O mně
Jméno: e_houbicka
Domov: Karlovy Vary
O mně:
Koukni na profil
Kategorie
Poslední články
Archív
Úvodník

Ahoj!

Vítej na mém blogu.Doufam že se ti tu bude lívit...a nezapomeň písnout komentík.Kujůůů.

Papa

                                                e_houbicka

Powered by

Isnaini Dot Com

 

 

 
  27.Říjen 2007  
 
 
O eiffelovce :)

Eiffelova věž je kovová (ocelová) věž v Paříži, v současnosti nejznámější pařížská dominanta. Byla postavena v letech 1887 až 1889 a až do roku 1930 byla s výškou 324 metrů nejvyšší budovou světa. Je pojmenována po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi.

Eiffelova věž byla postavena u příležitosti Světové výstavy, která se v roce 1889 v Paříži konala, a měla zde původně stát jen do roku 1909. Pařížané tuto stavbu nejprve nenáviděli a označovali ji jako trn v oku (spisovatel Guy de Maupassant pravidelně navštěvoval v ní umístěnou restauraci, protože byla jediným místem v Paříži, odkud věž nebyla vidět). Mezi kritiky stavby patřili také Émile Zola nebo Alexander Dumas.

V současnosti je věž významným turistickým cílem, na nějž jsou Pařížané hrdí a který ročně navštíví 6,5 milionů lidí (2005) z celého světa.

Věž má tři plošiny, první je ve výšce 57 m (345 schodů), druhá ve výšce 115 m (359 schodů) a třetí ve výšce 276 metrů. Třemi nohami věže jezdí lanovky do prvního a druhého patra, ve čtvrté noze jsou schodiště pro pěší. Z druhého patra pak vede výtah do třetího patra. Maximální oscilace vrcholu i při velmi silném větru je 12 cm, výška může vlivem teplot (teplotní roztažnost kovů) kolísat až o 15 cm. Při optimální viditelnosti lze z vrcholu dohlédnout až do vzdálenosti 67 km. Pod rozhlednou je busta A. G. Eiffela, kterou sem v roce 1923 umístil Antoine Bourdelle jako ocenění práce Gustava Eiffela.

Věž byla předlohou mnoha imitací, například pro Petřínskou rozhlednu.

Vložil e_houbicka @ 15:19   0 Komentářů
 
 
   
 
 
Co je to emo

Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.

Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako „emo“, údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo „emo“ vnímáno jako zkratka z „emotive hardcore“, či „emotional hardcore“, čímž byl tehdy druh hudby označován.

V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova „emotivní“. Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější „emo“ styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.

Spolu s tím začala být hudba známější, a „emo“ začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako „nebuď tak emo“ či „vzmuž se, emo děcko“ vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.

Když začala velká vydavateství zařazovat skupiny jako „emo“, postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S tím začal být s emo spojován styl skupin jako My Chemical Romance, The Used, Hawthorne Heights nebo Taking Back Sunday, a to včetně černého líčení očí a dlouhých vlasů, zakrývajících oči, i když ti už mají s prapůvodním emem jen málo společného.

Vložil e_houbicka @ 15:19   0 Komentářů
 
 
   
 
 
Vznik

EMO je opravdu široký pojem, kterému různí lidé přisuzují různé prvky. Tento zpočátku pouze hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou vznikal v období 80. - 90. let. Dalo by se říci, že zakladateli tohoto stylu jsou členové skupiny Rites of Spring, jejichž zpěv fanoušci začali označovat jako "emo" podle emocí, které kapela při zpívání vyjadřovala. Když se hudba postupně dostávala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.

Dnes se výrazem emo titulkuje každá tvrdší hudba, do které se dávají nějaké emoce, city atp. a to prostřednictvím textů, zpěvem. (Emo - je zkratka emotional)

EMO jako hudba má spoustu subžánrů, jako je screamo (trochu víc řevu), emocore (takové melodické hardcore, někdy hodně do popu), hardcore emo (hodně hlasité, často není ani rozumět textu) a další. Obecně se dá EMO hudba klasifikovat jako taková, ve které se střídají rytmy a tempa, chvíli se tu šeptá, chvíli zase řve. Řeší se tu různé osobní problémy a hudba bývá mnohdy celkově depresívní.

Moje oblíbené kapely: My chemical romance, AFI, Panic! at the Disko.

