Zrozen pro čokoládu

27.Říjen 2007

Dneska si, milé děti, povíme něco o dosavadním počínání SPZ na Vysokém Učení Technickém v Praze.
Protože je to hodný chlapec a zatím nevynechal jedinou přednášku, ani cvičení (pouze jednou byl vyhoštěn za nekázeň) a jeho znalosti ze střední nejsou děravé, jako ústa staré ženy (která navíc kousla do dlažební kostky), takže ještě zvládne spočítat polynomy, limity a vytvořit program, na zjišťování typů trojúhelníka. Dokonce zvládl i nakreslit průběhy napětí a proudu po derivaci a integraci (třeba konkrétně včera).
Co je však horší, z přednášek pana kolegy Hekrdly si dělá spíše legraci, neboť důkazy jím psané mu přijdou jako (a teď prosím dámy o prominutí) naprostý debility. Čímž nechci útočit na kolegu Hekrdlu, ale na matiku obecně. A to jsem se ještě nezmínil o algebře. Obvody ustupují mé pozornosti po té, co jsem pochopil, že zderivovaný trojúhelník je obdélník. Algoritmizaci považuje SPZ za flákárnu, Technickou dokumentaci za lehce překonatelnou, Materiály za naučitelné, Bezpečnost za kravinu. Angličtina je kapitola sama pro sebe.
Největší položkou při útratách je jídlo.
Největší opruz MHD.
Největší přání dostat se skrz první semestr.
Teď by se hodilo něco o osobním životě SPZ, ale jelikož tady není nic zajímavého, přejdeme k dalšímu bodu.
SPZ se v NMnM přidal ke kapele, která si dala název Aqua Vitae (zatím neoficiálně) a současně do této kapely táhne svého kamaráda Petra, protože Petr je jeden z největších hudebních borců, které SPZ zná a jestli nakonec Petr nezůstane, bude SPZ ještě smutnější, než dětičky z Ugandy. Složení je zatím skromné, ale bubeník prý bude. Největší problém je zatím sehnat někoho, kdo hraje na basu a někoho, kdo umí skládat texty. Kapela sice již má rozpracovaných několik písní (včetně megahitu Die Katze a megaúchylárny Šampónek), ale nic nebude hotovo, dokud nebude hotovo (tautologie, všimli jste si?).
SPZ navíc propásl koncert 20. 10. v Akropolis, protože nebylo v jeho silách vše stihnout. Katedra fyziky by si měla konečně pořídit teleport s licencí pro studenty.
To by bylo zhruba všechno. Pokud bych to říkal zjemna, bylo by toho daleko více a nikoho by to nebavilo psát. napsal/a: SirPesZ 15:27 Link komentáře (0)12. 10. 2007

12.Říjen 2007

Dnes by se hodilo něco připsat, ale štvete mě, tak nic nebude. napsal/a: SirPesZ 22:42 Link komentáře (0)HELL ON FEL

05.Říjen 2007

Tak jsem více, či méně úspěšně přežil první týden na nové škole a rozhodl jsem se, že na svých stránkách o tom udělám článek a nebo rovnou celou novou sekci. Ale budu muset zůstat v anonymitě, protože při imatrikulaci jsem slíbil, že na tuto školu budu hrdý :-). napsal/a: SirPesZ 23:38 Link komentáře (0)F1

28.Září 2007

Tak jsem se zase nějak rozjel s psaním sem.
Zase otevřu stránky líbka a první článek, co na mě vybafne - Vyvolení v depresi (nebo jak to bylo). Koho ty sračky zajímaj? Jednou (ještě na střední) jsem slyšel říkat jednu spolužačku z paralelní třídy, že dnešní díl Vyvolených se jí vůbec nelíbil, že se tam vůbec nehádali a kdesi cosi. A už tehdá jsem si říkal, že kvůli těmhle lidem se asi tyhle debility vysílaj (ono kdyby to nemělo sledovanost, tak to neopakujou furt dokola) a říkal jsem si, že tenhle svět už je pěkně zasranej, když má podobnej brak takovou podporu. A proč o tom píšu teď? Za prvé mám depku, takže si chci zanadávat na cokoliv a tohle se připletlo zrovna do cesty. Asi jsem jeden z mála normálních a nebo nejsem normální já, zatímco normální je sledovat bednu, ve který je největší zábava sledovat pár lidí (který mimochodem asi nejsou zrovna intelektem na výši), který maj ponorku.
Alternativa? Co se mě týče, tak raději zahraju na kytaru a nebo si přečtu knížku.

