15.Srpen 2008

hmmm | Osobní

Hmm, za chvíli budou 4h a usnout se nedaří a nedaří. V 6h vstávám a jedu někam autem. Má cenu jít ještě spát? Jít či nejít spát, toť otázka....

12.Srpen 2008

Konečně budu IN | Osobní

Největším hitem příští letní sezóny budou ponožky v sandálech (viz. článek zde). To znamená, že jsem ve stylu oblékání daleko předběhl dobu, ponožky v sandálech nosím už dlouho, jen jsem dodnes zůstal nedoceněný – ale to zůstává většina současných géniů :)

 

Ponožky v sandálech ovšem nosím hlavně proto, že bez nich se mi zkrátka občas udělají no nožičce puchýře. Jiný důvod to nemá. Slečnám z toho ale budou dále vstávat vlasy na hlavě, a nic na tom nezmění ani fakt, že se tato záležitost stala nyní módním záležitostí :)

 

 

 

 

26.Duben 2008

Tak to se povedlo | Osobní

        „Zkusím něco novýho, nainstaluju si Linux“ … to byla ta myšlenka, která způsobila, že se mi vymazala všechna data z počítače…. ikdyž jsem postupoval přesně podle oficiálního návodu,někde se vloudila chybička.
        Nadefinoval jsem velikost nového oddílu, který se vytvoří, abych mohl současně zůstat u Windows, ale proste to neklaplo. Vypsala se chyba a všechno bylo fuč. Tisíce mp3, filmy, práce doškoly. Sice jsem si chtěl naformátovat disk a přeinstalovat systém, ale počítal jsem, že si něco zálohuju.
        No co už, jak se říká, nemá cenu brečet nad rozlitým mlíkem, řekl jsem si, že když už se to stalo, využiju nastalou situaci, upgraduju paměti a přejdu na Windows Vista. Skočil jsem tedy do městapro 2GB paměti a nainstaloval Visty. A byla to špička. Všechno krásně svižně fungovalo,až na tiskárnu. Tu ovšem tento víkend docela potřebuju, a už se mi nechtělovymýšlet jak ji narychlo zprovoznit, i tak jsem ztratil dost času nákupempamětí a instalací, vrátil jsem se tedy prozatím k XP, kde mi tiskárnafunguje hned. Ale jakmile bude čas, přejdu na Visty. A od jakýchkoli experimentů se zaostalým Linuxem radši upustím.

02.Duben 2008

Koupili jsme Orbitrek | Osobní

            U nás doma se vždy povalovalo nějaké to cvičební nářadí. A když říkám povalovalo, myslím to doslova – naprosto bez povšimnutí u nás ležel cvičební nástroj Ab Swing, který měl být určený primárně pro procvičení břišních svalů. Ve skutečnosti se jedná o extrémně nestabilní, neustále skřípající a nepohodlný přístroj, není tedy divu, že na něm nikdo necvičil. Dalším takovým případem se stal rotoped, na kterém se někdo z naší rodiny svezl pouze jednou za čas… aby se neřeklo. A tak jsme si řekli „dost, koupíme něco pořádného.“

 

            Před tím ovšem bylo nutné uvolnit místo a zbavit se nepotřebného náčiní. Ab Swing a rotoped jsme prodali - jsem zvědavý, jestli na tom opravdu bude ještě někdo cvičit. Původně jsme měli v plánu odložit i přístroj Exer Flex, ale podle mě je to celkem účinný a kompaktní nástroj pro procvičení mnoha partií, a tak jsem si jeho zachování vydupal.

 

            Složit Orbitrek není nic těžkého. Po jeho sestavení nám ani nezbyly žádné součástky, což se nám často nestává, většinou něco zbyde a pak je třeba dohledat, kde to asi chybí. Úplně bez problémů to ale také nebylo, například levé šlapadlo jsem namontoval zespodu místo shora, no kam se na mě hrabe Pat a Mat.

 

            Samotné cvičení je pak již velice jednoduché, pro jistotu je ale přiloženo instruktážní DVD, kterým prování Olga Šípková, které to stále moc sluší.  Jediným problémem je hlučnost a vrzání přístroje, které neustává ani po namazání. Chtěl jsem při cvičení sledovat TV, ale právě kvůli hluku to nebylo optimální, dokonce zvažujeme výměnu za nový kus.

 

            Osobně nebudu Orbitrek využívat jako hlavní tréninkový stroj; 3x – 4x týdně totiž chodím cvičit do posilovny. Nicméně myslím, že je přístroj vhodný pro doplňující aerobní činnost. Navíc se cvičení na něm zalíbilo celé rodině, takže snad máme konečně něco, co budeme opravdu využívat.

 

26.Březen 2008

Nejlepší youtube videa roku 2007 | Zábava

            Rozdělovaly se ceny YouTube Video Award 2007 pro nejlepší videa na youtube. O pořadí rozhodovali návštěvníci serveru. Kompletní žebříček 12ti nejlepších videí si můžete prohlédnout například zde, sem umístím jen dvě videa, která se mi osobně líbily nejvíce + jedno, které na stupěň vítězů nedosáhlo, ale i tak stojí za to :)

Sranda musí bejt

Tak tomuhle "chlapíkovi" rozhodně smysl pro humor nechybí :)

 
Kdo jinému jámu kopá.....
 
Partička lvů se rozhodne ulovit si nějaké to šťavnaté zvířátko, ovšem objeví se nečekané komplikace...
 
 
Jeden za všechny, všichni za jednoho!
 