EMO people (= emocionální), neboli lidé, kteří se nestydí dávat najevo, co cítí, tzn. emoce, jsou často označováni jako slaboši. Tohle označení však není zrovna výstižné. Dnes je velmi nesnadné dát najevo jakýkoliv cit, a to zvláště pro kluky. Tito lidé nesouhlasí s dnešní společností, se zastaralými názory a vidí její nedostatky. Mají pocit, že sem nepatří. Své emoce, obvykle vztek, smutek, strach, deprese, ale klidně i radost.., dávají najevo i svým oblékáním, často jsou hodně namalovaní, což se týká kluků i holek.

 

CESTA KE SPRÁVNÉMU EMU?

Emo lidé se často oblékají do přesně stanoveného stylu (těsné kalhoty, trička na tělo,…), někde na internetu si prohlídnou pár fotek, přečtou pár pravidel a jdou na nákupy, aniž by o tom něco věděli. Těmto lidem já říkám "rádoby EMO". Spousta těchto "rádoby EMO" si jsou schopni i párkrát říznout do ruky, aby tam měli jizvy. Tomu se musim já upřímě smát.

Skuteční EMO kluci a holky vědí, že takhle to vůbec nechodí. Žádná přesně stanovená pravidla pro oblékání do tohoto stylu totiž nejsou. EMO lidé UMÍ BÝT ORIGINÁLNÍ!

Vložil e_houbicka @ 15:18   0 Komentářů
 
 
   
 
 
O štěstí
Štěstí i neštěstí je věcí duše...

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Životem vládne štěstěna, ne moudrost. - Vitam regit fortuna, non sapiente.

Přeji si, abyste byli šťastni… abyste se smáli, zářili a radovali se, tak aby jiní skrze vás byli šťastní.

Plakat nad minulým neštěstím, to je nejjistější prostředek, jak si přivolat další.

Štěstí je dočasná absence přání a tužeb. Chtění je formou bolesti.

Štěstí je mozaika složená z nepatrných malých radostí.

Kdykoli nás postihne neštěstí, nechává štěstěna potevřená dvířka pro lepší časy.

Štěstí je jako ze skla. Jak se leskne, tak se i láme.

Největší štěstí je, když člověk ví, proč je nešťasten.

Sobecké požitky nás mohou učinit neschopnými prožívat štěstí jiných a samy o sobě nás nikdy nemohou učinit šťastnými.


Ve štěstí je snadné nalézti přátele, v neštěstí však ze všeho nejsnadnější.

Šťastný chce být každý člověk. I ten, který se nakonec oběsí...

Vložil e_houbicka @ 15:15   0 Komentářů
 
 
   
 
 
Enrique Iglesias

Enrique Iglesias

Zpěvák

Datum narození:
08.05.1975 
Místo narození:
Madrid, Španělsko 
Znamení:
Býk  


 
Životopis:  
Enrique se narodil slavnému zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové, kteří žili odděleni od jeho tří let. V osmi letech se mladý Enrique přestěhoval do Miami za svým otcem. Přestože jeho dětství bylo do jisté míry stvořené pro úspěch díky úspěchu jeho rodičů, přesto Enrique nebyl zhýčkaný a nevyužíval svého postavení. Vyrůstal stejně jako ostatní jeho spoluvrstevníci nijak výjimečným životem.

Po roce studia obchodní univerzity v Miami se nakonec rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky. Kvůli tomu aby nebyl pod palbou kritiků si vytvořil tuto identitu.

Jeho pravé jméno si ho všude našlo, a proto když odjel natáčet své první španělsky zpívané album pojmenoval jej Enrique Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 miliónů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Předtím, než natočil první anglicky zpívané album se stal známým především v latinském světě.

Během krátké doby se stal natolik oblíbeným a hledanou popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začaly prodávat po miliónech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a dokonce se stal slavnější, než jeho rodiče. Nejvíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe "Wild Wild West", song se ihned stal hitem číslo 1 téměř na všech rádiích po celém světě. Své první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal také na Taiwanu, Rusku a Středním východě. Mimo zpíváni pronikl do světa filmu, když si po boku Antonia Banderase, Salmy Hayekové a Johnnyho Deppa zahrál ve filmu "Once Upon A Time In Mexico".

V poslední době byl často vídaný s ruskou tenistkou a modelkou Annou Kurnikovovou.

Vložil e_houbicka @ 15:12   0 Komentářů
 
 
   
 
 
1.bleskovka

Jaká je tvoje přezdívka?

Kolik ti je?

Máš doma zvíře?

Jestli ano které?

Jestli ne proč?

Co chceš na diplom?

