10.Prosinec 2007,23:03
Zase začínám být poslední dobou zatrpklá. Jsem frustrovaná ze školy. Blíží se maturita a ve škole nás dusí písemkami a zkoušením. Učitelé jsou snad přesvěčeni, že nemáme nic jiného na práci, než věnovat se škole. A já nemám čas ani hrát!!!
Nejsem dobrý žák. Učím se jen to, co mě baví. Po ránu se tvářím zásadně nasupeně(vztávám v 5:30, sedím před katedrou), mívám arogantní a ironické poznámky k výkladu učitelů..a někdy mi z nudy tak přeskočí, že jsem nezvladatelně hyperaktivní, a ze všech si utahuju. Ač to kolikrát ani vtipné není.
Zrovna dnes byla škola nekonečná.. ráno jsem měla dilema, jestli do školy jít, ale dlužila jsem kamarádce sešit, to zvítězilo. Absence už mám varovně mnoho..
Aspoň, že víkendová kalba se povedla. Dlouho jsem se ta nepobavila. Spousta jídla, červené víno, tráva.. Dobře jsem pokecala s Niny a Petlachem, který chudák večer trochu nezvládal. Jednak s alkoholem, jednak s energií.. Ale je s ním parádní legrace. Je to jeden z nejvíc fajn lidiček v okolí..a z mých přátel.
Zas se hádám fotrem, je to fakt idiot. Mám ho ráda, ale je to idiot. Jak nemůže dospělý chlap pochopit, že potřebuju jíst. To, že nemá peníze, aby mi zaplatil svačinu není můj problém. Kde žijeme?
Jen jedna věc mi dokonale zvedla náladu, mám novou mikinu z Nosferatu. Bohatá tetička byla přesvědčena za pomocí mých přesvědčovacích metod!  A tenhle skvost je můj
A pak, že příbuzní nejsou k ničemu dobří :)
Vždyť já se nemůžu zlobit na nikoho, ani na tátu. Je pro mně pořád velkým přínosem. Jen by mohl být více komunikativní. Mě sere jen systém..(politika, školství, spotřebitelská daň, málo peněz, suroví lidé...).
And now I endet...
 
vložil: AngelOfDecay
Permalink ¤ 0 komentářů
29.Září 2007,17:37

V pondělí jsem v nervovém vypětí obhájila svůj nárok na studium čtvrtého ročníku. Ano, mluvím o reparátu z jazyka německého,který mi stále dělá problémy. Povídání o Praze, České republice, Švýcarsku agramatický test jsem zvládla průměrně, na tři. Jsem spokojená, rozhodně jsem nic nedostala zadarmo. A školní exkurze do Prahy byla skoro moje odměna.

 

Sraz jsme měli v Ostravě, na Svinovském nádraží v 6:10.Vzhledem k tomu, že mé bydliště je od Ostravy vzdálené asi dvě hodiny cesty vlakem, nezbylo mi nic jiného než přespat už v pondělí u tety.Docela jsem se těšila, teta adoptovala malého chlapce Antonína, a to malé stvoření je tak neuvěřitelně roztomilé... až to popsat nejde. I já jsem se nadním rozplývala a to dětskou společnost nevyhledávám, a nemám ráda ani šišlající maminky.

 

Balila jsem se v obrovském zmatku. Nechala jsem doma peněženku s doklady, bundu do chladnějšího počasí a ručník. Naštěstí mám hodné známé. Jen můj otec mě velmi zklamal. Bydlím ve střídavé péči, a rodičese o všechny mé výlohy dělí napůl. Dohodli se, že mi každý přispěje tři stovky.Mamka byla dokonce natolik hodná, že ačkoliv je oproti tátovi chudá, dala mi navrch z vlastní iniciativy a stovku víc. Když mi otec před odjezdem vlaku peníze přivezl, dosáhla částka 500Kč! To znamená že mi dál o dvě stovky míň. Ale já se nezlobím kvůli penězům, já to beru jako zradu, protože od té doby co sinašel novou 24-letou přítelkyni, dává mi až moc najevo jak jim překážím. Před měsícem si koupil nový počítač(já se ho nesmím ani dotknout), před týdnem mp3,teď jel na dovolenou do Francie.. A se mnou se hádá o každý halíř.. jak ubohé.Nehledě na to, že oblečení, kosmetiku a většinu věcí si stejně platím ze svého.

 

Měla jsem smutnou náladu.

 

Do Prahy jsem se moc těšila, na památky, divadla, kina a spoustu dalších atrakcí. Ani mi nevadilo, že se mnou nepojede žádná spřízněná duše. Od ubytovaní jsem radši nečekala nic. A byla jsem spokojená. Sice žádný luxus, ale kousek od metra, všude čisto a voda tekla teplá i pozdě večer:).