Mona Lisa
 
Video sice v žádné kategorii nevyhrálo, ale myslím, že by se Leo da Vinci také celkem divil...  :)

 
I s obyčejným Malováním ve Windows se dají dělat divy

12.Březen 2008

Posedlost | Osobní

            Musím se přiznat, že od chvíle založení blogu jsem tak trochu posedlý. Posedlý sledováním jeho návštěvnosti. Docela mě štvou jisté nejmenované blogy, ve kterých jsou pouze mraky nakopírovaného textu, a díky tomu mají průměrnou návštěvnost 6000 přístupů za měsíc. Nu což, já sem občas něco přihodím, podstatné je, že tu bude vždycky k nalezení pouze originální obsah z mojí hlavy.

 

  

Měsíc březen ještě není ani v polovině, návštěvy jsou však již na úrovni února :)

 

           Výdělky z reklam Google byly minimální, proto je prozatím ze stránek odstraňuji. Radši místo sem místo toho vložím nějakou anketu apod.

 

            

            Naproti tomu budu dále rozšiřovat rubriku Shipito - nákup zboží v USA. Jednak jsem zapojený do affiliate programu, a jednak je nákup v USA nyní mimořádně výhodný díky příznivému kurzu koruny. Zatím je nejisté, zdali tato práce k něčemu povede, ale tu rubriku chci mít propracovanou.

 

10.Březen 2008

Harry Potter Shop | Shipito - nákup zboží v USA

            Harry Potter je fenomén, který zasáhl miliony lidí po celém světě. Jestliže mezi ně patříte i vy, určitě vás už někdy napadlo pořídit si nějaký ten stylový doplněk z originální kolekce Harryho Pottera – oficiální internetový obchod naleznete na adrese http://harrypotter.wbshop.com – postup jak si nechat levně zboží dopravit do ČR naleznete na konci článku. Na výběr je toho opravdu hodně, od dekorativních polštářů, přes oblečení, masky, kostýmy, hry, až po náušnice a prsteny. Eshop určitě stojí za prostudování, můžete zde nalézt zajímavé věci jak pro sebe, tak pro své blízké jako dárek.

 

 
Jak nakupovat v USA?

            Využít můžete službu Shipito, která se postará o zprostředkování zaslání balíku. Vyberete si zboží, zaplatíte, a zásilku si necháte zaslat na adresu firmy se sídlem v USA, která vám balík přepošle na adresu v ČR. Při hmotnosti balíku do 15 pounds (cca 6.8 kg) Vás bude kompletní služba stát jednorázově $8.50 plus poštovné do ČR. Další informace naleznete na adrese http://www.shipito.com/zasilani-baliku-usa.

 

07.Březen 2008

Rihanna - Umbrella (Dj Power Remix) | Zábava

            Čím populárnější skladba, tím více se na ní vyrojí remixů. Jenže s jejich přibývajícím množstvím přibývá i nekvalitních a neposlouchatelných předělávek, které se od originálu liší třeba jen délkou, nebo naopak s původní verzí nemají společného skoro nic a podobnost s původním nápadem bychom hledali jen těžko.

            Rihanna - Umbrella (Dj Power Remix) je jednou z mála vydařených tanečních předělávek této skladby, původní zvuk písničky byl zachován, byl pouze patřičně tanečně zremixován.

 

 

            Písničku si můžete poslechnout přes youtube, a pokud se vám zalíbí (a víte jak na to), můžete si ji převést třeba do mp3 J

 

Mimochodem, Rihanna je kočka J

 

Shipito | Shipito - nákup zboží v USA

            Shipito je služba, umožňující zprostředkování nákupu zboží v USA. Možná se i vám stalo, že jste při prohlížení internetu narazili na produkt, který se u nás vůbec neprodává, nebo je ve Spojených státech výrazně levnější - což při dnešním kurzu dolaru není žádná rarita. Internetové obchody však často zasílání do ČR nenabízí. Řešením je právě služba Shipito, která se o zaslání zboží z USA do ČR postará.

            Princip fungování služby je velice jednoduchý – vyberete si zboží, zaplatíte, a zásilku si necháte zaslat na adresu firmy se sídlem v USA, která vám balík přepošle na adresu v ČR. Shipito je tedy v roli prostředníka mezi vaší osobou a obchodem v USA.

            Při hmotnosti balíku do 15 pounds (cca 6.8 kg) Vás bude kompletní služba stát jednorázově $8.50 plus poštovné do ČR. Další informace naleznete na adrese http://www.shipito.com/zasilani-baliku-usa

 

Moje typy:

 

06.Březen 2008

Toshiba L40 - 14F | Technika

            Toshiba satelite L40 – 14F je poměrně slušný notebook za velice rozumnou cenu těsně nad hranicí 12 000Kč. Notebook vlastníme doma již něco málo přes měsíc, podělím se tedy v krátkosti o některé uživatelské zkušenosti.

            V notebooku je použit SATA disk, proto nepočítejte se snadnou instalací systému Windows XP. Pro jeho instalaci je, podle informací z autorizovaného servisu, třeba stáhnout Storage Manager od firmy Intel, což jsem ovšem netestoval – budeme tedy předpokládat užívání systému Windows Vista.

            Po nainstalování OS navštivte stránky http://www.toshiba-tro.de, kde je nutné stáhnout zejména ovladač pro integrovanou grafickou kartu. Po jeho nainstalování bude práce v prostředí Aero nesrovnatelně svižnější.

