Počteníčko

 

                          

30.Duben 2013

Nová práce | Počteníčko

Mám dobrou zprávu. Na tu podělanou socku a pracák NEMUSÍM!!! Jupííí!!!

Protože v pondělí 6.5. 2013 nastupuji do NOVÉ PRÁCE. Sice budu dojíždět, ale co se dá dělat, nějak začít musím. Trochu se nám doma změní režim dne, co s dětmi a tak, musíme vykoumat a při dobré příležitosti mám přislíbeno, že budu převedena někam blíž, ať nemám daleké dojíždění.Takže si musím vyčkat, zaučit se a být dobrým zaměstnancem.
Budu pokladní-prodavačka, tu práci jsem dělala před dětmi, snad budu na nějakou dobu spokojená. Radši to, než obtěžovat úřednice na socce, snášet jejich výkyvy nálad a potupného srážení, scházet se s nemakačenkami ve stejných vydýchaných prostorech !

  1. Jak daleko budu dojíždět?
  2. V jakém obchodě budu?
  3. Jakou budu mít pracovní dobu?
  1. Dojíždění na 2x autobusem přes město, protože mi to jinak nevyhovuje a nebo jet busem a jednu zastávku vlakem a pak jít ještě kus cesty pěšky. Nejsem řidič auta. Cesta bude trvat asi půlhodiny. Cesta pěšky z domu na zastávku je cca 7-10min, dle stavu, v zimě déle.Takže celkově 40min. Moc se mi to nelíbí. Musím nějakou dobu vydržet, než mě převedou jinde. Autem by to bylo asi 15min. Jo, kdyby mě převedli k nám, tak to mám 20min pěšky. Autem cca 7min.
  2. Jedná se o potraviny Hruška.
  3. Přesnou pracovní dobu se dozvím v pondělí. Mám tam být už ve 12.30 a budu asi do 19h, kolem 19.30 jede bus zpět, to pojedeme všechny. Nebo pro mně přijede partner. Uvidíme. Ranní směna začíná v 5.30h, obchod se otevírá v 6.30h. Jestli budu dělat plný úvazek nebo zkrácený, se domluvím.

Když jsem šla pro děti po obědě dneska, celou dobu jsem si předříkávala řeč, kdy jsem si představovala pohovor. Na své otázky jsem odpovídala, jak by to probíhalo mezi vedoucí a mnou a pak jsem to praktikovala během několika minut naživo. Sice jsem měla s sebou mladšího syna, nebudu ho přeci schovávat, a popírat, že jsem bezdětná, když to není pravda, že...Prodavačky jsem požádala, zda bych mohla mluvit s paní vedoucí.

Chvíli jsem si počkala, pak jsem se na ni hezky usmála, ona na mě též, první dojem je první dojem. Podala jsem ji ruku a pozdravila a představila se. Paní vedoucí mi sice řekla, ža mají plný stav, ale hned neváhala a nabídla mi pohovor s její nadřízenou, která tam zrovna byla také, s tou jsem začala to samé, pozdrav, podání ruky, představení se a už se mě vyptávala na praxi, jak byl ukončen poměr, jestli mám zájem atd., atd. a už mě pozvala do kanceláře. Takže jsem syna vzala také. Vzala si na mě telefon a mé jméno a dala mi do ruky štos papírů k vyplnění.

Na té prodejně akutně potřebují pokladní a od zítřka mělo začít výběrové řízení, jelikož jsem se objevila a otevřela "hubu" tak to místo mám já. Tak jsem sama zvědavá...

Ve čtvrtek si zajdu na vstupní lékařskou prohlídku, tak nevím, co mám od toho čekat, kromě vysolení poplatku, nikdy jsem tohle nemusela absolvovat, možná kdysi, když jsem byla ještě na střední a kvůli praxi jsem šla k dětské na nějaké vyšetření, tlak a už nevím co.

Mrzí mě akorát, že nebudu na besídce mladšího syna v MŠ, kterou mají připravenou ke Dni matek  v  to pondělí, protože mám přijít kvůli smlouvě na odpolední směnu. A pak trénink fotbalu. Bude muset tatínek.

Zkušební doba bude trvat 3 měsíce. Dovolenou si prý mohu vybrat, kterou jsem už měla naplánovanou předem, tak snad si to ještě nerozmyslí, když budu právě ve zkušebce. To vše a víc pořeším od nového týdne. Teď si užiju volno, vyřídím si vše potřebné a naberu síly a elán na následující dny.

