Milování po 50 letech

12.Březen 2006

Milování po padesátce

redakce, 14.11.2005

Po padesátce se lidé setkávají s mnoha zdravotními potížemi, které se projevují i v sexuálním životě. Avšak vzdávat se sexu ve vyšším věku určitě nemusíte. Sex může být i v této době krásný a my Vám poradíme, jak na to
Lepší sex ve vyšším věku

Potřeba vaginální stimulace se může s přibývajícím věkem ženy zvětšit. U některých žen se může zvýšit potřeba klitorální stimulace. Toto může být zajištěno orální nebo manuální stimulací provedenou partnerem. Alternativní formou stimulace může být také vibrátor. Vibrátory mohou poskytnout konstantní  stimulaci vagíny či klitorisu, ale také jiných částí těla.

Některé ženy mohou mít s přibývajícím věkem problémy s přírodní lubrikací. Nedostatek lubrikace může učinit sex méně příjemným až bolestivým. Nejlepším řešením je použít lubrikanty, aby došlo k dostatečnému zvlhčení.

Také změna partnera může vést k nervositě a tím i k nedostatečnému zvlhčování. Na druhou stranu mnoho lidí si za svůj život zvyklo na určitý sexuální rituál, a pokud zůstává partner stále stejný, může vzrušení upadat. Proto je dobré čas
od času sexuální rutiny změnit.

Načasováni hraje také důležitou roli. Před pár lety byly páry příliš zaneprázdněny zařizováním domova, dětmi či kariérou, a proto milování bylo posunuto až na dobu těsně před tím, než šli spát. Nyní je situace jiná. Mnoho starších jedinců myšlenka na sex před spaním příliš neláká. Mnoho lidí je v tu dobu příliš unaveno na to, aby pomýšleli na sex namísto dobrého spánku. Sex není tak potěšující, pokud nejste plně relaxování. Zkuste najít nějakou dobu během dne, kdy máte čas a nejste unavení. Pro některé páry to může být ráno,  protože jsou odpočinutí a relaxování po dobrém spánku. Nebo také brzké odpoledne, tak dvě či tři hodiny po obědě.

Místo pro spánek a pro sex

Ložnice je pro většinu z nás místem, kde trávíme většinu našich intimních chvilek. S přibývajícím věkem se naše potřeby mění. Pro některé partnery už není praktické sdílet jednu postel a pro partnery se zdravotními potížemi může být oddělená postel nutností. Pokud zjistíte, že to ovlivňuje vaše milování a váš sexuální život, možná bude nejlepším řešením mít jednu velkou postel na milování a jednu oddělenou postel pro jednoho z vás. Přidání jedné postele však neznamená, že si nemůžete být stejně blízcí jako předtím. Raději byste se měli na tuto přidanou postel dívat jako na místo, kde po dobrém sexu můžete klidně spát. Pro některé páry může být omezení milování způsobeno obavami o partnerovo zdraví. Ale s trochou kreativity se tyto obavy dají předejít. S přibývajícím věkem se milování mění, je v něm více objímání, laskání a něhy, ale nejvíc komunikace mezi partnery.

Po infarktu nebo podobných příhodách je nejlepší dočasná abstinence, protože námaha by mohla vést ke zdravotním komplikacím.

Partner, který má zdravotní problémy, může navrhnout pozice, které vyžadují méně námahy a síly. Následující body Vám mohou poradit, jak se při sexu co nejvíce uvolnit.

Atmosféra
- relaxace a klidná atmosféra je dobrou cestou, jak se oprostit od starostí a stresu. Uveďte se do klidné nálady s relaxující hudbou a tlumenými světly. Pokud je místnost, ve které se nacházíte, stejnou místností, kde pečujete o nemocného partnera, přesuňte se do jiné. Jiné prostředí také pomáhá ovlivnit rutinu.

Teplota
- ujistěte se, že teplota vyhovuje nejen vám, ale i partnerovi. Možná budou vhodné i trošku chladnější teploty, jelikož se mezi vámi rozehřeje velký žár.

Jděte na to pomalu
- pomalé vzrušování je dobrou cestou k báječně relaxačnímu sexu. Využijte hodně času k mluvení, hlazení a vzájemným dotykům. Možná pokud vy i váš partner chcete, můžete si navzájem udělat masáž. Protože masáž je skvělou cestou k relaxaci, ale také ke vzbuzení touhy obou partnerů. Na toto téma bylo již napsáno mnoho knih.

Měňte pozice
- najděte takovou pozici, aby to partnera nestálo příliš moc energie, obzvlášť, pokud měl partner nějakou srdeční příhodu či jiné potíže. Měla byste ho povzbudit, aby například ležel zatímco vy budete na něm. Nebo také mohou oba partneři ležet na boku. Ale nejpohodlnější ze všech je pravděpodobně takzvaná misionářská pozice, kdy žena leží na zádech a muž leží na ní. Tato pozice je nejen velmi relaxační, ale také umožňuje oběma partnerům vidět si do očí.

Promluvte si s lékařem - 
nejdůležitější je konzultace s lékařem a následování jeho rad. Pokud s Vámi ještě na toto téma nehovořil, nebojte se ho na cokoliv zeptat. Jakýkoliv stud nebo něco podobného, co můžete pociťovat při hovoření o těchto věcech, za to stojí, jelikož doktor vám může dát velmi cennou radu. napsal/a: pavel_75 12:35 Link


Komentáře

« Domů | Přidej komentář