Publikováno: 10.Leden 2009
v 15:58Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
duhovy most
  DUHOVÝ MOST
      Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové které bylo někomu blízké, odchází na tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce kde mohou běhat a hrát si spolu. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.

      Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů.Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost - všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.

      Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radost. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.

      A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.
Publikováno: 29.Květen 2008
v 21:52Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
Citaty
V lásce žádná pravidla neplatí. Můžeme sice studovat příručky, snažitse ovládnout své city, mít strategie chování, ale k čemu to všechno?Nakonec rozhodne srdce, a nám nezbyde nic jiného, než jej poslechnout.


Publikováno: 21.Květen 2008
v 00:03Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
O mě
Rozhodla jsem se napsat charakteristiku sebe,teda pokud se mi to povede.

Jaka jsem,jsem sama sebou,mam dojem že si na nic nehraju,mam svoje vlastni nazory,ktere se nekdy lisi od ostatnich,co je u mě asi velkou nevyhodou je tvdrdohlavost,kdyz proste neco nechci udelat,nechci nekam jit,proste kdyz cokoliv co zacina na ne.... a ja si to umanu proste neudelam,ne proto ze bych nechtela,ale proto ze si stojim za svym... proto,že ja neustupuju a zasadne se neprizpusobuji vetsine,kdyz vsichni chcou a ja nechci ,bohuzel odchazim,a nebo kdyz uz teda jo mi nic jineho nezbyva tak priserne zuříím!Bohužel.Jsem vudčí typ,to si asi dovedete predstavit.Jsem clovek ktery neprijima pomoc,ale druhym ji poskytuje,zasadne se snazim si vzdycky pomoct sama.Mam Minimum opravdovych pratel,myslim ze bych je spocitala na jedne ruce,bývalo jich dost,kvuli nejspis sebe (coz mi bylo receno) se snikym neschazim(ja mam na to jiny nazor,ponekud barevnejsi a vystiznejsi)jinak jsem veselá,ale taky hodně hádava,ale vyhodou je ze si dokazu priznat,chybu,omyl,a kdyz nemam pravdu.(což vetšína nééé)pri rozepri se snazím vse vyresit,nemam rada nedoresene pripady:-)i kdyz treba toho cloveka nikdy neuvidim.potrebuju vedet proc jak a za jakych podminek.Neverim lidem,trva dlouho ,nez me clovek doopravdy pozna,nez mu dovolím ,aby se ke me dostal blíž,myslim že se to jeste nikomu nepovedlo uplne,krome me rodiny a kluka:-)co nemam rada,z duvodu neznameho jsou ženy,jsou falešné,pomluvačné,sobecke,panovačne,uminěne,trapne...a pekne slepice(az na par vyjimek) mluvim o tech ktere znám...ci potkavam,nebo poznavam!a sama jsem holka,to je smesne!spoustu lidem jsem nesympaticka,z duvodu nepoznani...jinak si me kazdy chvalí,s tech pravych pratel,o kterych uz ted pochybuju,ja myslim že nemam..jen takove ty kamose..nebo co to je za sracka..ja koncim dneska....moc bych se rozepsala a pak by me to mohlo mrzet...nééé me by to nemrzelo..muj nazor,moje osobnost.heh caute
Publikováno: 20.Květen 2008
v 23:29Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
K zamyšlení
Dneska se mi přihodila jedna věc,nad kterou jsem byla nucena  par hodin přemyšlet,už jen z duvodu,že moje mysl,se vždy snaží dopídit pravdy a uspokojení.(mozna jsem jako chlap,ale ja si dokazu priznat to kdyz nemam pravdu jednám fér s kazdou osobou)
 A dosla jsem k závěru:Muž jako osoba ,se snaži vždy mít pravdu,pokažde musí on vladnout,a řídit si vše na co pomyslí,a když náhodou neni podle něj,nebo se mu to zrona nehodí,tak to prostě zavrhne a radši to nebude dál rozebírat,protože co kdyby náhodou nemel pravdu,byl by ponížen,a jeho sebevedomi by kleslo na bod mrazu!tohle přesně může kazdy od chlapa jako osoby ocekavat.jeho hrdost je nesmirne vysoka na to,aby si priznal,že by zena mohla mít pravdu,muže si delat stupidni srandicky my to musime pochopit,protoze jinak jsme ty nejhorsi.,my jako ženy musíme akceptovat jejich vyplody fantazie aby oni se citili dokonalí.Ale kdyz my udelame srandu,kterou ty jejich vykrakane (ze to tak musim rict)mozky nepochopi tak je stoho strasna pohroma,citi se ublizení,chudinky!!!!!jsou tak ješitní a trapní,že nechapu jak se takový člověk může vubec považovat za chlapa,pokud ma dojem že je chlap,tak musí byt jak Hora ,nejlepsi,nejchytrejsi a nedejboze kdyz si mysli že kdyz je hezky tak je snad nejdokonalejsi a muze mávat s babama,a kdyz ho nekdo odmitne tak ta jeho jesitnost to proste neprezije,je nesmirne urazen,a radsi se na styky (pratelstvi vykasle uplne)protoze nechape jak ho nejspis mohla holka odmitnout,ze snim nesla ven.nechci tim nikoho urazit,jen bych chtela aby se ti chlapi nad tim zamysleli,plotoze muj nazor je,že čím hezci clovek je,tim horsi ma srdce,dokaze ublizit nevinemu cloveku,jen z duvodu jeho ješitnosti...nejsem urazena,jen sklamana že takoví lide jeste chodí mezi námi.tohle uz podle mojeho nazoru neni moderni byt frajer!kdyz na to ten clovek nema.nechci rict ze clovek o kterem pisu je zly,ne je hodny(mozna az tak ho neznam)jen podle me by mel prehodnotit sve chovani vuci ostatnim je to pekny clovek,ale penize a dokonalost neni vsechno,je to jen male smitko stoho co na cloveku dokazeme milovat!!!!!!!!!!!!!nemam rara kdyz clovek ktery nekoho posle do dupky si to prvni nevyrika,aby si to nechal vysvetlit,a radsi bude zas zit stim svojim pocitem ze dojebal a vyfakoval dalsiho cloveka.pred nejakou dobou me to celkem stvalo,ted je mi toho cloveka liti,jen z duvodu ze to nejspis bude mit jeste v zivote tezke,pokud to bude resit takovym zpusobem....bohuzel to je muj nazor!mozna jsem blba já že to beru takhle,ale podle me mám pravdu,svojí pravdu,nikomu ji nenutím.Kazdy je osobnost a má pravo mit nejaky nazor,ten muj je tenhle....jo a nemyslete si že jsem na straně žen,jen v malo vcem se snima shodnu,podle me by na svete nemeli byt vubec lidi ale jen zvirata,takby to bylo nejlepsi!!!!!!!!!!!!
Publikováno: 18.Květen 2008
v 20:45Autor: SpiederPipka