Vložil e_houbicka @ 15:07   0 Komentářů
 
 
   
 
 
Co je to anorexie

Anorexie či mentální anorexie (latinsky anorexia nervosa, z řečtiny an – zbavení, nedostatek; orexis – chuť) je duševní nemoc spočívající v odmítání potravy a zkreslené představě o svém těle. Spolu s bulimií se řadí mezi tzv. poruchy příjmu potravy.

Mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety života, ale může se objevit dříve, ale i později. Často začíná jako reakce na nějakou novou životní situaci či událost se kterou se daný jedinec nedokáže vypořádat (přechod na vysokou či střední školu, rozvod rodičů, úmrtí v rodině apod.)

Charakteristické pro ni je snižování hmotnosti úmyslně vyvolané daným jedincem, které vyvolává jednak snižováním příjmu tekutin, dále zvyšováním energetického výdeje (cvičení), z dalších prostředků jimi využívanými je vyprovokované zvracení, průjmy či užívání anorektik a diuretik.

Anorexií trpí většinou ženy, ale jsou známy i případy, kdy touto nemocí onemocněli muži.

Projevy

Aby se tato porucha dala diagnostikovat musí být splněná tato kritéria (podle mezinárodní klasifikace nemocí MKN 10):

  • Úbytek hmotnosti (nebo u dětí chybění přírůstku hmotnosti) minimálně o 15% oproti tělesné hmotnosti normální pro daný věk a výšku nebo BMI index je 17.5 a méně
  • Hmotnost si pacient/pacientka snižuje sám/sama dietami, vyprovokovaným průjmem, zvracením, užíváním anorektik, diuretik, laxativ
  • Vnímání sebe sama jako příliš tlusté/tlustého, přetrvávající strach z tloušťky, zkreslených představách o vlastním těle
  • Výrazná porucha hypotalamo-hypofyzo-gonadální osy projevující se u žen amenoreou, u mužů ztráta libida a potence
  • Při začátku před pubertou je tato opožděna či zastavena

Primární projevy jsou odmítání potrav či v případě nemožnosti odmítnutí (nemoc je často tajena) následné vyzvracení potravy, jedním z častých (nikoli zákonitých) projevů je i sklon k extrémnímu sportovnímu nasazení.

Sekundárními projevy (důsledky):

  • Metabolismus - snížená hladina draslíku, edémy, metabolická alkalóza
  • Gastrointestinální trakt - hypertrofie příušních žláz, zpomalené vyprazdňování žaludku, zácpa, zaněty slinivky břišní
  • Kardiovaskulární systém - Bradykardie, hypotenze, srdeční arytmie
  • Hematologické problémy - Anémie, trombocytopénie, hypercholesterolémie
  • Kožní - Suchá, prakající kůže, mozol na dorzu ruky(vyvolání zvracení)
  • Plicní - záněty plic (vdechnutí zvratků)
  • Zubní - zvýšená kazivost zubů, periodontitis
  • CNS - atrofie mozku, poruchy paměti
  • Neurologické - křeče, svalová slabost
  • Reprodukční - amenorea, infertilita

 Související jevy

  • Bulimie má s anorexií velmi těsný vztah – velmi často jedna z těchto nemocí vede k druhé či dojde k jejich koexistenci
  • Porušená kontrola impulzů - sklony k sebepoškozování a sebevražedným pokusům, alkoholismus a abuzus drog
    • sebevražda je druhým nejrozšířenějším důvodem úmrtí (hned za vyčerpáním organismu či jím způsobené polymorbiditě)
Vložil e_houbicka @ 15:05   0 Komentářů
 
 
   
 
 
Zamilované animace

Animace - Láska na mobil č. 65001, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65006, Animace - Láska na mobil - Ikonka  Animace - Láska na mobil č. 65007, Animace - Láska na mobil - Ikonka  Animace - Láska na mobil č. 65008, Animace - Láska na mobil - Ikonka  Animace - Láska na mobil č. 65009, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65010, Animace - Láska na mobil - Ikonka

Animace - Láska na mobil č. 65002, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65014, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65018, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65019, Animace - Láska na mobil - Ikonka  Animace - Láska na mobil č. 65020, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65022, Animace - Láska na mobil - Ikonka 

Animace - Láska na mobil č. 65023, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65027, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 66093, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65605, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 66097, Animace - Láska na mobil - Ikonka Animace - Láska na mobil č. 65078, Animace - Láska na mobil - Ikonka

Vložil e_houbicka @ 14:47   0 Komentářů