 

 

 

 

            Jak je patrné, notebook si v ukazateli WEI (Windows Experience index) nevede špatně, dosáhl celkového skóre 3.1, a to zejména díky méně výkonné integrované grafické kartě. Ostatní dosažené hodnoty jsou pro běžné užívání dostačující.

            Vzhledem k tomu, že je notebook používán pro běžnou práci s dokumenty a internetem, jsem s ním spokojen. Chod systému je plynulý, kritiku si tak zaslouží snad jen USB porty umístěné příliš blízko u sebe a vyšší hmotnost. 

 

Konfigurace:

Typ procesoru Intel Pentium Dual-Core Mobile
Kód procesoru T2310
Frekvence procesoru 1,46 GHz
Frekvence sběrnice FSB 533 MHz
Vyrovnávací paměť L2 1 MB
Technologie Hyperthreading Ne
Velikost pevného disku 120 GB
Velikost operační paměti 1 GB
Typ paměti DDR2
Frekvence sběrnice paměti 667 MHz
Maximální velikost paměti 2 GB
Velikost úhlopříčky LCD 15,4 palců
Typ displeje TFT WXGA
Maximální rozlišení LCD 1280 x 800
Typ grafické karty Intel Graphics Media Accelerator X3100
Dostupná videopaměť 358 MB
Zvuková karta Toshiba Bass Enhanced Sound System
Instalované mechaniky DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer
Typ rozšiřující sloty 1 x Express Card 54/34
Polohovací zařízení Touchpad
All-in-one Ano
Typ baterie Li-Ion
Vstupní / Výstupní konektory • 1x DC-In (vstup pro napájení)
• 1x VGA (CRT)
• výstup na sluchátka
• vstup pro mikrofon
• 1x RJ45 (LAN)
• 1x RJ11(Modem)
• 3 x USB 2.0
WiFi síťová karta Ano
Typ bezdrátové síťové karty IEEE 802.11b/g
Bluetooth Ne
IR (infraport) Ne
Čtečka paměťových karet Ne
Instalovaný operační systém N/A
Doplňkové informace o záruce: 2 roky
Šířka 365 mm
Hloubka 269,5 mm
Výška 36,8 mm
Hrubá hmotnost 2,8 kg

05.Březen 2008

Myšlenky zločince | TV

            B.A.U – Behavior Analysis Unit - Útvar analýzy chování, je elitní instituce FBI, která se zabývá vytvářením profilů pachatelů trestných činů. Psychologický profil je totiž základním kamenem ke zúžení okruhu možných podezřelých, pomáhá také určit příčiny pachatelova chování, a tak je možné odhadnout jeho další kroky.

            Útvar analýzy chování zaměstnává špičkové profilovaní agenty, specializující se na různé aspekty zločinného, či psychotického chování.

 

 

Zvláštní agent Aaron Hotchner

            Aaron Hotchner (Hotch) je leaderem celého týmu. Je velmi seriózní, spořádaný, působí důvěryhodným dojmem. S manželkou Haley, která mu často vyčítá časovou náročnost jeho zaměstnání, vychovávají malého chlapečka Jacka. S bratrem Seanem se moc často nevídá. Kariéru začal jako právník, působil také ve zvláštních jednotkách SWAT.

 

 

Zvláštní agent Jason Gideon

            Ostřílený kriminální psychoanalytik má za sebou poměrně pestrou, avšak místy neúspěšnou kariéru. Neodhadl totiž správně chování jednoho z pachatelů, jehož činnost spočívala v sériovém pokládání výbušnin. Dle psychologického profilu se mělo jednat o zbabělého pachatele, který nechce nikomu ublížit, snaží se jen na sebe upozornit. Proto dal Gideon souhlas k zásahu na místě činu šesti agentům, ti už se ze zásahu nevrátili. Pod tlakem vlastní viny ze smrti agentů se psychicky zhroutil a byl poslán na 6 měsíců dlouhou povinnou dovolenou, během níž učil profilovaní. Nyní se již opět naplno věnuje práci pro Útvar analýzy chování, někdy si však případy bere příliš osobně a balancuje na hranici porušení pravidel FBI.

 

 

Zvláštní agent Dr. Spencer Reid

            Mladý génius s IQ 187, empirickou pamětí a schopností přečíst 20 000 slov za minutu, je velice silnou oporou týmu. Díky jeho hlubokým všeobecným znalostem se již mnohokrát podařilo rychle odhalit neznámého, a tím i zachránit lidské životy. Chodil do Gideonovi třídy, který se zasadil o jeho přijetí do týmu. Má obavy, že zdědí schizofrenii od své matky Deiny, která pobývá Beningtonském sanatoriu v Las Vegas.  Má zvláštní vliv na psy a děti v jeho okolí, který se projevuje štěkotem psů a brekem dětí. Tento jev se nazývá Reidův syndrom.

 

 

Zvláštní agentka Elle Greenway

            Elle Greeanway je pohledná agentka, specializující se na sexuální nebo sexuálně motivované zločiny. Její matka je původem kubánka, její otec pracoval u policie, a byl zabit ve službě, když jí bylo pouhých osm let. Během vyšetřování jednoho z případů se stane terčem střelby, což poměrně špatně nese. Po obvinění z vraždy z teamu odchází.

