I ta nejupřímnější žena skrývá na dně svého srdce nějaké tajemství
Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.
07.Září 2014,20:16

Heřmánkový čaj ochromuje nespavost a úzkost a olej zklidňuje bolesti svalů a kloubů při vdechování napomáhá bolest ucha a vedlejších nosních dutin.

Mezi květy heřmánku od dubna do srpna, a to vybírá, když počasí je suché a slunečné. Heřmánku třeba suší najednou při teplotě 35 stupňů.

, ale nejdůležitější je, že to je více léčení.Čaj snižuje úzkost, pomáhá získat lepší spánek. A pokud je spotřebována s medem změkčuje dýchání a uklidňuje zánět průdušek. Jedná se strava pro žaludek a to je důvod, proč je vlažný heřmánkový čaj doporučován pro podráždění žaludku.

 
kategorie: Zdravotní informace
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
02.Září 2014,14:50

ŘEŠENÍ: Klidně vypij kávičku (zalévanou). Sedlinu kávy pak použij jako tělový peeling. Jemně vmasíruj do rizikových partií krouživými pohyby. Kofein stimuluje kožní buňky, takže dochází k prokrvení. Navíc tě zbaví odumřelých kožních buněk a tvá pokožka bude jako znovuzrozená.

 
kategorie: Rady a Triky
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
14:17

1. Podstrihávaj pravidelně
Vlasy by sis měla dát podstřihnout každých 6-8 týdnů. Budou růst rychleji, protože zničené končenky jim zbytečně ubírají výživu.
Jako-urychlit-růst-vlasů-1

2. Masíruj jejich olejem
Vyzkoušej ohřát kokosový, jojobový nebo olivový olej a vmarírovať do pokožky hlavy. Je to jeden z nejúčinnějších tipů pro růst vlasů. Přírodní oleje jsou velmi výživné a posiluje pokožku hlavy s kořínky vlasů. Stačí ohřát olej a důkladně s ním masírovat pokožku hlavy.
Jako-urychlit-růst-vlasů-3

3. Pá dostatek vody
Voda pomáhá tělu zpracovávat a odplavovat toxiny rychleji. Je to jednoduchá, přírodní metoda, která podporuje růst vlasů. Voda udrží tvé vlasy hydratované a vyživené i zevnitř.
Jako-urychlit-růst-vlasů-2

4. Použij bramborovou vodu
Pokud jsou tvé vlasy suché a křehké, pomůže jim bramborová voda! Obsahuje vitamin A, B a C, díky kterým budou vlasy silnější. Při mytí si je jednoduše propláchni vodou, v níž byly brambory.

 
kategorie: Péče o vlasy
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
14:04

Vejce

nejdůležitější surovina výživného balzámu. Jsou bohatým zdrojem bílkovin a proteinů, které vyživují vlasové kořínky. Mastné kyseliny dodávají vlasům přirozený lesk. Kromě toho vejce obsahují také vitaminy A, D a B12, které podporují růst vlasů.
Olivový olej
hydratuje vlasy a je skvělý na výživu křehkých, suchých a poškozených vlasů. Navíc jim dodává zdravý lesk.
Mléko
zvláčňuje vlasy a dodává jim měkkost.
Citron
uzavře póry v pokožce hlavy a tím, odstraňuje přebytečný maz ve vlasech. Pozor však, citron zesvětluje vlasy, takže ho zředit dostatečným množstvím vody - v poměru 1: 2.


1.Jedno nebo dvě vejce (v závislosti na délce vlasů) a rozděl je na bílky a žloutky. Použij bílku pokud máš mastné vlasy a žloutky, pokud máš spíše suché a lámavé vlasy. Pokud máš vlasy normální, tak použij celé vejce.

2. Přidej 1 šálek mléka a dva lžíce olivového oleje. Mliešaj, dokud nevznikne mazlavá směs.

3. Odstavné polovičku citronu a nalij ho do misky se směsí. Všechny suroviny vyšľahaj.

4. Zábal vmasíruj do pokožky hlavy až ke konečkům vlasů. Následně si dej na hlavu koupací čepici a zábal nech působit 15 minut.