A když jsem u toho, od posledního nakousnutí témata kytary mám nový kabely a nový kombo. Perfektní zvuk. Dneska jsem se taky domlouval  s Kragerem a Belenorem na seštelováním strun (jsou hrozně vysoko, krk je prohlej jak luk a šroubem to dotáhnout nejde), takže jedna akce v Praze je už (skoro) jistá.

Dneska jsem ráno stavěl stage pro Svatováclavské slavnosti v NMnM. Vašek hrál sv. Václava a odstartoval běh na fošnách. Taky se tam mihlo pár dobrušťáků, trochu jsme pokecali a po programu jsme zase stage složili. A potom jsme s několika lidma šli k Frantovi, který slavil přestěhování a odtamtud jsme s Pavlem M. jeli do Dky na jejich Slavnosti a poprvé v životě jsem živě vyslechl Hradišťan. Taky jsem znovu pokecal s mnohými dobrušťáky. A utvrdil se v tom, že svět je malý.

A teď bych si zase rád zanadával na všechny, kteří si myslí, že hráči na elektrickou kytaru nic nemusí umět. Mají pravdu, ale jen v případě, že se hraje nějakej punk a podobný vylomeniny. Chtěl bych je vidět, jak hrajou věci od těch chlápků, který na ten nástroj hrajou už třeba přes 30 let. Kytara nejsou jenom akordy.

A jsem zničenej z událostí minulého a tohoto měsíce. A taky mě serou lidi, který nemaj schopnost empatie. Ne, že by za to mohli, ale stejně mě serou.

Až tohle budu číst později, tak si určitě budu říkat, jakej jsem magor a co jsem to zase psal, ale anštěstí tyto výplody později už needituju, takže to tu zůstane (a basta).
Zejtra mám v plánu několik akcí, uvidíme, jestli nakonec místonich nebudu muset hrabat listí. To by mě taky štvalo. Začínám si říkat, že Bukowski není takovej outsider. (A nebo že by byl a já se mu přibližoval?)
Každopádně většina mých snů se rozplývá v dáli a já tu sedím a píšu voloviny, věřili byste tomu? Ne, nejsem nalitej, ani trochu, jen jsem sněd skoro celej pytel mašmelounů a to alkohol neobsahuje (jen nějaký éčka). napsal/a: SirPesZ 23:52 Link komentáře (0)Aby řeč nestála

27.Září 2007

Poslední příspěvek byl 10. 9. 2006. Dneska je 27. 9. 2007 (aspoň doufám, vždycky musím zjišťovat kolikátýho je, abych věděl, kam otočit kalendář). To znamená, že jsem sem nepsal víc jak rok (já vím, že se sem nikdo moc nekouká, ale co kdyby se sem náhodou mrknul někdo, komu moc nejde matika?). A tak jsem si řek, že něco napíšu.
Tak třeba... Už v pondělí mi začíná škola (to bude 1. 10.) (2007) a to bude po těch čtyřech měsících prázdnin určitě šok. Nejsem připraven na dlouhé fronty na studijním oddělení, kde si budu nechávat předělávat index. Jak chce někdo studovat, když ani neumí pořádně vyplnit index, to by mě zajímalo. Co je na tom tak těžkýho pochopit, že musím vyplňovat podle "studenti z gymnázia" a ne podle "studenti z průmyslové školy", když jsem přišel z průmyslovky. Jasný jako facka, každýho by to přece mělo hned napadnout.

A teď by se hodil nějaký dárek pro případné čtenáře, kteří se sem po roce mrkli. Uvažoval jsem dlouho, co by to mělo být za dárek a nakonec jsem uznal, že nejlepší dárek bude, když konečně přestanu plkat nesmysli. Ale má to jeden háček - jsem který jsem (haha, abych nebyl ukamenován, viz Život Bryana) a nebudu si na nic hrát, takže žádní falešní PsZi a v příštím odstavci si vyslechneme úvahy o ničem a nad ničím. Koneckonců, je to můj deník (nebo weblog či jak se to letos jmenuje) a můžu si sem psát co chci. Tak nějak to psal Bukowski a ten chlápek měl v lecčems pravdu.

