíme smysl pro humor a dokonce chuť dělat to, co nás normálně nejvíce baví. Ale jmenované duševní stavy bývají přechodné a za chvíli přejdou. Nicméně mluvíme-li o depresi s vážností, kterou ukládá daná etiketa, tento stav se ukládá do nás, jako by jsme se kousek po kousku potápěli do bezedné studny, ze které nemůžeme vylézt.
Deprimovaná žena často vnímá silné pocity averze vůči sobě samé. Cítí se neužitečná a vinná za své nedostatky. Mohou začít záchvaty pláče, ztráta váhy a nespavost. Jídlo nechutná, sex nevzrušuje a ztrácí se veškerý zájem o lidi s ní citově spojené. Tato deprimovaná žena může začít přemýšlet o sebevraždě. Jak se její úmysly stávají vážnějšími, ojedinělé myšlenky se mění na přání, připraví dokonce plán a uskuteční ho. Je jen málo duševních poruch, které tak oslabují a žádné, které způsobuje tolik utrpení jako těžká deprese.
DRUHY DEPRESIVNÍCH STAVŮ A SPOLEČNÉ FAKTORY
Rozlišujeme tři tipy deprese sloučené v kategorii "citové poruchy" :-deprese neurotická
-deprese endogení
-deprese organická
Tyto tři mají společné následující činitele :
- depresivní nálada
- ztráta radosti a zájmu
- neužitečnost a pocit viny
- malá úcta k sobě samému
- neschopnost
- sebevražedné myšlenky
- úzkost
- problémy přemýšlet
- posedlost a paranoia
- narušení vnímání času
- odosobnění (v nejtěžších případech se mohou cítit odtrženi od reality, jako by jednoduše byli jen pozorovateli bez citové účasti)
- ztráta energie
- pomalost a zbrklost
- poruchy chuti a hmotnosti
- problémy se spánkem
- redukce libida (ztráta žádosti u žen)
- tělesné příznaky (bolení hlavy, nevolnost, různé bolesti, křeče atd.)
Všechny tyto příznaky může a nemusí mít deprimovaný člověk, toto je seznam příznaků všech pozorovaných za dlouhou dobu zkušeností.Aby jsi se mohl zařadit do jednoho z třech tipů deprese, popíšeme je detailně:
DEPRESE REACTIVNÍ
Reaktivní deprese je nejrozšířenější a nám všem známá. Neprojevují se přechodné pravidelné cykly, většinou nereaguje na fyzickou léčbu (léky), není skrytá v genech a reaguje na léčbu cognitivo-conductual. Tento druh deprese obyčejně se vyskytuje s nepříjemnou životní událostí, jako je smrt drahé bytosti, rozvod, manželské neshody, ekonomické potíže, či potíže se zaměstnáním. Začátek deprese se nemusí projevit ihned po události, ale po několika týdnech či měsících. První příznaky se objeví obyčejně v rané dospělosti a projevuje se různými fyzickými a psychickými příznaky. Je to stav mírný a ne psychotický, i když, do určité míry uzdravení je ovlivněno faktory osobnosti.
ENDOGENÍ DEPRESE
Příčinou tohoto druhu deprese je neznámý endogení či vnitřní proces. Tato deprese není spuštěna žádnou vnější událostí, jednoduše se vrhne na postiženou osobu. Obyčejně představuje pravidelné přechodné cykly, mohou být bipolární či unipolární. Bipolární se nazývá manio-depresivní (osoba přechází pravidelně ze stavu zoufalství do stavu neutrálního a odtud do stavu hyperaktivní mánie a povrchní euforie aby se zase vrátila do stavu zoufalství, a pak přešla do stavu neutrálního). Unipolární spočívá v pravidelném střídání zoufalství a neutrality, bez zjevení mánie.
Endogení deprese se často dají léčit léky a mohou mít hormonální původ. Také se mohou vyskytovat genetické předpoklady (např. jeli matka depresivní a otec alkoholik je možné, že potomek bude depresivní. Bylo řečeno, že u mužů alkoholismus je ekvivalentem deprese u žen) a jeho projevy bývají mnohem vážnější než u depresí reaktivních.
ORGANICKÁ DEPRESE
Když se dělá diagnóza deprese je důležité vyloučit organický původ, protože účinek a depresivní chování jsou často spojeny s poraněním mozku či působením určitých léků.
DEPRESE A SEBEVRAŽDA
Deprese je duševní nemoc s největším rizikem sebevražd (mezi 10 a 15 %). Období s největším rizikem jsou když se zmenšují zábrany a melancholie (začínají se zlepšovat) nebo když začíná deprese.
Tři příznaky spojené se sebevraždou jsou:- zvýšená nespavost
- zvýšená zanedbanost sebe samého
- zvýšené poškození...
existují rozdílné názory na psychologické příznaky v sebevražedném pacientovi, i když většina prohlídek ukazuje, že z poměru 70%, lidé co se pokouší o sebevraždu představují příznaky, které je snadno rozeznat. Lidé s endogení depresí mají větší riziko sebevražd než lidé s reaktivní depresí, pokusy o sebevraždu jsou náhlé, mohou se rozhodnout hodinu před tím.
Pokusy o sebevraždu jsou běžné zvláště u žen mladších 35 let ( hlavně mezi 15 a 24 roky ), u mužů je to v pozdějším věku. V sociálních vrstvách je to nejčastěji nižší třída.
POVZBUZUJÍCÍ LÁTKY
Když se člověk necítí dobře, pokusí se udělat něco, aby se cítil lépe. Okolo nás existují látky, které nám umožní cítit se lépe. Příroda nám dala nepřeberné množství povzbuzujících látek které člověk může jíst, pít, vstřikovat si či inhalovat. Všechny tyto látky fungují tak, že povzbudí jeden či více "nositelů libých zpráv" a přechodně pomohou obnovit rovnováhu přestresovaného mozku. Povzbuzující prostředek může přechodně pomoci člověku spát, zbavit bolesti či dodat energii. Uvádíme některé z těchto látek, které užívají přestresovaní lidé. Všechny způsobují zvyšování úrovní "nositelů libých zpráv".
Jsou to:
Cukr, kofein, alkohol, chemické látky, tabák, marihuana, amfetaminy, kokain, heroin, adrenalin.

