První pomoc při nechráněném sexu

Sex je činností, při které můžeme lehce ztratit kontrolu sami nad sebou. Přináší proto kromě příjemných chvilek také mnohá nechtěná rizika. Kromě pohlavních nemocí také možnost nechtěného těhotenství. Co dělat, když jste si užili bez ochrany a na miminko ještě nejste připraveni?

Jednou z možností je takzvaná tabletka po styku - u nás pod názvem Postinor. Postinor je vysoce účinná pohotovostní antikoncepce.

Nikdy by neměl nahradit metodu pravidelné antikoncepce, i když při častějším užívání ženám nehrozí žádná závažná zdravotní rizika.

"Komplikací může být selhání pohotovostní antikoncepce. Druhým rizikem, byť nezávažným, je nepravidelné krvácení, které se může objevit," říká gynekoložka Eva Mazánková.

Tabletka po styku podle té které fáze menstruačního cyklu, ve které se žena nachází, zabraňuje buď ovulaci, oplodnění nebo nidaci vajíčka (uhnízdění v děloze).

"Je to lék, který prakticky nemá žádné kontraindikace a rizika. Vzhledem k tomu, že se jedná o progesteron, nemůže uškodit probíhajícímu těhotenství ani ženám v době kojení," potvrzuje Eva Mazánková.

Správné užití

Užívá se ve dvou fázích nezávisle na stupni menstruačního cyklu. První tabletu je potřeba užít nejpozději do tří dnů po nechráněném styku.

Platí zde ovšem pravidlo: čím dříve, tím lépe. Druhá tableta se musí užít 12 hodin po tabletě první. "V takovém případě je riziko selhání Postinoru jen asi 1,2 procenta," říká Mazánková.

Pokud v průběhu tří hodin žena po některé z tablet zvrací, musí neprodleně užít jinou.

Po užití nouzové antikoncepce by až do začátku dalšího menstruačního cyklu měly být používány lokální bariérové metody jako kondom nebo pesar.


S užitím této pilulky se mohou dostavit některé nežádoucí účinky. Mezi nejčastější patří nevolnost, pocit na zvracení, někdy bolest v podbřišku, špinění nebo nepravidelné krvácení.

Dalšími vedlejšími účinky, které obvykle odezní do 24 hodin, jsou pocit napětí v prsou, bolest hlavy, závratě a únava.

Pokud dojde například k výraznějšímu krvácení, zpoždění menstruace o více než pět dní nebo výskytu jiných neobvyklých reakcí, měla by žena kontaktovat ošetřujícího lékaře, resp. gynekologa.

Stejně tak i v případě abnormálního krvácení nebo podezření na těhotenství.

Kdy je účinek největší
Nejúčinnější je bezprostředně po nechráněném pohlavním styku, s prodlužujícím se odstupem od něj se účinek snižuje.

Ten může být ovlivněn také jinými současně užívanými léčivy. Kontracepční účinnost Postinoru oslabují například některé léky na spaní, uklidnění či proti epilepsii (barbituráty, fenytoin, karbamazepin), některé protiinfekční přípravky (sulfonamidy, ritonavir, griseofulvin aj.) či rostlinné léky obsahující třezalku.

Pokud žena měla nechráněný pohlavní styk před více než třemi dny v průběhu téhož menstruačního cyklu, mohlo již k početí dojít. V takovém případě může být užití tabletky až po druhém styku jako zábrana otěhotnění neúčinné.

Pouze na lékařský předpis
Postinor je nouzová antikoncepce pro příležitostné použití. Nelze se tedy spoléhat, že tato metoda zajistí ochranu před otěhotněním za všech okolností.

Účinnější je konvenční pravidelná metoda antikoncepce. Ženy, které opakovaně vyžadují podání Postinoru, by měly přemýšlet o jiném způsobu antikoncepce.

Lék se používá v případech, kdy při pohlavním styku nebyla použita žádná metoda antikoncepce, antikoncepční prostředek byl použit nesprávně (protržení, sklouznutí kondomu, změna polohy či prasknutí poševního pesaru).

Také při chybně ukončené přerušované souloži nebo po znásilnění. Lze jej užít maximálně dvakrát do měsíce.

Postinor je dostupný pouze na lékařský předpis. Podle Evy Mazánkové je vázanost léku na recept vzhledem k jeho bezpečnosti a také charakteru nesmyslná.

"Na rozdíl od kombinované antikoncepce by měl být naopak volně dostupný v lékárně." Postinor vám předepíší kdekoliv na pohotovosti včetně nemocniční. Předepsán může být jakýmkoliv lékařem bez ohledu na jeho odbornost.

