06.Leden 2008

Green Day.....americká punkrocková skupina

Členové
Billie Joe ArmstrongMike DirntTré Cool
Dřívé do této skupiny patřil John KiffmeyerV roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt, oběma bylo tehdy 14 let, dvoučlennou kapelu Sweet Children. S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours,některé songy se později objevily na Kerplunku.
Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola.Sweet Children přijmou Tré a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den).
Vydali album 1,039 Smoothed Out Slappy Hours,které však nesklidí velký uspěch.V roce 1994 je jim podaří jeden velký počin jménem Dookie.Český překlad tohoto alba Sračky. Stávají se jednou z nejslavnějších  punkových skupin. Následují alba Insomniac a Nimrod. Album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvuli jeměnějšímu stylu než je na předchozích albech.
V roce 2001 vydali album International Superhits, které zachycuje největší hity, které zatím byly nazpívány. V roce 2002 vyšlo album Shenanigans.
Album American idiot  které vyšlo v roce 2004 bylo velkým přelomem. Stali se jednou z nejlepších světových kapel.Hity bouraly hitparády a Green Day udělali celosvětové turné.V roce 2005 vyšlo album Bullet In A Bible.V roce 2007 bylo vydáno i album Transmissions. A kapela Green day i v součastné době natáčí.
 
Autor: your.imp v 10:13, |

Komentáře (0):