..

Smutek a samota-obrázky | Smutné

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

-

-

-

-

-

-

.

.

.

.

Sebevraždy-druhy | Smutné

Sebevražda plánovaná, bilanční

Jde o naplánované rozhodnutí,člověk nevidí důvod,proč by měl a pro co žít dál na světě.Člověk tuto sebevraždu plánuje v soukromí,dlouhodobě.Je velice těžké této sebevraždě zabránit,protože bez odborné pomoci člověk nenalezne "vytoužený klid a ráj".Otázka podílu viny nejbližšího okolí je velmi diskutabilní.Ne každý dokáže odhadnout nebo dokonce vyhodnotit jakési "volání o pomoc",pokud jsou vůbec rozpoznatelné v poslední fázi přípravy.


Sebevražda předstíraná


Předstíraná sebevražda je velmi oblíbeným nástrojem citového vydírání,při kterém je obětí jednoznačně okolí.Sebevrah se zajistí,aby ho někdo našel včas.Bolest z podřezaného zápěstí a podobně vnímá optikou velikosti trestu toho,kdo to zavinil-tedy vydírané osoby."Bolí mě to proto,ptž si byl zlý."Hrubší zacházení s vyděračem se ukázalo jako celkem přínosné.Ve zdravotnických zařízeních bývali "práškaři" nuceni podílet se na úklidu po výplachu žalůdku,řezné rány se zašívaly bez většího umrtvení.Stále platí,že přistoupení na sebevrahovu hru znamená jeho vítězství.

S
ebevražda impulzivní


Vznikne z náhlého popudu, a to i při dlouhodobých depresích ("padla poslední kapka" ), může působit velmi náhle.Šok z momentálního psychyckého úrazu překryje vše ostatní a dokáže překrýt i pud sebezáchovy.Pokud se podaří sebevraha zdržet,roste šance na potlačení této nejjednodušší zničující optiky. Obnoví se potřeba žít nebo alespoň strach z bolesti.Stává se, že i impulzivní sebevrah kolem sebe nechá náznaky, kterými podvědomě volá o pomoc a o pozornost okolí.

Sebevražda-obrázek | Smutné

Pocit volnosti, ten poslední a pak chvilka bolesti a volnost už na pořád...

.

14.Říjen 2007

Sebevražda | Smutné

Představa: Když se někdo rozhodne, že spáchá sebevraždu, nikdo mu v tom nemůže zabránit.