P.S. Přispěju na benzín, naftu, LPG, když mě někdo bude vozit do práce a z práce!!! Žádné protislužby! Cestování autobusy plných páchnoucích důchodců a prskajících, chrchlajích lidí, co neznají věc kapesník je vážně opruz!!! Díky:))

Výpověď | Počteníčko

Souhlasila jsem včera se zastupováním za 2 kolegy, když budou na dovolené,  ale přes noc se mi to nějak rozleželo...
Nepochopila jsem pořádně systém směn. Má se prý dělat od 00:00 do 10:00h, pak to přebírá druhá firma od 10:00h do 18:00h a pak zase nástup od 18:00h do 00:00h. A  já se ptám, to má těch 16h dělat jeden admin? A jak to má pak zaplaceno? Opravdu těch 16h nebo zase jen 8h. A to má admin odpočinek mít od těch 10 do 18h,  prospat se, najíst se, navařit, vyřídit, postarat se o děti, (v mém případě nevím kdy...).Nějak mi to hlava nebere. Prostě po 24h práce u PC a rodiny si dát chvíli oddech? 
 
Nebo se bude nakonec pracovat od 02:00 do 10:00h a pak od 18:00h do 02:00h, každý admin po 8h a prostě jeden bude dělat navždy ranní, druhý odpolední...Tak to oběma kolegům držím palce, ať to zvládnou, já bych tohle nedala.
 
Dnes jsem volala šéfové a odvolala jsem souhlas, možná jim pan majitel někoho obstará na zástupy...Takže se se šéfovou domluvím na podepsání výpovědi během pár dní. Nějakých 15dní od podepsání výpovědi, běží lhůta, po kterou jsem vedena pod firmou, připraví mi papíry pro ÚP.
 
Je mi vážně líto, jak to vše dopadlo, firmy jsem si vždy vážila, práci jsem měla ráda, až na tu finanční odměnu, ale zdraví si teda ničit nebudu. P. majitel při sestavování nových směn, nevím jak uvažoval....to byl s prominutím mimo, nebo to udělal naschvál, aby nás odrovnal. Říkala jsem šéfové, že i když podepíšu výpověď, byla bych pro, aby se směny změnily tak, aby člověk měl čas na odpočinek, na odregování, jsem ochotná se vrátit. Ale za těchto podmínek NE.

Dnes mám tedy poslední směnu, pracovala jsem u této firmy od 1.6.2009, takže necelé 4 roky. Uteklo to jak voda a já si myslela, že to bude na delší dobu. Hold, nic netrvá věčně. Jak jsem psala kolegyni, co dostala taky výpověď, věřmě a doufejme v lepšího zaměstnavatele!!!
 

29.Duben 2013

Změny v práci | Počteníčko

Nastaly nám v práci změny a to dost velké, pro některé končící výpovědí. Majitel má nějaké dlouhodobé potíže a je mu teď všechno jedno, co bude s jeho zaměstnanci, tak prostě propouští skoro všechny, kteří nejsou z Bílovce a okolí. Tedy i mně.
Dnes v 8h ráno jsem byla na pracovní schůzce v Ostravě s naší končící šéfovou. Obě půjdeme (každá v jiném městě) 2. května 2013 na ÚP. Nedali mi sice výpověď, ale je to tak, že budu dělat jen záskoky za 2 lidi ze 4, co byli vybráni, když budou na dovolené. Takže je to stejné jako bych tu práci neměla. Směny mi  teprve pošlou, kdy budu dělat já. Ale bude to také úplně jinak nasměnováno, ne jak jsme měli teď od 02:00h do 14:00h nebo od 14:00h do 02:00h. Květen mám mít celý volný....
 
Šéfová mi říkala, ať to zkusím vydržet, protože kolegyně, která byla vybrána, má hodně vysoké dioptrie, je  v důchodu a zkusí to na měsíc, pokud to zvládat nebude, přebírám to za ni. A propo, kolegyně je tetou majitelovy ženy. Takže protekce, když se šéfová přimlouvala spíš za mně, že mám děti. Druhá kolegyně je do zítřka v lázních (je nějak víc nemocná), ale práci si brala s sebou na noťasu, dostala výpověď.
 
Majitel má vše na háku, nezajímá ho, že nám například nepojede net, nebo budeme nemocní. Je mu to jedno.
 
Protože jsem na Dohodu o pracovní činnosti a budu mít asi jen 2,5tis.,tak je potřeba ten ÚP, ať mám aspoň zdravotní a sociální zaplacené.
Nejsem z toho vůbec nadšená, že majitel takhle náhle propouští všechny, kdyby to sdělil aspoň 1 měsíc či 2 měsíce předem. Ale ze dne na den...
 
Dnes a zítra mám jakoby poslední směny. A pak dlouho nic. Až bude mít někdo dovču...


Moje starší výtvory:)) >

Piš, piš, piš:))

    Trochu reklamy neuškodí:))