5. Po čtvrt hodině zábal umyj s vlažnou vodou, dej si záležet, aby si ho skutečně dobře smyla. Je velmi důležité, aby byla voda vlažná nebo studená. Při teplé vodě, by mohly vejce ve vlasech začít tuhnout, a těžko by si je smyla.

6. Na konec použij přírodní šampon na vlasy, aby byly vlasy opravdu čisté.

 
kategorie: Péče o vlasy
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
13:01

1. Rozjasňuje pleť
Mrkev obsahuje hodně vitamínu C a antioxidantů. Takže její pravidelná konzumace se odrazí na krásné a zářivé pleti. Pokud chceš mrkev použít na pleť i lokální, vyzkoušej tuto masku: Mrkev Rozmixuj s medem, natři na pleť a nech působit 10-15 minut.
Mrkev

2. Léčí jizvy
Pití mrkvové šťávy je prospěšné, pokud se chceš zbavit jizev nebo pigmentových skvrn.

3. Zpomaluje stárnutí pleti
Díky obsahu vitamínu C, mrkev pomáhá produkovat kolagen. Kolagen je druh proteinu, který má zásadní význam pro udržení elasticity pokožky. To pomáhá zabránit vráskám a známkám stárnutí. Vitamin A je antioxidant a také útočí na volné radikály, které způsobují stárnutí pokožky.

4. Ochraňuje před uv zářením
Jak jistě víš, mrkev obsahuje beta-karoten. Ten se v těle přeměňuje na vitamin A. Pomáhá při regeneraci kožní tkáně a poskytuje ochranu před slunečním zářením. V létě může pití mrkvové štávy fungovat jako přírodní opalovací krém.

5. Hydratuje suchou pleť
Nedostatek draslíku vede k suché pokožce. Mrkve jsou bohaté na draslík, proto jejich konzumace dokáže předejít tomuto problému, také pomáhá udržovat pokožku hydratovanou.
Výhody pro vlasy

1. Léčí vypadávání vlasů
Mrvka je skvělá při boji s vypadáváním vlasů. Poskytuje vlasů životně důležité vitamíny - vlasy jsou tak silnější a lesklejší. Pá mrkvovou šťávu pravidelně a tvé vlasy budou zdravé.

2. Podporuje růst vlasů
Nejen že, mkrva bojuje proti vypadávání vlasů, ale také stimuluje jejich růst. Vitamin C a vitamin E v mrkvi zlepšují krevní oběh v pokožce hlavy, čímž se podpoří růst vlasů a zabraňuje předčasnému šedivění vlasů.
Vyzkoušej mrkev zařadit do svého jídelníčku. prospěje to nejen tvému zdraví, ale i kvalitě pleti a vlasů.

 
kategorie: Jidelniček pro zdraví
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
12:57
  1. Udržuje zdravý kardiovaskulární systém.
  2. Má vysoký obsah antioxidantů.
  3. Ničí bakterie v ústech.
  4. Z2Pôsobí při prevenci cukrovky.
  5. Snižuje hladinu cholesterolu.
  6. Posiluje zubní sklovinu.
  7. Zrychluje metabolismus.
  8. Detoxikuje organizmus.
  9. Zabraňuje demenci.
  10. Bojuje proti rakovině.
  11. Zabraňuje stárnutí, prospívá pleti, pro jeho vysoký obsah flavanoidy.
  12. Má více kofeinu než káva a povzbudí vaše smysly.
  13. Má močopudné účinky, pomáhá při odvodnění, díky tomu zlepšuje činnost ledvin.
  14. Je antibakteriální, chrání nám kůži, bojuje proti mykózám.
  15. Působí jako prevence před osteoporózou, má vysoký obsah fluoridu.
Správné servírování: použij kvalitní zelený čaj ze speciálního obchodech v sušené formě, použij celé lístečky, které se krásně rozvinou po zalití. Voda na zalévání by měla mít 80 stupňů. Čaj louhují 3 až 5 minut. Nech mírně vychladnout pro jeho lepší účinek, nepij ho však studený. Nejvhodnější je pít čaj neochucený, pokud však upřednostňuješ ochucené čaje, vyzkoušej ho s medem a citrónem. Doporučené množství je 2-3 šálky čaje denně.