 

 

Zvláštní agentka Jennifer Jareau

            Sympatická blondýnka zúročila své výtečné vyjadřovací schopnosti i schopnost improvizace a zajišťuje kontakt s veřejnosti a médii. Nikdo jí neřekne jinak než JJ, zároveň je jediným člověkem na světě, který Spensera Reida oslovuje „Spenci“

  

 

Zvláštní agent Derek Morgan

            Specializuje se na obsedantní kriminální vzory a zákonitosti. Na místě činu se snaží vžít se do myšlenek pachatele a pokouší se odhalit důvody způsobu jeho jednání. Mezi ženami je velice oblíbený, je to playboy s mnoha tetováními a vypracovanou postavou (v jednom díle byl dokonce nazván „řízkem z posilovny“). Drsňácké chlapské vzezření však zakrývá rány minulosti -  jako malý byl zneužíván vedoucím střediska pro mládež, kterého nakonec sám usvědčí a zatkne.

 

 

Penelope Garcia

            Zpravidla se neúčastní akcí v terénu, specializuje se na rychlé získávání údajů a informací z nejrůznějších databází, které pak poskytuje kolegům v akci, většinou prostřednictvím telefonu. Kancelář si zaplnila různými veselými maličkostmi a blbůstkami, kterými se snaží zapomenout na všechny hrůzy, které vidí během své práce.

 

 

Myšlenky zločince u nás uvádí již v repríze každý všední den TV Prima. Tento příspěvek jsem vytvořil k příležitosti uvedení druhé série.

 

 

 

04.Březen 2008

Čuňátka | Zábava

            Čuňátka jsou skvělá zvířátka. Celý den si jen tak chodí po lese, odpočívají, opalují se na sluníčku, žerou si to svoje jídlo a je jim úplně jedno, kdo je zrovna prezidentem ČR… přesně to mě napadlo, když jsem při prohlížení alba narazil na fotky z rodinného výletu, během kterého jsme navštívili i tato milá stvoření. No posuďte sami, nejsou skvělí?

            Myslím, že z čuňátek by si každý měl vzít příklad. Každý z nás by se měl snažit stát se tak trochu čuňetem J

 

 

 

 

 

03.Březen 2008

Nepotřebné služby a programy při spouštění Windows XP | Technika

            Po startu Windows XP se mnohdy spouštějí programy a služby, o nichž nemáte ani ponětí, nebo služby, které nevyužijete. Pokud chcete minimalizovat čas strávený čekáním na start systému, je vhodné spouštěné programy alespoň zkontrolovat.

            Nepotřebné programy můžete snadno vypnout pomocí nástroje MSConfig (nabídka Start │ Spustit (nebo stisknout Ctrl + R), do řádky Otevřít vepsat „msconfig“), kde pouhým odškrtáváním volíte programy, které se po spuštění systému mají spouštět. Volba těchto programů je pouze na vás, raději nevypínejte však programy, o nichž zcela přesně nevíte, k čemu slouží.           

            Zabírat místo v paměti mohou i služby spouštěné po startu systému. Při odškrtávání služeb však může mnoho uživatelů začít tápat -  spouštěných služeb je více a většinou nejsou ve velkém povědomí. Mnoho služeb Microsoftu lze ale bezpečně vypnout. Jsou to tyto služby:

 • Hostitel zařízení UPnP
 • NetMeeting – Vzdálené sdílení plochy
 • Podpora rozhraní NetBIOS nad protokolem TCP/IP
 • Terminálová služba
 • Vzdálený registr

 

 

Vypnutím těchto služeb a nepotřebných programů můžete docílit mírného zrychlení startu systému, bez použití dalších externích „urychlovacích“ nástrojů.

19.Únor 2008

Sony DSC-W80 | Technika

            Je malý, krásný, pohotový, elegantní, stylový…. Mé začátky s ním ale byly krušné. Prakticky ihned po zakoupení jsem ho reklamoval, důvodem bylo nefunkční nahrávání zvuku u video sekvencí. Jak se později ukázalo, byla vadná celá základní deska fotoaparátu. Tato vada byla v servisu (po 14ti dnech) opravena, a teď mi dotáček slouží věrně a oddaně J

            Obsáhlou recenzi si můžete přečíst jinde, já shrnu pouze to, co se mi na foťáku po pár týdnech používání zdá super a co ne.

 

Co je super:

 • Rozměry: s rozměry 91 × 58 × 23 mm a hmotností 175g je fotoaparát opravdu kompaktní a snadno přenosný.
 • Rychlost: zapnutí přístroje je opravdu rychlé, je vždy připraven k použití.
 • Jednoduchost: orientace na neprofesionální uživatele udělala své, snadnější už to snad být ani nemůže.
 • Cena/výkon: dnešní cena kolem 5000Kč není nijak přemrštěná

 

Co není super:

 • Připojení k PC: realizace připojením speciálního kabelu od Sony se mi nezdá nejlepší. Více by mi vyhovovalo (mini)USB řešení.
 • Displej: není tak jemný, jak by se na pravý sexy stylový fotoaparát slušelo. Přesto je však kvalitní.

 

Až na počáteční problémy se jedná o kvalitní přístroj za rozumnou cenu, který mohu doporučit.

 

 

 

14.Únor 2008

Krásná Valentýnka | Osobní

            Dneska jsem ve své schránce našel opravdu povedenou Valentýnku – vyúčtování za internet. Tímto bych chtěl poděkovat společnosti Volný, že na mě myslí i v tento čas J

13.Únor 2008

Ztrácejí se mi věci | Osobní

            Jistě to také dobře znáte – máte určitou věc, uložíte jí na nějaké místo, ale ve chvíli, kdy onu věc potřebujete, nemůžete jí nikde najít, a už vůbec ne na místě, kam jste ji uložili.

