Feddy

29.Únor 2008

Jak vlastně balit v klubech?

Poslední dobou se na mě obrací velké množství lidí s prosbou o radu jak vlastně balit na diskotéce. Na to nejde dát jednoznačná odpověď, protože vždy záleží na momentální atmosféře a druhu dívky a typu (vesnická, pražská, hip hop, dance, směs..) klubu. Je to velice složité a musel bych odpovídat na každý dotaz zvlášť (tímto se omlouvám všem, které jsem ''odbyl')' a to opravdu není v mých časových ani finančních (ano, i já musím pracovat) možnostech. Proto doufám, že vám aspoň tenhle článek trošku pomůže.

Vzhledem k tomu, že jsou kluby místem, kam se lidi chodí nejen bavit, ale i často pátrat po někom, s kým by mohli strávit noc/měsíc/život asi nejčastěji, rozhodl jsem rozebrat pár základních a jednoduchých seznamovacích technik a zaměřit se i na to, jak byste se na na takovém místě rozhodně chovat neměli.

Ubožák

Běžný člověk přijde do klubu a tam se baví s kamarády a okolí si většinou všímá jen okrajově a nebo tam přišel balit a seznamovat se s ostatními lidmi a tak si klidně povídá s kýmkoliv, kdo je nablízku. Ovšem ubožák se chová jinak. Ubožák přijde většinou s kamarády (sám by si netroufl), posedává někde na baru a nebo je v místě, odkud má dobrý výhled na holky, ale nic víc neudělá.

Ubožák je takový slintač, na kterém to je strašně vidět. Není schopen žádnou dívku oslovit, protože neustále čeká na lepší příležitost. Později, s přibývající hladinou alkoholu, se může stát, že na kolemjdoucí krasavice zvládne i něco pokřiknout. (Například: „Ty seš ale kočička!“ nebo „Ahoj, kočko!“, a další.) Pokud holka nezareaguje, je to vše, co udělá.

Nejčastěji se ubožáci vyskytují v páru a můžete je spatřit v každém klubu. Poznáte je lehce, jdou velmi dobře vidět a pokukují po každé holce, ovšem nikdy za žádnou nejdou. Čekají nejspíš, že ona přijde za nimi. Pokud byste je chvilku poslouchali, zjistíte, že mají často velmi silácké řeči, ale skutek utek.

Pozor: Ubožáci často pijí alkohol, aby si dodali odvahu. Opilí pak bývají občas agresivní, aby si dokázali, že za něco stojí.


Pokud jste přišli balit, nikdy se nechovejte stejně jako ubožáci. Dívky mají šestý smysl a zpravidla si okamžitě všimnou, že jste zoufalec. A zoufalci přitahují zase jen zoufalce. V klubech lze oslovit kohokoliv naprosto jednoduše a ihned. V rychlosti je největší síla. Poletovat hodinu kolem jako hladová vosa, je hloupost. Také doporučuji bavit se s více holkami, ne hypnotizovat jen jednu jedinou celý večer a pak jít domů. Výhoda je hlavně v tom, že pokud se bavíte zcela normálně s více lidmi okolo, nevypadáte jako na lovecké výpravě za kořistí a nejste tudíž tak podezřelí.

Taktika s využitím stolu

V klubech je počet stolů vždy menší než počet návštěvníků v pokročilé hodině, kdy to žije. (Mluvíme-li o klubech, kam opravdu někdo chodí.) Proto můžete přijít dřív, s kamarády zabrat stůl a následně si královsky vybírat, které dovolíte, aby si přisednula. Takhle za vámi bez práce přijdou i pěkná děvčata a vy se s nimi můžete celý večer bavit.

Další možnost je opačná – přisedávací. Prostě přijdete ke stolu s dívkami a dovolíte se, zda-li si můžete přisednout. Šance, že řeknou ano, je velmi vysoká. Obzvláště, když jich u stolu sedí víc, protože nejsou schopny se rychle jednotně domluvit na záporné odpovědi a je značná naděje, že jedna z nich svolí.

Po přisednutí doporučuji, abyste se (alespoň ze začátku) věnovali všem dívkám, ne jen jedné z nich. Dozvíte se více věcí a získáte víc sympatií.