 
kategorie: Jidelniček pro zdraví
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
29.Červen 2014,21:11
Zrak je jedním z nejvytíženějších smyslů. Přes 80 % informací přijímáme právě jeho prostřednictvím a oči jsou tak nejvíce zatěžovaným smyslovým orgánem. Člověk je během celého dne vystaven mnoha zrakovým vjemům. Obrazovky na nás v dnešní době září doslova na každém rohu. Monitorům a displejům se nevyhneme v práci, na úřadech, ani při psaní SMS.

Když si pak večer v obývacím pokoji pustíme oblíbený televizní pořad, mnohdy si ani neuvědomujeme, jak unavené již naše oči jsou. Pro zmírnění únavy očí je třeba dodržovat tři základní pravidla – umístění a vzdálenosti obrazovky a osvětlení místnosti.
V dnešní době zrak nejvíce namáhá práce na počítači a následně sledování televize doma. Ergonomie sledování monitoru počítače a televize je v některých rysech podobná.  Vzhledem k tomu, že tyto dva faktory ovlivňující naše zrakové pohodlí, je vhodné dodržovat určité zásady. Jedině tak lze zmírnit zrakovou únavu a navíc předejít bolestem pohybového aparátu.

Jak zmírnit únavu očí při sledování televizoru?Monitory jsou konstruovány tak, aby optimální velikost písma byla dobře rozpoznatelná ze vzdálenosti 50 – 70 cm. Televize je v tomto ohledu na zrak méně náročná. U televize, kdy se předpokládá sledování z větší vzdálenosti, jsou proto detaily obrazu menší. Vhodná vzdálenost sledování televizoru o úhlopříčce 40 – 50 palců (100 – 130 cm) je podle odborníků přibližně 4 – 5 metrů.

Důležité je také umístění monitoru a televize. Na obrazovce by nemělo docházet k odleskům jiných světelných zdrojů (umělé osvětlení, světlo z okna), takže poloha monitoru by měla být této podmínce uzpůsobena. Světelné zdroje by neměly být za zády sledující osoby. Nevhodné je také přímé osvětlení za obrazovkou, které výrazně zvyšuje podráždění očí. Obrazovka by měla být umístěna tak, že při rovné (nezakloněné!) poloze hlavy - v sedě je střed obrazovky mírně pod úrovní zrakové osy pohledu očí.

Přirozené je mít hlavu i oči lehce sklopené, nikoliv zakloněnou hlavu a dívat se vzhůru. Tato poloha totiž zhoršuje namáhání krční páteře a okohybných svalů. Velmi důležitá je i role intenzity osvětlení v místnosti, ideální je tlumené a rozptýlené. Řešením je například umístění stojací lampy, jejíž světlo se odráží od stropu nebo stěny a vytváří tak optimální podmínky pro sledování televizoru.

Sledování monitoru nebo televize v temné místnosti nadměrně zatěžuje sval, který stále mění velikost zorničky. Těmito pohyby zornice se zvyšuje vnímání jak dioptrické vady, tak tzv. aberací vyšších řádů, což jsou nepravidelnosti tvaru oka, které se projevují tříštěním světla a nepravidelným dopadem světla na sítnici. To je vnímáno jako rozostřování obrazu a v takových podmínkách například sledování filmu vyžaduje významně vyšší zrakové úsilí. Dochází také k neustálému kolísání množství světla dopadajícího na sítnici. Ta se pak musí těmto změnám přizpůsobovat, což opět zvyšuje zrakové úsilí.

Oči se snaží stále více a více soustředit a tím snižují frekvenci mrkání, „zapomínají“ mrkat. Mrkání je důležité pro opakované svlažování povrchu oka, zajištění jeho vlhkosti a celistvosti. Pokud se oko příliš soustředí, tak méně mrká, osychá a způsobuje nepříjemný pocit pálení, řezání, rozmlžené vidění, zarudnutí očí, nutnost častějšího mrkání a pocit únavy zraku.