 

První místo kam jsme se byli po příjezdu podívat byloletiště. Jsem moc ráda, že jsem viděla jak se vyrábí jídlo pro pasažéry letadla.Zažila jsem si pernou chvilku. Před vstupem jsme museli projít detektorem kovu.Já blázen měla v tašce sáček s lehkou drogou, tašky kontrovali zařízením, které bylo schopno ukázat vše co tam bylo i v barvách a topomocí ..snad rentgenu? Naštěstí nic nenašli. Ale můžu říct, že to beru jako ponaučení do příště. Asi si dávám málo pozor. V cateringovém oddělení nás navlekli do fialových plášťů, pokrývek hlav a bot. Vypadali jsme spíš jako šílení chemici:D. V kuchyních bylo strašně zima.. A dívat se na spoustu jídla, nemoct si vzít nic..utrpení. Jde hodně těžko popsat, jak tam příprava jídla probíhá. Jídlo se uvaří, zmrazí, naloží na mističky (kompletace).. Pak senechá opět chladit a odváží do letadla. Ve všem je vypracovaný systém.. a dodržování hygieny mě velmi mile překvapilo.

 

Následovala exkurze v hotelu Corinthia Towers. Celkemjsme navštívili hotely tři. Hilton, Corinthia  Towers a Palace. Ze všech tří mě nejvíc zklamal Hilton. Platili jsme za exkurzi 1500Kč, a ukázali nám jen jeden pokoj. Zaslužby, které jsou v jiných hotelích v ceně se platilo. Dokonce i zasnídani byla přirážka! Palace byl velmi luxusní, trochu v křiklavých barvách.A v Corinthia Towers bych se někdy ráda ubytovala. Krásný výhled,vybavení. Luxusní pokoje a až neuvěřitelně příjemný personál. A taky ještě relativně příjemná cena(v kategorii těch nejdražších hotelů).

 

Naše třídní je tak všetečná, že nám zařídila program a navečer. Byli jsme v divadle a planetáriu. Oboje jsem absolvovala v trochu jiné realitě, takže se mi to líbilo. Planetárium více. Asi pohodlnější sedačky.:)

 

Doporučuji 3D kino!

 

O památkách psát nebudu. Orloj mě nesmírně pobavil, protoževidět tolik lidí čekajících na něco extra a pak shlédnou pár pochodujících postaviček apoštolů.. Myslím, že na světě jsou zajímavější věci.

 

Z Prahy jsem se vracela ve stavu dojebaném, protože můj cíl poznat třídu se nevyšel. Ale já vím, že je to ve mně. Jsem introvert, a v kolektivu nikdy nebudu sršet vtipy a inteligentními názory,už jen proto, že jsem nervózní a mám strach. Zmůžu se tak akorát na nějakou hloupost. Mrzí mě to. Poslední dobou hodně přemýšlím, protože musí existovat důvod, proč má někdo hodně přátel a někdo žádné. V takovém extrému jsem se naštěstí neocitla, ale budu si dávat záležet na tom, aby se to ani nikdy nestalo.

Ach jo............. 

 
vložil: AngelOfDecay
Permalink ¤ 0 komentářů
16.Září 2007,15:07

Při psaní tohoto příspěvku jsem čerpala, jak z různých blogů a stránek, tak i z mých zkušeností a názorů.

Důraz na tajemno, nadpřirozeno, oblíbená černá barva, motivylebky, kříže, pentagramu, řetězy, obojky se stříbrnými hroty, korzety…

 Pojem gotický ještěsouvisí s dávnou dobou středověku, kdy období renesance takto hanlivě označiloumění barbarů. Až doba romantismu ocenila duchovní nádheru a tajemno gotickédoby.

Moderní Gothic style vznikl na počátku 80. let jako součástpunkového hnutí v Anglii a USA. Stejně jako punk i Gothic style odmítá většinuspolečenských hodnot a morálních měřítek. Gothic style nachází krásu tam, kdeto jiní považují za šílené a smutné. Temný a depresivní životní styl se vyvinuldíky podpoře tehdejších filmů a hudebních kapel.