Chci tě, ale nechceš-li mě, pak tě ani já nepotřebuji
Pevně věřím, že nejlepší chvilka člověka, nejvyšší naplnění všeho, coje mu drahé, nastává po tom, když naplno pracoval pro dobrou věc a teďvyčerpán leží na bojišti jako vítěz.

Nikdy neslibuj, co nemůžeš nebo nechceš splnit, protože tím, že to slíbíš a nedodržíš, zklameš...
Publikováno: 21.Duben 2008
v 22:31Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
Pro moji holcicku
Zasněně koukám z okna a přemýšlím, myslím na tebe. Den co den zjišťuji,jaký to byl krásný život, radostný, šťastný. S tímto nesrovnatelný, alepřesto tu jsem, stále přežívám a nevím co přijde zítra.
Chybíš mi, tak hrozně mi chybíš, ani si to nedovedeš představit, apřesto už je na tato slova pozdě. Už nikdy nepohladím tvou srst, užnikdy neokusím pohledu do tvých očí. Nikdy se do nich nebudu mociponořit a už nikdy ti nebudu moci říci, jak mi na tobě záleží.Dne6.2.07 mi začalo krvácet srdce, Krvácí zanespravedlivost života. A krvácí za nejlepšího přítele, který mi přímopřed očima odešel  a já mu nemohla  nijak pomoct.
Miliony lidímůžou říkat, že zvíře nikdy nebude jako člověk. A taky že nebude. Nikdyse totiž tolik nesníží. Tisíce lidí můžou říkat, že zvíře nemůže býtpřítelem. Nemůže. Zvíře se stane něčím víc. Částí vaší duše. A stovkylidí můžou říkat, že je zbytečné ke zvířeti mluvit. Ano je. Ono vámtotiž rozumí beze slov, více než člověk.
V neděli 5. února mi začalo krvácet srdce.  Už nikdy nebudeš běhat s větrem. A já aninevěděla, jestli budeš žít. To čekání bolelo. Pohled na tebe bolel. Pohled natvou bolest a smutek. Upíralas na mně pohled a němě mě prosíla o pomoc. Ajá skrze slzy šeptala: „Nemůžu…
tu noc se můj život scvrkl do jediného přání. Nevzdávej to.Bojuj za svůj život. Kvůli sobě. Kvůli mně. Kvůli nám… Miluji Tě, Beruško. Jsi moje přitelkyně, část mé duše. Neopustím Tě…Udělej pro mě tosamé. Udělej to pro nás…

