13.Duben 2009,00:12
Je nedělní pátá hodina odpoledne a na zimáku v Karlových Varech právě začíná poslední zápas letošního play-off a vlastně poslední zápas vůbec, neboť příště už se můžeme těšit na novou halu. No ale já u toho bohužel nejsem. Mám fotbalový zápas a tak registruji vývoj hokejového zápasu pouze z doslechu diváků. První třetina je tragická - 0:3. Bijme na poplach! Z fotbalu se ovšem vracím za stavu 1:3 a když už jsem před domem dole u vchodu, slyším jásot z okolních oken: "Góóól!!!" Už je to jen o jednu branku. Třetí třetinu si pražáci už ani neškrtli a vítězství bylo doma - 4:3. Karlovarská Energie se tak poprvé ve své histotii stala mistrem ligy a mohlo se jít slavit. Městem šel průvod několika set fanoušků, takže policie musela blokovat i dopravu. Šlo se centrem, kolonádou a vymetly se kdejaké uličky. Ne všichni lidé ovšem měli pro toto pochopení a tak například z okna letěla voda na hlučící dav. Odpovědí bylo, jak jinak, ještě hlučnější skandování. Kolem 23:00 se pak fanoušci začali pozvolna rozcházet. Někteří domů, většina do hospod a jiných podniků. Lépe už předvelikonoční víkend zakončen být nemohl...