Přesně to se mi v posledních dnech stalo hned několikrát. A vždy v tom sehrál roli můj batůžek. Zkrátka – insvestoval jsem do svého vzdělání zakoupením krásné, nové a voňavé učebnice. Uložím ji tedy to batohu, příjdu domů a učebnice je fuč. To stejné se stalo o několik dní později s mojí složkou na papíry…. Vysvětlení je jediné – můj batoh začaroval David Copperfield. Takže…..

 

Davide, jestli si tohle čteš (a já vím, že ano), koukej mi hned vrátit moje věci! J

 

08.Únor 2008

Další bezesná noc | Osobní

            Včera večer jsem nemohl usnout, a tak jsem si na svém mobilu naladil svoje oblíbené Free radio (107 FM v Brně) v domnění, že mě třeba nějaký song lépe naladí ke spaní. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že místo hudby na Free radiu běží skvělý seriál Červený trpaslík! Sice pouze audio, všechny díly už jsem ale viděl tolikrát, že mi to naprosto nevadí. Vydržel jsem to poslouchat až do rána… J A dnes je to úplně stejné, úderem 1h ranní se spustily další díly Červeného trpaslíka, takže mám až do rána o zábavu postaráno - ikdyž to musí vypadat, že se směju ze spaní. J

Instalace Windows XP na SATA disk | Technika

            Pořídili jste si nový nové zařízení se SATA diskem? Pak jste byli jistě právem nadšení, avšak pouze do té chvíle, kdy jste se na takový disk pokusili nainstalovat Windows XP. Tento operační systém se vám totiž bude snažit namluvit, že žádný disk nemáte (nebo přesněji – že jej možná máte, ale není možné ho detekovat). Jak z toho ven?

 

1. Nastavení BIOSu

           

Nejjednodušší varianta – disk může fungovat ve dvou režimech – NATIVE a LEGACY. Pro nainstalování WIN XP je nutné zvolit režim LEGACY.

Názvosloví se však může v různých případech lišit, můžeme se setkat s názvy Compatible a Enhanced, v takovém případě volte možnost Compatible.

Dalším možným označením může být položka AHCI – tu je třeba vypnout.

 

 

2. Ovladače pro SATA disk

 

            V tomto případě je nutné na stránkách výrobce nalézt odpovídající ovladače, uložit je na disketu a tyto ovladače následně nainstalovat ještě před zahájením instalace systému.

 

3. Investice

 

            Pokud nelze přenastavit bios, ovladače nejsou k nalezení a z nějakého důvodu nechcete instalovat Windows Vista, pokuste se oslovit autorizovaný servis. Mě osobně servis Toshiby nabízel instalaci Windows XP na notebook za 1800Kč. Radši jsem přešel na Windows Vista.....02.Únor 2008

Nokia 6300 Themes II | Technika

          Co dodat, další schémata pro Nokii 6300 J

    

download                       download 

   

download                        download

   

download                        download

     

download                      download  

   

download                        download 

   

download                        download   

     

download                        download

                       

download

31.Leden 2008

Jak vyhrát Sportku | Zábava

            Společnost Sazka má zbrusu nové vylepšené stránky. Jednou ze zajímavých novinek jsou statistiky nejčastěji tažených čísel - statistiky naleznete [ zde ] J

 

Chuck Norris | Zábava

            Chuck Norris je vážně borec J Nejenže se umí docela slušně ohánět, ale na internetu o něm kolují stovky vtipů: 