Neunesla jsem to, vzpomněla jsem si na to, jak jsme ji přivezli, jako maléštěnátko, které se bálo, hledalo si svoje místečko, na holčicku  ktera měla svoji důstojnost, na jehi dlouhé procházky, kdy mě doprovázela, na to, jak dlouhý hodiny,dokázala stopovat myš, ale hlavně na to, jak dokázala se mnou mluvit, ikdyž sme neměli stejnou řeč, rozumněla jsem si sní víc, než sjakýmkoliv člověkem, milovala jsem ji. Každá slza, která mi stékala po oku, byla jednou její vzpomínkou, jednou její laskovostí. Nikdy na ní nezapomenu! Vždyt v mém srdci bude navždy, jako ta, který mi dala domov a důvěru.
Publikováno: 20.Duben 2008
v 22:39Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
Mojí Hvězdičce
MILUJI TĚ HVĚZDIČKO,PRO TEBE...

Každý by chtěl napsat něco krásného o lásce, ale já bych chtěla napsat něco krásného o Tobě a pro Tebe.

Jsi má láska a proto Ti patří každá má myšlenka.Neumím si představit, že bych byla s někým šťastnější než s Tebou.Pamatuji si den, kdy jsem se s Tebou poprvé setkala. Vzpomínáš si? Sešli jsme se u spořitelny ,ja vyšla ze vchodu a  uviděla Tebe, Ty jsi tam stál a čekal namě a já jsem si v tu chvíli řekla: Ježiši, co tady dělám? Vždyť on sese mnou ani nebude bavit...

No a vidíš...už jsme spolu. Nikdy jsem k nikomunecítíla to, co k Tobě. Nedokáži vyjádřit, co vše pro mě znamenáš.Taková slova ještě nikdo nevymyslel. Znamenáš pro mě příliš, abych Těněkdy dobrovolně opustila. Vzpomínám si na každý Tvůj dotyk, na prvnípohled do Tvých očí, na náš první polibek ... Nikdy nechcizapomenout ani na jedinou věc, ani na jediný náš společný okamžik!

Jsi mou první láskou a teprve Tobě jsem dala to nejcennější, co holka může klukovi nabídnout.

S každým vydechnutím bych si přála říci miluji Tě anemohla jsem si nikdy přát více, něž nalézt lásku, která mi ukázalahloubku mých citů k Tobě. Jsi mou polovinou, bez niž nejsem nic. Přejusi, ať jsi se mnou šťastný a ať už jsme jen spolu. Budu se snažitudělat cokoliv, abys mohl říci to samé.

Jsi mé štěstí a nechci být jinde než jen s Tebou.    Miluji Tě Hvězdičko Moje

S láskou Tvoje Květinka

Publikováno: 20.Duben 2008
v 22:22Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
VŠAK JO
Dokazujte neustále, jak si vážíte svých blízkých, protože se může stát,že už nikdy nebudete mít příležitost říct jim, jak moc je máte rádi aco pro Vás znamenají.
Publikováno: 03.Duben 2008
v 20:35Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
Ideální člověk
 

Ideální člověk

                     