Oči jako hlavní smyslový orgán dodávají mozku množství informací, které ovlivňují myšlení, pozornost, bdělost, únavu, pocit vyčerpání, ale i pocit radosti a životního komfortu. Statická vizuální informace působí přes oči na mozek a navozuje potřebu určité strnulosti pohybového aparátu. Tím dochází k negativnímu vlivu na páteřní posturální svalstvo, ochabování některých svalových skupin a naopak k přepětí jiných svalů, blokádě páteře a k dysbalancím pohybového aparátu. To vede k blokování nervů, vzniku strnulosti krční páteře a významným bolestem hlavy.
 
kategorie: Zdravotní informace
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
14.Červen 2014,16:25

Jak se před slunečním zářením chránit?


Hlavní zásadou je snížení délky expozice, tedy vystavení se slunečnímu záření, a to především v dopoledních hodinách. Nesmíme zapomínat ani na ochranné prostředky – sluneční brýle, opalovací krémy a vhodné oblečení.

Jak působí UV záření na oko?   


V oku absorbuje UV záření spojivka a částečně i rohovka. Po ozáření oka UV paprsky může dojít po 30 minutách až 24 hodinách k prudkému zánětu spojivek a rohovky, který je provázený zpravidla zánětlivou reakcí kůže očních víček a kůže obličeje. U očí jsou tyto potíže způsobeny tím, že se vrchní vrstva rohovky odlupuje a dochází k dráždění citlivých nervových zakončení v rohovce.

Jak ochránit jeden z nejcennějších smyslů?Poškození oka může být krátkodobé, či dlouhodobé. Krátkodobé poškození může způsobit neinfekční zánět rohovky. Oči jsou pak citlivé zejména ve spojení s chladivým větrem či sněhem. Člověk, který zánětem trpí, pociťuje bolestivost, má zarudlé oči, pocit cizího tělíska v oku a nadměrně slzí.

Dlouhodobé poškození je závažnější. A navíc je často bez příznaků. Čím delší je vystavení UV záření, tím větší je také riziko poškození oka a vzniku onemocnění, zejména s přibývajícím věkem. Typickým příkladem takového onemocnění je šedý zákal. Je charakteristický tím, že se čočka oka zakalí a poškozený vidí, jako by se díval přes špinavé sklo. Jedinou možnou léčbou je operace.

Slunce je pro naše oči škodlivé bez ohledu na to, zda je duben, nebo září, či jakou aktivitu zrovna provádíme. Jeho intenzita se mění společně s nadmořskou výškou. Největší nebezpečí nám hrozí ve vysokých nadmořských výškách, zasněžených horách či na písčitých plážích. Rovněž denní doba má na jeho intenzitu vliv. Všeobecně lze tvrdit, čím výše je slunce na obloze, tím je intenzita UV záření vyšší.

Oči jsou ale UV záření vystaveny více v dopoledních a odpoledních hodinách  než v přímé poledne. Říkáte si, že si protiřečím? Kdepak. Když je totiž slunce níže nad obzorem, je pravděpodobnější, že do něj pohlédneme, než v případě, kdy je přímo nad námi. Proto je třeba chránit oči celý den. Ostražitost je pak vhodná především u dětí a dospívajících. Ti totiž mají širší a průhlednější čočku, jsou proto zranitelnější.

Sluneční brýle nejsou jen módním doplňkem


Ačkoli většina z nás (převážně dam) považuje sluneční brýle za vhodný doplněk svého vzhledu, neměli bychom nikdy zapomínat na jejich primární funkci – ochranu očí před škodlivým UV zářením. Kvalitní sluneční brýle, které jsou k dostání také v lékárnách, obsahují UV filtr. Takové brýle mají obvykle označení CE a údaje o UV filtru bývají popsány na stranici brýlí (obvykle značka UV 400). Na argumentaci typu: „Ty jsou ale příšerně drahé!“ raději hned zapomeňte. Brýle s UV filtrem jsou bezesporu kvalitnější a při jejich nošení máte jistotu, že vás proti UV záření skutečně ochrání.

