Josef Vágner | moje hvězdy

23.Duben 2009
Povolání: Zpěvák, muzikálový herec
Věk: 18
Datum narození: 17. 07. 1990
Místo narození: Praha
Znamení: Rak

Životopis

Narodil jsem se v Praze 17. 7. 1990 ve znameníRaka. Studuji gymnázium English College. S hudbou jsem začal užodmalička. Od pěti let jsem začal chodit do sboru a na klavír. V osmiletech jsem přešel na solový zpěv k profesorce Státní konzervatořePraha k Lídě Nopové, která mě doporučila Karlovi Svobodovi pro rolimalého Alberta do muzikálu Monte Cristo. Za tuto roli jsem od nějdostal první symbolický honorář – čínský dolar. Později jsem sezúčastnil pěti kolového konkurzu na roli Gavroche v Bídnících a povedlose mi roli získat. Po účinkování v Miss Saigon mi nabídl producentOldřich Lichtenberg a autor hudby Michal David angažmá v Kleopatře.Dostal jsem roli Ptolemaia, bratra královny. Teď zpívám už v pátémmuzikálu. V divadle Kalich hraji postavu kolportera v muzikálu JackRozparovač.

Souběžně s Jackem jsem rád přijal nabídku pana Jiřího Suchého zahrát siv Semaforu. Společně s ním, s Jitkou Molavcovou a dalšími hraji azpívám ve hře Pokušení svatého Antonína a sice roli mladého mnichaHilariona, který se dostal na scestí.

Moje první písnička, kterou jste mohli slyšet v našich rádiích a vtelevizi má název Mně sílu dáš. Je to irská balada s textem EduardaKrečmara. Písnička se dostala do rotací mnoha rádií a slušně zabodovalana Českém rozhlase 1 – Radiožurnálu v hitparádě Česká dvanáctka.Písnička získala 12x první a několikrát druhé místo a tím i Zlatou aPlatinovou Českou dvanáctku.

Pro Českou televizi jsem tuhle písničku zpíval v hudebním pořaduVladimíra Hrona Abeceda hvězd. Společně se svými sourozenci a tátouKarlem Vágnerem coby Vágner Family jsme byli hostmi pořadu MiroslavaDonutila v Lucerně, který natáčela a vysílala také Česká televize. A dotřetice jsem se zúčastnil přímého přenosu udělování cen Zlatá hokejka vKarlových Varech, kde zpíval také Karel Gott, Petr Kolář a skupinaChinaski.

V červnu vyšla na singlu má další písnička Ten letní den.

V září jsem dotočil svůj první videoklip k písničce Mně sílu dáš a vestudiu nahrávám další nové písničky, které by měli vyjít na mém CDzačátkem příštího roku.

Také mám za sebou pár dabingů: Kniha džunglí 2, Lví král, v Tarzan, Medvídek Pú a Peter Pan.

A ještě Vám prozradím že další moje hobby je: power-kiting, lyžování,snowboarding, bruslení, horolezectví a tenis. Ve škole hraji s klukama"Pražskou klubovou fotbalovou ligu a když mám příležitost, tak si rádzkusím i windsurfing.Josef Vágner
 
autor KOCICKA_CICINKA-1995 v 20:30, |

Komentáře (2):

V 10.12.2009 17:08:36 zlatka říká:
ahojky co delas jemi17
V 10.12.2009 17:06:39 sára říká:
ahojky co delas de to a co ty kolik ti je 722039278 18