Jepro mě symbolem krásy v pravdě. P ravda vystihuje skutečnost, říká jakvěci opravdu jsou, nic si nepřikrášluje ani se v ničem neponižuje.Pravost v charakteru,... to je jako pravý Rolexky, značka kvality,vzor, od kterého se můžete hodně učit. Člověk, který Vám vždy řeknepodle vlastního uvážní přímo, co si opravdu myslí, bez vedlejšíchzáměrů nebo podtextů. Má zdravé sebevědomí a pokud by neměl, uvědomujesi to a snaží se změnit sám sebe. Jeho slova vás nemůžou urazit,protože on nikdy nic nemyslí ve zlém, on totiž neoplácí zlo zlem, aleani zlo dobrem.. zlu se vyhýbá a ignoruje ho. Zlo je neproduktivní,není dobré jej odrážet útokem, ale postavit si proti němu zeď. Slova,která říká jsou výsledkem jeho nejlepšího uvážení, a znamenají přesněto, co dotyčný vyslovuje. To co je vysloveno je taky myšleno, nezastírásvé záměry či skutečné důvody svého jednání logickými argumenty. Nemádůvod to dělat - nemá komplexy méněcennosti a kompenzovat si svojeslabé sebevědomí na jiných lidech považuje za nízké a ubohé. Stejně takjako on mluví k lidem přijíma slova ostatních, nevidí v nich žádnépodtexty a vychází pouze z toho, co se řekne. Pokud něco chce, řekne toa pokud někdo řekne že něco chce, vychází z toho co řekl. Je to podleněj jediný produktivní způsob jak komunikovat s lidma a jak se vyhýbatzlu a nepodléhat manipulaci. To, co chce, nebo si myslí, řekne. Pokudjeho slova mají znamenat něco jiného než říká, dělá to tak, aby bylskutečný význam jasný, jinak pokud něco řekne, snaží se to říct tak,aby to bylo pochopeno, jak to bylo myšleno (ale to už je jinými slovyuvedeno výše). Nevyžívá se ve „hrách“ a diskusích o významechdůležitých věcí, ty musejí být vždy jasné, nebo je třeba si jevyjasnit. Má v životě vytyčený nějaký cíl, nebo životní styl, za kterýmsi jde. Jeho štěstí a štěstí jeho nejbližších je na prvním místě.Štěstí druhých nesmí být v rosporu s jeho štěstím. Je ochoten ustoupitv některých věcech ale pokud štěstí druhého mělo nějak výrazně zabránitv cíli – v životním stylu, ke kterému směřuje, takovému člověku sevyhýbá. Ke svému cíli se skutečně snaží dojít z vnitřní touhy dosáhnoutjej, nikoli přesvědčovat ostatní o tom, že tomu tak je (viz. Bylořečeno výše). Má schopnost donutit sám sebe k činnosti – z vlastníiniciativy, nikoliv z vnější (myslím tím, že nepotřebuje aby ho někdo vjeho schopnostech podporoval). Co se týče cíle.. snaží se jej dosáhnouta vyhýbat se věcem, které by mu v tom bránily. Více dělá, než abymluvil o věcech které dělá, nebo které se chystá udělat. Nedělá věcikteré považuje za ztrátu času. Čas je pro něj důležitý, protože je ho vživotě málo. Ztráta času je zabíjení času věcmi které nepřinášejí nicpozitivního – tj. Radost nebo štěstí. Anebo jsou pouze neutrální –například zkracování dne nesmyslnou činností.( to je například to, co,to teď dělám, když píšu tenhle text...
Je tvrdohlavý a stojí sipevně za svými stanovisky. Ale není natrvrdlý a většinou se nechápřesvědčit rozumnými argumenty - nezajímají ho pouze subjektivnínázory, ale respektuje je. Je to svým spůsobem egocentrik, ale ne naúkor ostatních. Co se týče subjektivních názorů, je nesmysl o nichdiskutovat. Taktéž je nesmysl diskutovat o oprávněnosti pocitů, kteréjsou příčinou nějakého jednání. Když člověk něco cítí nějakým způsobema na základě toho jedná, je nesmysl jeho pocity zpochybňovat jakodostatečnou příčinu jeho jednání (pokud se nejedná o extrémnípřípady... o hranici „extrémů“ by se dalo diskutovat. Já mám tady namysli spíše běžné jednání které dotyčnému nezpůsobí nějakouprokazatelnou doživotní újmu na zdraví jak fyzickou tak psychickou.).Tento „ideální člověk“ s lidmi o jejich pocitech nediskutuje. Pokudnedokáže přijmout povahu, nebo způsob myšlení člověka, neodsuzuje ho,ale prostě se s ním nestýká. Ideální člověk neodsuzuje lidi. Pouze jepřijímá nebo nepřijímá k sobě. Nepoužívá definitviní soudy, když mluvío subjektivních pocitech. Nikoho se nesnaží změnit ani učit. Radí pouzekdyž má pocit, že o jeho rady, nebo názory někdo stojí.

Publikováno: 25.Březen 2008
v 18:52Autor: SpiederPipka

komentáře (0)
Nápis na pomník novofunlandského psa

Když pyšný lidský syn se pod zem vrací,

psi

v němž svět, krom jména, sotva něco ztrácí,

tu sochař k pompě smutku objednaný

říkáním hrobku zdobí bez příhany;

když dílo skončí, nápis je tam vryt:

ne čím byl mrtvý, ale čím měl být.

Však chudák pes, v životě přítel pravý,

jenž první vítá, brání bez únavy,

jenž nikdy svému pánu neodvyká,

misa

proň bojuje a žije, pro něj dýchá,

má po smrti být odklizen jak cár,

že pro nebe prý nemá duše dar,

zatím člověk, hmyz ten! tvrdí směle,

že jenom jemu patří nebe celé.

Ach, člověče, ty, jehož chvíle zkosí,

ponížen otroctvím a zkažen mocí,

kdo zná tě dobře, odpor popadne ho,

ty bídná hrstka prachu oživlého!

Tvá láska smilstvo, věrnost prázdný sen,

tvůj domov léčka, slovo podvod jen.

pes

Zlý od přírody, šlechtic leda rodem,

ani té dobré šelmy nejsi hoden!

Vy, kdo ten prostý kámen uvidíte,

jděte svou cestou, truchlit nemusíte.

Já jen, kde leží, vyznačit jsem chtěl,

nejlepší přítel, kterého jsem kdy měl.

Starší články >