Jakmile si začneme vybírat brýle, automaticky sáhneme po těch, které vypadají hezky. Věc, kterou budeme mít po mnoho letních dnů na obličeji, se nám samozřejmě líbit musí, avšak musíme myslet také na své pohodlí. Brýle bychom si před koupí měli vždy zkusit, aby nikde netlačily.  Sluneční záření se k očím dostává nejen zepředu, ale také za stran či zezadu. Proto je lepší volit brýle s většími skly. Nejlepší ochranu poskytují brýle, které jsou anatomicky tvarované.

Slzí vám často oči? Pozor!


Slunce může způsobit pálení, svědění a bolestivost očí. Tyto problémy lze řešit užitím očních kapek, které obsahují látky, jež oči zklidní. Většinou jde o tzv. antihistaminika, tedy látky, které se užívají i k léčbě alergie. Doporučuje se také pobyt v temné místnosti, nikoli na přímém světle. Pomohou také studené obklady.

Spousta osob se setkalo s problémem slzení očí. Lidé si stěžují, že jim slzí oči při přechodu z tepla do chladna, ve větrném počasí či v závislosti na roční době a žádnými jinými příznaky alergie netrpí. Slzení je v některých případech normální reakcí oka na měnící se okolní prostředí u jedinců, kteří mají oči citlivější.

Jindy ale může skutečně jít o mírnou alergii. Protože slzení může být jediným příznakem alergie, postižený si svůj problém s alergickou reakcí často nespojí. Existuje řada volně dostupných léčiv, která dokáže tyto alergické projevy zmírnit. Pokud se ale jedná o závažnější poškození oka, je nutné nechat si předepsat vhodnou farmakoterapii lékařem. Může totiž dojít k zánětu spojivky, který je léčen kapkami či mastmi s obsahem antibiotik nebo antibiotik a kortikoidů - které působí protizánětlivě.

Pálení, řezání a bolestivost může být způsobena takzvaným syndromem suchého oka, kdy dochází k poruše slzného filmu. Kromě výše zmíněných příznaků má pacient také pocit unavených očí, je světloplachý a má potíže s pohybem víček spojeným  s pocitem přilnutí víčka k povrchu oka.

Objektivně se toto postižení projeví zarudnutím očí, lepkavou sekrecí a postupně dochází k poškození povrchu očí. U lehčích forem se podávají takzvané umělé slzy, které nahrazují chybějící tekutinu slz. U těžších forem pak gely a masti, které se aplikují na noc. Umělé slzy, které jsou v současnédobě k sehnání v lékárně, obsahují UV filtr, díky čemuž dokážou chránit oko také před poškozením od slunce.
 
kategorie: Zdravotní informace
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
16:09

Zakysané mléčné výrobky

Mléčné výrobky vybírejte zakysané (jogurty, kyška, acidofilní mléko, kefír). Obsahují bakterie mléčného kvašení, které zlepšují složení střevní mikroflóry a zvyšují obranyschopnost. Mají vysoký podíl dobře využitelného vápníku, který se v kyselém prostředí dobře vstřebává. Své místo mají i v redukčním jídelníčku. Postarají se o to, aby při hubnutí ubýval především tuk a ne svalová hmota.

Snídaňové cereálie

Cereálie, zvláště ty, jejichž základ tvoří ovesné vločky, jsou bohatým zdrojem vlákniny. Při výběru hlídejte množství přidaného cukru, ten by neměl být více jak 25 g cukru na 100 g výrobku. Vyšší podíl cukru svědčí o tom, že je výrobek hodně doslazovaný.  

Tipy na funkční potraviny – manuál pro zdravý nákupMargaríny

Vybírejte margaríny, které obsahují minimum trans mastných kyselin. Aby byl však margarín zároveň funkční, musí být obohacen o rostlinné steroly. Ty snižují hladinu cholesterolu a tím i riziko onemocnění srdce a cév. Margaríny jsou navíc vyráběny z rostlinných olejů, které neobsahují cholesterol. Některé bývají obohacovány o vitaminy (A, D, E).