 • Bermudský trojůhelník byl původně Bermudský čtverec, to bylo předtím, než mu Chuck Norris ukopl jeden roh.
 • Bin Ládin se ve skutečnosti neschovává před americkou armádou, ale před Chuck Norrisem.
 • Byl objasněn způsob vzniku hurikánů - Chuck Norris si také občas potřebuje kýchnout.
 • Byl překonán rychlostní rekord automobilů. Neznámý pražský důchodce nemohl nastartovat svého Favorita a proto požádal kolem procházejícího Chuck Norrise, zda by ho neroztlačil.
 • Bůh chtěl stvořit zemi. Chuck Norris řekl: "Můžeš."
 • Chlapci z Kobry 11 se nebojí ničeho, jen Chucka Norrise.
 • Chuck Noris dokáže z lidí vymlátit nemoci. Rakovina není problém.
 • Chuck Noris nemusí mít se ženou sex. Jeho nebezpečnej pohled ve znělce na orgasmus stačí.
 • Chuck Norrios sestřelí Boing 747 ve výšce 12 000 m, vzduchovkou, bez diabolek.
 • Chuck Norris byl kdysi vrchní vyjednávač pro FBI. Jeho práce spočívala v tom, že zavolal telefonem kriminálníkovi a řekl: "Tady Chuck Norris."
 • Chuck Norris byl vyloučen ze soutěží v jízdě na býku po exhibici v San Antoniu 1992, kdy na býkovi ujel 1346 mil z Texasu do Wisconsinu, aby si vyzvedl čisté povlečení.
 • Chuck Norris byl vyslán, aby předal naši kapitulaci do rukou nepřátel. Válku jsme vyhráli během tří hodin.
 • Chuck Norris byl čtvrtý mudrc, který daroval Ježíšovi dar bradky, kterou pak Ježíš nosil až do smrti. Ostatní mudrci byli velmi rozzuření, že Ježíšek upřednostňuje Chuckův dar, a zařídili, že Chuck byl vyškrtnut z Bible. Všichni tři zemřeli brzo poté na záhadná zranění, evidentně způsobené kopem s otočkou.
 • Chuck Norris chodí namísto do solárka do tokamaku.
 • Chuck Norris dokázal, že jsme ve vesmíru sami. Před jeho první vesmírnou expedicí jsme nebyli.
 • Chuck Norris dokáže chytat do lasa bez smyčky.
 • Chuck Norris dokáže dát mat bez jediného tahu.
 • Chuck Norris dokáže dát mat i dámě.
 • Chuck Norris dokáže hranou ruky řezat diamanty.
 • Chuck Norris dokáže jednoho člověka zabít několikrát.
 • Chuck Norris dokáže kýchnout s otevřenýma očima.
 • Chuck Norris dokáže udělat druhý nálev z instantní kávy.
 • Chuck Norris dokáže vyhrát hru Dostihy a sázky aniž by vlastnil jediného koně.
 • Chuck Norris dokáže zneškodnit bombu i po výbuchu.
 • Chuck Norris dělá kliky bez pomoci rukou.
 • Chuck Norris jako jediné miminko na světě oznámil ihned po porodu svým rodičům, jak se bude jmenovat.
 • Chuck Norris je jediný člověk, kterého svezl převozník Cháron zdarma - oběma směry.
 • Chuck Norris je jediný člověk, který ví, proč se ve slově pyramida píše tvrdé "y".
 • Chuck Norris je nejlepší v sexu. Škoda, že ho nikdy nepotřeboval.
 • Chuck Norris je přímým potomkem mista Jody.
 • Chuck Norris je skutečný otec Luka Skywalkera.
 • Chuck Norris jednou nakopl Bruce Leeho a přelomil ho vejpůl. Výsledek byl Jackie Chan a Jet Li.
 • Chuck Norris jednou nakopl podomního prodavače. Po telefonu.
 • Chuck Norris jednou navštívil Safari. Zvířata se naučila řídit džípy, aby se na něj mohla přijet podívat.
 • Chuck Norris jednou přišel o hlavu. Léčil se z toho tři dny.
 • Chuck Norris jednou snědl celou krabici pilulek na spaní. Způsobily, že mrkl.
 • Chuck Norris jednou snědl dort dřív, než mu stihli říci, že je v něm striptérka.
 • Chuck Norris kdysi spadl do jezera s toxickým odpadem. Jezero získalo zázračné schopnosti.
 • Chuck Norris má své letní sídlo na Slunci.
 • Chuck Norris může driblovat ve fotbale.
 • Chuck Norris může za velké stěhování národů. Národy prchaly před ním.
 • Chuck Norris napočítal do nekonečna pozpátku. Třikrát.
 • Chuck Norris naučil šmirgl, jak být drsným.
 • Chuck Norris našel odjištěný granát. "Granát", pomyslel si Chuck Norris. "Chuck Norris," pomyslel si granát a raději se rychle zajistil.
 • Chuck Norris nechal zmizet Davida Copperfielda.
 • Chuck Norris nechodí do kina. Vždy ví, jak to dopadne.
 • Chuck Norris nemusí jíst. Jídlo musí Chuck Norrisovat.
 • Chuck Norris nemá bankovní úcet. Vždy jen oznámí bance, kolik potřebuje.
 • Chuck Norris nenechává zprávy, nechává varování.
 • Chuck Norris nenosí kondom. Protože neexistuje žádná taková věc, jako ochrana před Chuckem Norrisem. Chuck Norris vynalezl otazník.
 • Chuck Norris nepíše knihy. Písmena se sama zformují do slov z čiré hrůzy.
 • Chuck Norris nespí, jen čeká.
 • Chuck Norris nikdy nechodí k zubaři, protože jeho zuby jsou nezničitelné. Jeho nepřátelé nikdy nechodí k zubaři, protože nemají žádné zuby.
 • Chuck Norris nosí černý opasek, ale často si k němu bere hnědé boty. Nikdo se ještě neodvážil ho na to upozornit.
 • Chuck Norris občas nechá otevřená dvířka od své ledničky. Této události se říká doba ledová.
 • Chuck Norris používá živého chřestýše jako prezervativ.
 • Chuck Norris pronásledoval marťany až na Mars, od té doby není na Marsu život.
 • Chuck Norris prošel Mariánský příkop na jeden nádech.
 • Chuck Norris rozbrečí cibuli.
 • Chuck Norris rozeštval psy a kočky.
 • Chuck Norris rád poslouchá hudbu. Chucka Norrise poslouchají všichni.
