27.Duben 2022, napsal Azazel-Andel v 22:28
Azazel je legenda, co na klasických chatech nikdy neexistovala, páč na dnešních retro portálech po Azazelovi není ani stopy. S jedinou výjimkou, což je velmi paradoxní, tou výjimkou je Líbímseti.

Azazel na Líbímseti nikdy v minulosti moc nepůsobil, byl to zarytý xchaťák a občas si odskakoval na staré dobré Lidéčko. Líbímseti z oné dřívější "velké trojky" tak nějak ignoroval. Přišlo mu, že je na něm největší odpad. A Azazel je vskutku ušlechtilá a sofistikovaná bytost, že.. ovšemže.

Proč Libko?


Azazel se nechal sám a postupně na všech retro chatech vaporizovat. Anebo vaporizace proběhla tak nějak sama od sebe. Lidéčko, BezvaChat či KecejChat už ani jako portály neeistují, takže tady je situace jasná. Na Chat.cz se nechal Aza vymazat provozovatelem Franci a tím, že dotyčný majitel pak zrušil téměř veškeré diskuze, tak na tomto servru přestal legendární Aza existovat, jako by tam nikdy nebyl. Na SuperPokecu navštěvoval Aza jen chat, takže tam se nechal smazat jen běžně. Na XChatu to byl ovšem už "rozšířený výmaz", o který požádal před lety, nu a stejný výmaz, tedy s využitím "práva být zapomenut" nedávno absolvoval na Chatujme. Vaporizace je tím uzavřena. Libko má tu čest, že je jediným a posledním retro portálem kde se Azazel ještě nachází. Holt má tu blog, tento blog.

Azazel skoná s Libkem


Posledním místem pobytu na retro chatech je tedy pro Azu Líbímseti. Tady patrně vydrží do úplného konce, a že ten konec, dnes už mrtvolného Libka, dříve či později přijde, to také jasné jest. Tudíž Já Azazel to nechávám plynout a počkám, až tu někdo definitivně zhasne. do té doby sem čas od času přilétnu, co by taky jiného měl padlý anděl dělat, že.. ovšemže, a obšťastním dohasínající portál svou přítomností. Přítomností legendy.


Anděl Azazel
 
07.Duben 2022, napsal Azazel-Andel v 05:04
Portálům kdysi velké trojky Lidé - XChat - Líbímseti nelze upřít jejich legendárnost. V dnešním světě už patří ale jasně do pravěku. Lidéčko již v současnosti ani neexistuje, další zastaralé retro chaty již jen přežívají. Na XChat chodí už jen sexouši, ouchyláci, nadrženci etc., kteří tvoří mnohdy více jak 90% návštěvnosti, a pár zoufalců a exotů do tzv. slušných místností. Líbímseti je na tom ještě mnohem a mnohem hůře, až se jeden diví, že tento rozpadající se a nespravovaný portál, který je už téměř bez uživatelů, ještě existuje. Chatujme, u kterého si jeho provozovatel Lukáš Ryšán bere své uživatele jako rukojmí pro svůj "žlutomodrý svět", ani nikdo  pořádně nezná a nikdy neznal. A vzhledem k tomu, že to tam ve většině okupují jen pánbíčkáři asi ani nikdo znát nechce. Natož nějakou skoro prázdnou starou herku SuperPokec.


Na lokální úrovni tak dochází k obměně, v koloběhu života to staré neživotaschopné hyne, aby se narodilo mladé nové moderní a perspektivní. Nové české lokální miminko se jmenuje Notesoo. Zakládá si na tom, že je to svobodná síť, dále na respektu a slušnosti. Zastaralé retro chaty jsou již naprosto bez budoucnosti, prostě "no future", jen dosluhují a otázka už ani nezní jestli pojdou, ale kdy? Miminko Notesoo sice trpí novorozeneckými problémy, ale je stále ve vývinu a zdokonaluje se a roste. Mimochodem za první měsíc značně přibylo na váze, registrovalo se tam už více jak 6 a půl tisíc bytostí.


Někteří z nás na dnes zastaralých retro chatech prožili kus virtuálního života. Vzpomínejme na tyto mrtvoly nebo skoromrtvoly v dobrém a pojďme dál. Žijme v současnosti a hleďme do budoucnosti. Součsnost a budoucnost v lokálním českém prostoru je Notesoo, retro chaty nechme už pravěku a vzpomínkám.


Anděl Azazel