Kvalitní margaríny mají vyvážené složení mastných kyselin (převažují mononenasycené a polyenenasycené mastné kyseliny), jsou dobrým zdrojem omega 3 mastných kyselin, kterých přijímáme málo, a obsahují omega 6 mastné kyseliny.

Pečivo a těstoviny raději celozrnné

K funkčním potravinám patří i celozrnné pečivo a těstoviny. Vlákniny mají Češi ve stravě málo, byť hraje důležitou roli v prevenci nádorových onemocnění střev. Působí jako prebiotikum. Ideální je kombinovat celozrnné výrobky s mléčnými. Vláknina navozuje i delší pocit sytosti a pomáhá tak při hubnutí.
 
kategorie: Jidelniček pro zdraví
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
06.Červen 2014,23:20
I když jsou zrakové svaly jedny z nejmenších na těle, platí pro ně přesto stejná pravidla, jako pro všechny svalové skupiny. Namáhané svaly je třeba protáhnout a tím je regenerovat. Vyzkoušejte sestavu cviků, která má při pravidelném opakování výrazný vliv na zlepšení zraku a je i dobrou prevencí proti potížím se zrakem - krátkozrakosti, šedému či zelenému zákalu. Před cvičením této sestavy je vhodné nejprve procvičit ramena a krk, zlepšíme tak prokrvení nervů páteře, krku a tím i očí.

Jak na to?


- Hlavu držte zpříma a promněte si dlaně, aby se v nich vytvořilo teplo. Přiložte je na oči,   netlačte na ně a střídavě se dívejte nahoru, potom dolů. Tento pohyb očí několikrát opakujte. Poté se podívejte napravo a nalevo, stočte oči šikmo napravo nahoru a pak napravo dolů. Každou polohu opakujte zhruba desetkrát. Nakonec otáčejte očima ve směru hodinových ručiček, pak v opačném směru. Poté ještě krátce pokračujte v pasivní relaxaci při zakrytém zraku a zvolna dýchejte. Pomalu oči otevřete a vnímejte příjemnou tmu a teplo z vašich dlaní. Během této doby se snažte uvolnit a myslet na něco příjemného.

Jak zlepšit zrak- Dýchejte pomalu a hluboce, při nádechu co nejvíce a několikrát zamrkejte. Při výdechu zavřete oči a pomalu vypouštějte všechen vzduch. Při práci na počítači je dobré provádět tento cvik co nejčastěji, navíc se nám do mozku dostává více blahodárného kyslíku.

- Asi patnáct až dvacet centimetrů od obličeje držte jakýkoliv předmět, třeba tužku a vyberte si nějaký vzdálený předmět, například dveře pokoje. Střídavě zaostřujte na blízký i vzdálený předmět a při tom vždy prostudujte do detailu předmět, který zkoumáte. Tento cvik zlepšuje vidění, zaostřování a podporuje tok živin v očích.

- Zavřete oči a intenzivně svírejte několik vteřin víčka, potom dvacetkrát zamrkejte. Celé to opakujeme pětkrát.

Dvě rady navíc...


- Osvěta šíří strach z pobytu na slunci, ale je třeba doporučit všem lidem se špatným zrakem, aby se slunečních paprsků neobávali a využili je pro zlepšení svého zraku. Nejlepší způsob je ten, že zavřete oči, vystavíte je proti slunci a hlavou budete mírně pohybovat ze strany na stranu. Tak budou sluneční paprsky dopadat na všechna místa oka rovnoměrně. Provádějte toto cvičení alespoň pár minut několikrát denně.

- Studená voda je další efektivní prostředek k uvolňování očí a okolních tkání. Nakloňte se nad umyvadlo, ponořte ruce do vody, naberte vodu do dlaní a rázně ji šplíchejte do zavřených očí. Opakujte asi 20krát. Toto cvičení velmi osvěžuje oči, je to dobrý prostředek vždy, když cítíte, že máte oči unavené, třeba při delší práci na počítači. Důležité je, aby voda byla studená, nikoli vlažná!
 
kategorie: Zdravotní informace
vložil: Diiamond
Permalink ¤ 0 komentářů
< Novější články | Starší články >