 • Chuck Norris se kvalifikoval do závodů Daytona 500 maximální rychlostí 324 mil za hodinu. Bez auta.
 • Chuck Norris se měl původně objevit ve hře Street Fighter II, ale byl odstraněn, protože zmáčknutí jakéhokoliv čudlíku ho vedlo ke kopu s otočkou.
 • Chuck Norris se sekerou jednou navštívil obrovské plochy Saharských lesů…
 • Chuck Norris se zná osobně s Járou Cimrmanem.
 • Chuck Norris si v KFC objednal BigMac a dostal ho.
 • Chuck Norris umí mluvit Braillovým písmem.
 • Chuck Norris umí prásknout otáčivými dveřmi.
 • Chuck Norris umí rozbíjet atomy kopem z otočky.
 • Chuck Norris umí tleskat jednou rukou.
 • Chuck Norris umí všechno, i prohrávat, když prohraje, nikdo jiný ale nevyhraje.
 • Chuck Norris v dětství nikdy nepomočil postel. Postel se ze strachu pomočila sama.
 • Chuck Norris viděl zemské jádro. Zemské jádro není nic oproti jádru Chucka Norrise.
 • Chuck Norris vyleze na lano bez přírazu jednou rukou.
 • Chuck Norris vymyslel rakovinu, protože byl unavený ze zabíjení lidí.
 • Chuck Norris zabil Mrtvé moře.
 • Chuck Norris zpíval do vypnutého mikrofonu a přesto jeho zpěv všichni slyšeli.
 • Chuck Norrise nechápe nikdo. Zato kop z otočky chápe každý.
 • Chuck Norrisův kop z otočky je preferovaná forma popravy v 16 státech.
 • Co se stane, když do Chuck Norrise narazí na cestě ve velké rychlosti kamion? Chuch Norris zavolá hasiče a sám začne s vyprošťováním řidiče.
 • Dobro a zlo vymyslel Chuck Norris pro snadnější kategorizaci svých skutků.
 • Godzilla je demoverzí návštěvy Chuck Norrise v Tokyu.
 • Google nebude hledat Chucka Norrise, protože ví, že ty nenajdeš jeho, ale on si najde tebe.
 • Informace o tom, že Chuck Norris napočítal dvakrát "jen" do nekonečna již neni aktuální. Chuch Norris totiž napočítal i mnohem dál.
 • Jak dlouho vydrží Chuck Norris pod vodou bez dýchacího přístroje? Přesně tak dlouho, jak potřebuje.
 • Jak dosvědčuje NASA, Chuck Norris je jediným člověkem, který je pouhým okem viditelný z vesmíru.
 • Jako dítěti dali rodiče Chuckovi dětské kladívko. Chuck dal světu Stonehenge.
 • James Cameron chtěl, aby Chuck Norris hrál v Terminátorovi, ale zjistil, že by točil dokumentární film, a proto se domluvil s Arnoldem.
 • Jednou si Chuck Norris vzal dovolenou. Toto období se označuje jako velká hospodářská krize.
 • Jednou stál Chuck Norris v místě dopadu atomové bomby. Dodnes má trochu opálenější kůži.
 • Jsou tři strany síly: Temná strana síly, Světlá strana síly a Chuck Norris.
 • Kapitán Picard řídil Enterprise polem asteroidů až čtvrtinovým impulzem. Chuck Norris ho jasně překonal.
 • Kdyby díky vesmírnému časovému paradoxu bojoval Chuck Norris sám se sebou, vyhrál by.
 • Když Arnold ve druhém Terminátorovi říká "Já se vrátím", myslí tím, že jde požádat Chuck Norrise o pomoc.
 • Když Chuck Norris hraje Monopoly, ovlivňuje aktuální světovou ekonomiku.
 • Když Chuck Norris navštívil Vatikán, papež se k němu přišel vyzpovídat.
 • Když Chuck Norris nechá otevřenou ledničku, nastane doba ledová.
 • Když Chuck Norris omdlí po střele z kulometu do mozku, máte jistotu, že to není Chuck Norris.
 • Když Chuck Norris přechází ulici, auta se musí rozhlédnout na obě strany.
 • Když Chuck Norris přijede do Číny, používá při jídle jen jednu hůlku.
 • Když Chuck Norris volá na čísla 0609 tak nic neplatí, naopak podrží telefon a peníze začnou padat ven.
 • Když Chuck Norris škrtl zápalkou vzniklo slunce.
 • Když bůh řekl "budiž světlo", Chuck Norris čekal až poprosí.
 • Když je člověk v nebezpečí, přijde ho zachránit anděl strážný. Když je v nebezpečí anděl, přichází Chuck Norris.
 • Když opakoval totéž v Jávském příkopu, zakopl a způsobil vlnu tsunami.
 • Když se Chuck Norris nadýchá plutonia, plutonium do týdne zemře na ozáření.
 • Když se v seriálu návštěvníci hovořilo o centrálním mozku lidstva, byl tím myšlen Chuck Norris.
 • Když se říká: "nikdo není dokonalý," Chuck Norris to považuje za osobní urážku.
 • Když si Chuck Norris odplivl, vznikly oceány a moře.
 • Když stojí nahý Chuck Norris před zrcadlem, zrcadlo se vzruší.
 • Když to vypadá, že si Chuck Norris chce podřezat žíly, tak jen brousí nože.
 • Když vidíš Chucka Norrise, on tebe vidí také. Když ho nevidíš, možná tě od smrti dělí jen pár vteřin.
 • Když řekne Chuck Norris, že ho něco zdrželo, vyčistil právě od zločinu Detroit.
 • Metro je vlak, který se ze strachu před Chuck Norrisem ukryl do podzemí.
 • Mistr Joda je učitelem všech rytířů jedi, Chuck Norris je učitelem mistra Jody.
 • Na Zemi létá tolik UFO proto, protože i ufoni chtějí Chuckův podpis.
 • Na párty rozmlouvají čtyři úspěšní muži. První říká: "Já jsem milionář." Druhý na to: "Já jsem miliardář." Třetí se usměje a říká: "Omluvte mne pánové, že jsem se vám dosud nepředstavil, jsem Bill Gates." Všichni jsou ohromeni, až na čtvrtého muže, ten s klidným hlasem prohlásí: "Já jsem Chuck Norris."
 • Nejsmutnější moment pro dítě není, když se dozví že Ježíšek není reálný, ale když se dozví, že Chuck Norris reálny je.
 • Nekonečno neexistovalo do bitky Chucka Norrise s osmičkou.