Poznámka: Pokud si chcete někam přisednout s kamarády, nenastrkujte jen jednoho, aby se zeptal za všechny, zatímco zbytek skupinky bude stát trapně opodál a čekat výsledek. Běžte všichni, vypadá to mnohem lépe.

Taktika barová

Hodně lidí podceňuje bar. Já osobně na něj ale kladu důraz a vždy když někam přijdu, ihned zamířím k baru objednat si pití. Během několika vteřin si už povídám s děvčaty okolo a moji kamarádi někde opodál suší hubu a potom vyzvídají, co že jsem těm holkám vlastně řekl, že se se mnou tak bavily. Jenže já nevím, prostě přijdu a něco plácnu. Jakoukoliv blbost, stejně se vždycky chytnou. Hlavně nic nevymýšlejte. Přišli jste si objednat, klidně o tom povídejte. Obsluha je pomalá, mluvte o tom. Nebo zkuste pokecat o tom, co holky pijí, či jestli se dobře baví… témat je strašně mnoho. Hlavně tam nestůjte jako ubožák, který si jen objedná a pak se hodinu rozhlíží a jen kolem pokukuje. Kašlete i na to, jaké jsou to holky. Přišli jste se pobavit a rozkecat se, tak oslovte jakoukoliv dívku, která tam stojí. Klidně to berte jako rozcvičku. Také si uvědomte, že ty holky, co stojí u baru, mají někde určitě další kamarádky a s těmi vás později mohou seznámit.

Taktika na toaletě

Toaleta je úžasné místo na seznámení. Je tam jen pár lidí, neřve tam hudba… toho by byla škoda nevyužít. Navíc dívky, které čekají v zástupu, až přijdou na řadu, se často nudí.

Nejlepší je zkusit nějakou pohotovou a vtipnou větu (klidně i blbou). Stejně jako v předchozím případě má úspěch každá hloupost. Stojí-li holky frontu, můžete se třeba žertem zeptat, co tam prodávají, že to vypadá jako fronta na banány. Nebo si nahlas povzdechnout, že to mají holky děsný, když musí na záchodě čekat a že je skvělý být kluk, protože to máte bez čekání. Ona se nějaká chytne a pustí se s vámi do rozhovoru, uvidíte.

Takhle při čtení tohoto článku vám mohou tyhle věty přijít děsně stupidní, ale v klubu to bude jiné. Lidé jsou tam úplně jinak naladěni, často i pod lehkým vlivem alkoholu, proto zabodujete i hloupostí. Cílem hlavně je, aby se nějaká dívka zapojila do rozhovoru, a pak už můžete konverzovat, o čem chcete.

Taktika vtírací

V klubech se dá lehce vetřít k mnoha lidem. Například si k někomu postavíte na stůl sklenici s pitím, abyste ji nemuseli držet pořád v ruce (napřed se samozřejmě zeptáte) a najednou máte téma k hovoru. Rozvíjet konverzaci můžete na každé banalitě. Vždycky jde jen o to, abyste na sebe nějak upoutali pozornost a toho druhého rozpovídali.

Taktika hudebního (ne)znalce

Další skvělá možnost k rozhovoru je hudba. Jestli znáte skupinu, která složila právě hranou skladbu, stačí směrem k nějaké blízko stojící dívce prohodit otázku: „Není tohle náhodou <název písničky> od <název skupiny>?“ nebo „Nezpívá tohle náhodou <jméno zpěváka>?“ a už máte skvělé téma. Holka se často zapojí (odpoví) a můžete začít konverzovat o hudbě.V klubech vůbec nemá smysl vymýšlet nějaká skvělá a intelektuální oslovení, zbytečně se pak do nich zamotáte. Navíc vám řvoucí hudební kulisa může ukrást celou pointu a místo zabodování se budete cítit trapně.

Když nevíte jak lehce a neutrálně začít, tak si třeba představte, že jste někde na nějaké párty, kde jsou všude kolem vaši přátelé. Jak byste konverzovali s nimi? Nejdříve je určitě oslovíte (pozdravíte), potom nadhodíte nějaké společné téma a nakonec se budete bavit o místě, kde právě jste. Stejný postup lze využít i v klubech s tím, že společné téma může být i to místo, na kterém se nacházíte. Uvidíte, že potom vůbec nesejde na tom, jestli oslovovaný je váš známý, či cizí dívka.
Autor Feddy v 12:49

0 Komentáře:

Přidej komentář

<< Home