A až ulehneme spolu
vypijeme colu.
(to mě zrovna napadlo, tak jsem to napsal)

Hehe, je to odvaz zase po roce flákat blbiny jen tak bez ladu a skladu. Když to házím na papír, tak to potom nikdy nepřepíšu do počítače (proč taky? Až někdo bude chtít číst nenavazující a odlišné myšlenky a představy, které se tváří celistvě, tak si může přečíst třeba Kafku, ten v tom byl daleko lepší než já).
Jo a až pojedu za rok zase na Ars Poeticu, tak radši s provazem. Nemá cenu nic protahovat.

Dneska to je poněkud slabší (haha), ale co chtít víc, než mozkovej výplach? Letos mi bylo řečeno, že mám vypravěčské schopnosti. Jestli to je pravda nevím, rád bych, aby byla. Je fakt, že když jsem třeba v autobuse hrál Červenou Karkulku (one-man-show), tak se lidi smáli (a mně pak bylo pěkně blbě a nejen z toho, že jsem se musel sám sežrat - dvakrát - pak se rozpárat zašít a nakonec utopit, ale v buse se mi dělá blbě i běžně, jediný, co mě vždycky zachraňovalo bylo jídlo - spousty jídla a jednou i Feynman).
No a když jsme u toho průplachu, tak bych rád podotkl, že řada lidí si myslí, že jsem úplnej debil. Řada jiných lidí si myslí, že jsem úplně normální kluk. Jiná řada si zase myslí, že jsem prostě extrovertní. Já sám osobně si myslím, že pravdu nemá ani jedna řada a proto tvořím svou vlastní řadu a jsem na ni pyšnej.

A nejhorší je, že ačkoliv se snažím sebevíc, tak nemám radost ze štěstí některých osob mi blízkých a nebo rozhodně alespoň bývalých blízkých a některých i bližších. A když jsme u toho, máš doma akvárko? napsal/a: SirPesZ 22:23 Link komentáře (0)The zápis

10.Září 2006

Tagže co? Jasně. Sice to nigdo nečte, ale říct to musim. Píšu zas po dlouhý době. Začala škola, začíná žlounout listí, vlasštovky odlétají z podloubí a už s nemusím bát kobercového náletu.


V průběhu prázdnin jsem se rozhodl pořídit sobě novou kytaru. Moje vysněná je sedmistrunnej Warlock :-). Tagže za takový 3,4 roky...


Právě koukám na stránky HuVelu. Letos pořádně obhlídnu kytary, slinty, slint. napsal/a: SirPesZ 17:20 Link komentáře (0)Are you dead yet?

23.Květen 2006

Tagže dnes je úterý. tenhle tejden je nehorázná flákárna ve škole. Už se tam nudím. Alespoň sjem si stáhnul celý album od Soilwork ;-).


Gdyž jsem u tý hudby -> hrozně mě baví dávat do diskuze CO posloucháte to, co zrovna poslouchám :-). Tzn., že to vypadá asi takhle ->

Michal David

Britney Spears

Children of Bodom

Best of disco 2005

.

.

.A hrozně se u toho bavim :-)
napsal/a: SirPesZ 21:12 Link komentáře (0)Dnes jen Chuck Norris

16.Květen 2006

* Chuck Norris napočítal do nekonečna. Dvakrát

* Chuck Norris zemřel před 10 lety ale Smrtka neměla odvahu mu to říct

* Chuck Norris umí dělit nulou

* Chuck Norris musí třídit prádlo na tři hromady - bílé, barevné a krvavé

* Kdyz jde Bubák spát, každou noc se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris

* Chuck Norris je častým dárcem krve pro Červený Kříž. Jen ne svojí vlastní

* Chuck Norris hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál

* Když Chuck Norris spadne do vody, nebude mokrý, ale voda bude Chuck Norris

* Teorie evoluce neexistuje, existuje pouze seznam živočišných
druhů, které nechal Chuck Norris přežít.

* Pokud má Chuck Norris zpoždění, čas by měl radši sakra zpomalit

* Chuck Norris dokáže pálit mravence lupou. V noci.

* Chuck Norris je první človek, který porazil betonovou zeď v tenise.

* Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu. Škoda, že nikdy neplakal.