Skutečnost: Mnoho lidí, kteří se pokoušejí o sebevraždu, se pohybuje mezi touhou žít i zemřít. Jejich postoj k výsledku sebevražedného jednání je ambivalentní. Když se jim dostane včasné pomoci a přiměřené léčby, je možné je od sebevraždy odvrátit.

Představa: Kdo o sebevraždě mluví, ten ji nikdy nespáchá.
Skutečnost: Jde o velmi rozšířený a nepravdivý mýtus. Opak je pravdou. To, že někdo o sebevraždě mluví, je důkazem, že sebevražda je obsahem jeho myšlenek. Je tedy určitě ve větším ohrožení než ten, kdo o ní nemluví.

Představa: Lidé, kteří se pokoušejí o sebevraždu, nehledají pomoc.
Skutečnost: Je prokázáno, že většina lidí, kteří spáchali sebevraždu, hledala lékařskou pomoc v posledním půlroce před svým činem a rovněž dávala najevo své pocity před svým okolím. V každém suicidálním aktu je obsaženo volání o pomoc.

Představa: Sebevražda přichází bez varování.
Skutečnost: U lidí, kteří jsou ohroženi suicidálním jednáním, můžeme pozorovat dosti dlouhou dobu různé známky psychického napětí, poruchy spánku, tělesné obtíže apod. Jde o tzv. presuicidální syndrom.

Představa: Každý, kdo se pokouší o sebevraždu, musí být šílený.
Skutečnost: Mnoho lidí, kteří se pokoušejí o sebevraždu, netrpí šílenstvím, ale mohou být depresivní, mohou pociťovat bezvýchodnost a nevěří, že existuje jiná životní alternativa.

Představa: Když se někdo pokusí o sebevraždu, je ohrožen sebevražedným jednáním navždy.
Skutečnost: Osoby, které se pokoušejí o sebevraždu, trpí tímto stavem pouze v určitých obdobích svého života.

Představa: Když se někoho zeptáme na sebevražedné myšlenky, můžeme mu tento nápad vnuknout.
Skutečnost: Není žádný důvod se domnívat, že bychom hovorem o suicidiu mohli tento nápad vnuknout někomu, kdo suicidální není. Rozhovor o případných suicidálních myšlenkách může naopak pomoci a dovoluje posoudit suicidální riziko.

Představa: Děti se nedokážou zabít, je to věc až starších lidí.
Skutečnost: Sebevraždu mohou spáchat i děti. Sebevražednost dětí a dospívajících se v současné době zvyšuje.

Představa: Sebevražda se vyskytuje nejvíce buď mezi velmi bohatými lidmi, nebo naopak mezi velmi chudými.
Skutečnost: Sebevražednost se vyskytuje ve všech sociálních vrstvách, i když chudoba je jedním z rizikových faktorů.

 

Suicidium = dobrovolné ukončení života v důsledku psychických poruch, zejména depresívního charakteru, při nichž se obyčejně uplatňuje tzv. zkratové nebo demonstrativní jednání. Někdy může dojít k sebevraždě i u psychicky zdravých lidí (tzv. bilanční sebevražda). - Z psychologického hlediska je sebevražda činem, který je důsledkem působení autodestruktivních pohnutek v motivační struktuře člověka. Představuje destruktivní završení silných afektivně hodnotících tlaků, které urychlují v rámci sebepojetí jedince, svíraného pod vlivem subjektivních i objektivních faktorů stále pevněji v projektivním prostoru bezmoci a bezvýchodnosti, konečnou, tj. akční fázi obrácení agresivity a nepřátelství proti sobě samému. V kontextu dynamické psychologie bývá sebevražda též interpretována jako fiktivní msta na okolí, pramenící z hlubinně determinovaných postojů subjektu vůči jeho specifickým částem (situacím, osobám). Složité, nejednotné a často protichůdné názory na příčiny a podstatu sebevraždy v idealistické rovině demonstrují protiklady křesťanské etiky (sebevražda jako tabuizovaný čin) a existenciální filozofie (sebevražda jako poslední svobodná možnost volby).

Sebepoškozování-obrázky | Smutné

...

...

...

ruka2noharány

 

Růže | Obrázky

r3

r2

r4

walkira

walkira

walkira

walkira

r§že19

walkira

walkira

r9

walkira

walkira

walkira

r11

walkira

walkira

walkira

walkira

walkira

walkira

walkira

walkira

r19

r20

walkira

walkira

walkira

< Novější články | Starší články >