Gothic style je velice těžké jakkoli charakterizovat. Kolikvyznavačů tohoto stylu, tolik názorů. Člověk Gothic je každý jiný, nejsou žádnéparametry, které by platily pro každého. Snad jen to, že chtějí být sami sebou,nemají potřebu se kamkoli zaškatulkovávat v současné společnosti, odsuzujístádový efekt lidí, kteří slepě následují módní trendy. Goth považuje zanutnost být sám sebou i v morbidním slova smyslu. Žijí podle svého uvážení,nikoli podle „morálních“ norem dnešní falešné společnosti.
Cítí se být odlišní, společnost se na tyto lidi dívá skrzprsty, proto se rádi shlukují do skupin. Lidé si hned představují, že chodí venv noci a ještě na hřbitovy, že vyvolávají duchy, jsou satanisty, věští zkřištálové koule a jejich oblíbeným mazlíčkem je netopýr. Není tomu tak, jenchtějí jít vlastní cestou. Považují se za něco, co nezapadá do dnešní doby...

Neznám žádného přívržence toho to stylu života, který by senezajímal o umění, ať už v jakékoliv formě. Goths si libují hudbě(pochmurný pomalý metal, klasický metal, až elektro, ambient, EBM), literatuře (předevšímstarší autory, tvorba zamýšlející se nad smyslem života a podobně), rádi se obklopujíkrásnými věcmi (obrazy, pěkné oblečení, vybavení bytu či pokoje, kterýobývají).. Hodně goths rádo tvoří, ať už hudebně, nebo literárně.. Jednodušemají potřebu se o svůj neobvyklý pohled na svět podělit. Gothic není móda, jeto styl a smysl života.
Avšak, není snad ani možné být jen čistý gotik. Každéhoovlivňuje společnost, a nelze ji jen tak ignorovat. Právě to podle mě vyvoláváty diskuze..“Jsem goth?“...To musí člověk cítit sám. Není gotik ten co se takpouze obléká.

A teď k módě. Gothic styl tak trošku potlačuje pohlaví… muživ sukních, nalakované nehty, ženy v těsných kalhotách a s řetězy. Gothic módasi libuje v množství řetězů, pásků a obojků s hroty, množství zipů, stříbrnéspony, transparentnost materiálů a pod nimi se rýsující černé krajkové prádlo,roztrhané punčochy na podvazcích. Bohatě využívá motivy lebek, křížů,pentagramů, rakví, motivy ohně například jako potisky na oděvy nebo jako našitéaplikace.

Ženy nosí nejčastěji různé typy vypasovaných šněrovacíchkorzetů, úzké cigaretové kalhoty nebo naopak široké sukýnky doplněnépodkolenkami, oblíbené jsou také šatičky. To vše doplňují stříbrnými přívěšky na krk, nejoblíbenější je opět veliký kříž. A obuv? Měla by být vysoká atěžká s masivní podrážkou. Oblíbené jak u mužů tak i u žen jsou tzv. glády.

Mužská móda tohoto stylu je velice extravagantní. Jsou todlouhé široké sukně s mnoha pásky, kapsami a kovových druků nebo velice úzkékožené či proužkaté kalhoty. Upnutá trika jsou velice často průsvitná, doplněnáo černé klasické sako nebo mikinu s nějakým „hrůzostrašným“ potiskem. Všedoplněno o kožené obojky s hroty .Jak už bylo řečeno, černá barva neodmyslitelně patří ktomuto stylu, ale použít můžete i temně modrou, fialovou či krvavě červenou, oblíbená je i vínová.Materiál je nejčastěji samet, kůže, krajka a různé druhy síťoviny, satén.

Z účesů nejčastěji vídáme dlouhé, rovné, černé vlasy někdy is krátkou ofinkou. Ale vlasy mohou mít i  výrazně barevné. Co se týče make-upu,tam jsou také víceméně pravidla stanovena. Oči by měly být výrazně orámovanéčernou tužkou a někdy doplněné o šedivé oční stíny.

Máme více druhů oblékaní v gothic stylu, které se častokombinují:

Metal Gothic...styl doplněný o metalové triko, asinejčastější.

Gothic Lolita...dívky v krátkých širokých minisukních,botách na vysoké platformě, a třeba prouškovanými punčochami. Často napodvazcích přichycených tak aby šly vidět.

Vampire Goth...Gotici, kteří si libují ve vampyrismu. Nosí róby,které asi nejlépe znáte z filmů o upírech, červené čočky, upíří zuby...

Ancient Goth...Zde se nosí šaty barokní, nebo podobné jiným historickýmstylům..

Romantic Goth...hlavně růže, krajky, dlouhé řasy, smutnývýraz..

Cyber Goth...Vyznačuje se oblibou v sci-fi, takže takéhodně latexu, umělých látek. Pro dívky jsou někdy typické brýle ve vlasech,různé umělohmotné příčesky, a pod. Tento styl je také barevný.

Punk Goth...jakási sloučenina punkového a gothickéhooblékání. Snad si dokážete představit i sami.

 
vložil: AngelOfDecay
Permalink ¤ 1 komentářů
Starší články >