* Na poslední stránce Guinnessovy knihy světových rekordů je malým písmem uvedeno že všechny rekordy drží Chuck Norris, zde uvedení lidé jsou ti co jsou mu nejblíž

* Nekteří lidé nosí pyjamo se Supermanem. Superman nosí pyjamo s Chuckem Norrisem

* Nejsou žádné odlišné rasy, jenom země plné lidí, které Chuck Norris zbil do různých odstínů černé, modré a žluté

* Chuck Norris si v KFC objednal BigMac a dostal ho

* V Iráku nebyly žadné zbraně hromadného ničení. Chuck Norris žije v Oklahomě

* Chuck Norris zničil periodickou tabulku prvků protože uznává pouze prvek překvapení

* Na Nagasaki nikdy žádná bomba nespadla, to jen Chuck Norris vyskočil z letadla a udeřil do země

* Značka „parkování pro handicapované“ neznamená, že zde mohou parkovat postižení, znamená to, že tam parkuje Chuck Norris a pokud tam zastavíte udělá z Vás handicapovaného.

* V průměrném obývacím pokoji je 1242 věcí, pomocí nichž by Vás Chuck Norris dokázal zabít Včetně samotného pokoje

* Chuck Norris nespí, jen čeká

* Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris

* Hlavní příčiny smrti v USA jsou: 1.Onemocnění srdce, 2.Chuck Norris, 3.Rakovina

* Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejné planetě jako Chuck Norris

* Chuck Norris nečte knihy, jen je pořádně zmáčkne a dostane informace, co potřebuje

* Chuck Norris je tak rychlý, že může oběhnout Zemi a udeřit se do zad

* Chuck Norris nenosí hodinky, on prostě určí kolik je hodin

* Většina lidí má 23 párů chromozómů Chuck jich má 72 a všechny jsou smrtelné

* Chuck Norris zná poslední číslici čísla Pí

* Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou Chuck Norris má větší obě

* Chuck Norris vynalezl celé spektrum barev kromě růžové. Tu vynalezl Tom Cruise

* Chuck Norris umí roztáhnout diamant a proměnit ho tak v uhlí

* Žádné globální oteplování neexistuje, to jen Chuck Norris přiblížil Slunce, když mu bylo chladno

* Za každým úspěšným mužem je žena, za každým mrtvým mužem je Chuck Norris

* Když bůh řekl „budiž světlo“, Chuck Norris čekal až poprosí

* Chuck Norris jednou kopl koně do brady. Jeho potomci jsou dnes známí jako žirafy

* Ozzy Osbourne ukusuje hlavy netopýrům, Chuck Norris to dělá tygrům usurijským

* Chuck Norris umí dělat bubliny z hovězích steaků

* Když se říká „nikdo není dokonalý“ Chuck Norris to považuje za osobní urážku

napsal/a: SirPesZ 16:35 Link komentáře (0)
Ano, je tomu tak. Poslouchám teďka AC/DC, je to hrozný, ale je to klasika, no :-). Řekl jsm si, že se naučim nějakou klasiku a taxi vybírám a tohle má celkem přijatelnej nosnej riff, ale že by ch to začal poslouchat... Možná až zestárnu a budou se mi třást kolena :-D. Hard Rock fakt není nic pro mě. Raději si poslechnu ty Dark Tranquillity, co sjem si dneska dotáh domů :-). Můj pozantek po prvních posleších - jasně rozpoznatelný Melodic Death Metal. Připomíná mi to starší alba In Flames.


Čet jsem si horoskop na dnešní den. Takovou kravinu, můžou vymyslet jen na internetu :-D.


To je vše, dobrou noc napsal/a: SirPesZ 19:15 Link komentáře (2)
Právě poslouchám klasiku, konkrétně - Vyřvává mi tu: Iron Maiden - Run to the Hills "The Number of the Beast". Co dodat? :-) Začátek 80. let, jak vyšitej :-). Dickinson zpívá, jako by ho něgdo kopnul do rozkroku... No prostě klasika :-).


Přes tejden se nic zajímavýho nestalo. Jen v pátek bylo poslední zvonění a byl jsem na mladším spolču. Tam jsem se dozvěděl, že 26. srpna bude na Vesmíru přehlídka kapel. Sice budou křesťanský, ale stejně bysme mohli sformovat BleKu a aspoň jednu písničku zahrát :-). Ať se hoši a děvčata utuží :-D.


Chtěl bych se naučit hrát pořádně na kytaru :-). Ale to sólo z Hallowed prostě dám, i gdyby se mělo chumelit :-) napsal/a: SirPesZ 10:59 Link komentáře (0)


< Novější články | Starší články >