30.Leden 2008

Hospodská rvačka | Zábava

            Jak málo stačí k vyvolání hospodské rvačky J

„Čumíš na mě? …. Hej! Povídám: To čumíš na mě??! … Jo! Ty!!“

„Tak bacha – Ty čumíš na mě!“

„Chceš ji cáknout co??“

„Pojď sem a zvopakuj to“

„Ne…. Ty pojď sem a zopakuj to“

„Co bych Ti měl zvopakovat??“

„Sem řek: Pojď sem a zvopakuj: Pojď sem a zvopakuj“

„Ne, nebudu“

„Hah! … ´smi drc do piva!“

„A co s tím jako uděláš??! …. Co je??“

„Chceš jí jo?“

„Teď sis vo to řek voe!!“

„Pojď sem a zvopakuj to“

„Ty mi můžeš… Ty hajzle!“

„Tos neměl vole!“

 

„Tak, to už by stačilo!“

 

„Ty se do toho nepleť!“

„Jo, to není Tvoje věc!“

 

„Tak, a tu škodu zaplatíte!“

 

„Na mě nemáš, srabe“

„Si myslíš, že seš tvrďák!“

 

„A dost, ven!“

 

„Au au, mi zlomíš ruku krávo! Au aaa au aaa“

 

„A už se nevracejte! …… Chuligáni hovadský!“

28.Leden 2008

Hotovo | Osobní

            Tak, a je to za mnou.. J Zkoušky ve škole byly všechny úspěšně dokončeny (a také pořádně oslaveny), dokonce jsem udělal všechny na první termín, ale hodnocením se radši chlubit nebudu J

            Každopádně, teď už bude alespoň čas věnovat se psaní tohoto blogu, neboť bych nerad zklamal tisíce svých věrných čtenářů J

 

            Měl jsem velkou radost z toho, že jsem si koupil nový fotoaparát – Sony W80, nicméně můj pocit štěstí netrval dlouho, po týdnu jsem ho musel reklamovat. Já mám asi na spotřební elektroniku opravdu smůlu, pokud se vyrobí milion kusů nějakého výrobku a mezi nimi je jeden vadný, zcela jistě ho dostanu já…. J To se projevilo již mnohokrát, například při nákupu 19“ LCD monitoru Benq, kdy jsem po vyreklamování dvou vadných bodů sice dostal nový panel, tentokrát však pouze s jedním vadným bodem. A už se vyreklamovat nedalo. Na fotoaparátu je problém se záznamem zvuku při video sekvencích (neustálé chrčení a vrčení místo normálního zvuku), a to už vůbec nemluvím o svém autě, se kterým jezdím nejčastěji do servisu J

 

            V současné době mám objednaný notebook - Toshiba L40-14F – nicméně ten by snad měl být pořádku, protože ho neobjednávám pro sebe J Navíc budu mít ještě nový modem WELL PTI-845, neboť ten starý se mi neustále zasekává (a už má po záruce - což není při mé smůle žádné překvapení).

 

            Možná, že to teď vyznělo tak, že se mi neustále lepí smůla na paty, ale není to tak. Jinak je vše v pořádku. Takže se o mě, moji drazí čtenáři, nemusíte vůbec strachovat J

 

 

 

18.Leden 2008

Vodafone - kde jsou mé účty?? | Osobní

Je to záhada. Nedávno jsem si zařídil u T-Mobilu tarif Bav se! a svůj starý tarif u Vodafonu (Odepiš s paušálem 10kč/měsíc) už nepoužívám. Zatímco T-Mobile mě při zpoždění platby neustále terorizuje výhružnými SMS a do mé schránky chodí dopisy o jejich právu uložit mi pokutu z prodlení, Vodafone nic takového nedělá. Ba co víc – jeden takový účet na 10kč jsem nezaplatil vůbec a od té doby mi už od nich nechodí žádné účty. Přitom telefonní číslo funguje bez omezení dál. Asi bych měl zjistit, co se děje.. než z toho bude malér :)

16.Leden 2008

Nokia 6300 Themes | Technika

Nokia 6300 je dnes poměrně oblíbený telefon. Ti, kteří měli již zastaralý telefon a uvažovali o novém, sáhli ve velké míře po tomto modelu. Nabízí poměrně dobrý poměr cena/výkon, má atraktivní design a přijatelné rozměry. To byly také důvody, proč jsem ho i já vyměnil svůj starý, velký a pomalý přístroj Motorola MPx 200. I když tento telefon oproti mému předchozímu neobsahuje operační systém, jsem s ním mnohem spokojenější.

 

            Na Nokii 6300 existují stovky, ne-li tisíce schémat, a protože mám rád změnu, poměrně často i já svůj vnitřní vzhled telefonu měním, přičemž mám rád jednoduchost a přehlednost. Zde vám předkládám tři povedená schémata, která si můžete stáhnout a vyzkoušet. Pokud bude zájem, další schémata mohou následovat v některém z příštích příspěvků.

 

UPDATE: Více schémat naleznete v dalším příspěvku [zde]

 

            Prvním z nich je schéma s Homerem Simpsonem. Je poměrně přehledné, pouze při psaní SMS není zcela zřetelně vidět, kde je kurzor, což lze pocítit při pozdější editaci zprávy.

 

 

 

                                 download

 

            Druhé schéma představuje napodobeninu schémat z Walkmanové telefonů Sony Ericsson. Určitě stojí za vyzkoušení, ikony základní maticové nabídky i další prvky jsou kompletně předělané, což se odrazilo ve větší velikosti schématu. Pokud tedy při zavádění schématu budete mít problémy s volnou kapacitou paměti, restartujte svůj přístroj.

 

                                  download

 

            Poslední je animované schéma. Pokud máte rádi déšť, jistě si toto schéma oblíbíte.

 

                                  download