Postinor versus malá interrupce
Postinor funguje na hormonálním principu. Způsobí časné změny děložní sliznice tak, že uhnízdění oplozeného vajíčka není možné. To se vstřebá a odejde s menstruační krví.

"Naproti tomu malá interrupce je mechanické vyprázdnění děložní dutiny včetně vyvíjejícího se embrya. Princip je chirurgická invaze do organizmu," vysvětluje Eva Mazánková.

"Podobně jako Postinor funguje tzv. Yuzpe metoda, tedy užití takového množství tablet kombinované hormonální antikoncepce, aby celková dávka estrogenu byla kolem 100 mikrogramů," popisuje Eva Mazánková.

Tento postup je ale méně spolehlivý a také bývá častěji doprovázen nevolností a zvracením. Objevit se může také nepravidelné krvácení.
napsal/a: pavel_75 17:41 Link komentáře (0)Kýč VALENTIN

18.Únor 2007

Kýč jménem Valentýn

Jak jsme si vůbec mohli vyznávat lásku v době tuzexu a plísňových kalhot? "Tenkrát nic takového nebylo a rozhodně jsme nebyli o nic ochuzeni," říká čtyřicetiletá úřednice Jana. Teď je ale situace jiná. Obchody nabízejí nejrozmanitější dárky a předhánějí se v tom, že právě dotyčný produkt udělá milované/milovanému tu největší radost.

"Neignorujeme ho. Naopak, dáváme si s partnerem drobnou pozornost," prozradila pětatřicetiletá podnikatelka Eva. Pro ni stejně jako spoustu dalších lidí není důležité zaměřit se na jeden konkrétní den, ale vyznávat si lásku mnohem častěji.

Vzhledem k tomu, že u nás tento svátek máme a díky mediální propagaci se mu vyhneme jen s totální ztrátou paměti, se většina z nás podvolí a snaží se partnera potěšit alespoň maličkostí. Proč ne? Je přeci na každém z nás, jak tento den pojme.

"Já jsem loni koupila (dnes již bývalému, proč asi) víc jak kilový flák šunky ve tvaru srdce. No a jelikož se na mě vyprdnul, celou jsem ji sama snědla. To víte, jsem romantická povaha," bere dnes s nadhledem svou historku pětadvacetiletá Lucie.

Láska je nekonečné téma, ke kterému máme vztah závislý na momentálních prožitcích. I když se spousta z nás snaží od tohoto svátku distancovat, málokdo zapře, že ho dárek v tento den potěší. Jak by také ne, dárky přijímáme všichni rádi. O to důležitější je, aby neztratily punc upřímnosti a nestaly se tak povinným masovým doplňkem.

"Všechno co zavání povinností, je mi odporné. Když mám chuť partnerovi něco koupit, třeba jen tak pro radost, tak to udělám bez ohledu na nějaké výročí," prohlašuje hrdě sedmačtyřicetiletá manažerka Vendula.

Všemocná reklama
K tomuto názoru by se jistě přiklonila většina žen, ale jsou i takové, pro které je tento den důvodem k přípravě návalu rozkoše v jakékoliv podobě.

Sedmnáctiletá studentka Andrea se přiznala, že si na tento svátek velmi potrpí. "Mám dvouletou známost a každý rok se snažím připravit pro svého kluka extra večer. S předstihem posílám přání a v ten den připravím romantickou večeři."

Možná by se zdálo, že už reklama dostatečně zmasírovala dámské mozky, ale pánové rozhodně nezaostávají. Jen si všimněte, kolik mužů ten den navštíví květinářství, parfumerie nebo klenotnictví. Obchodníci si mnou ruce nad skvělým byznysem a ženy děkují za další den, který mohou svým miláčkům zaškrtnout do diáře. K čemu ale takové divadlo?

"Valentýn by měl patřit mezi zakázaná slova, stejně jako Vánoce a Velikonoce," svěřila se šestatřicetiletá marketingová ředitelka Ivana.

Valentýn je zkrátka pojem, který nabízí mnoho možností. Můžete ho podporovat, můžete ho nenávidět nebo ho naprosto ignorovat. On tady s námi zůstane už navěky. Podle historie byl totiž Valentýn římský kněz, který se i přes císařův zákaz tajně oddával milence, za což byl uvězněn a popraven.


napsal/a: pavel_75 15:18 Link komentáře (0)Mýty nevěry !

29.Leden 2007

Nevěra a mýty o ní

Ať už se nám to líbí, nebo ne, jednoduše je tady s námi. A už pořádně dlouho. Psaly se o ní knihy, zabíjeli se pro ni lidé, přinášela neštěstí a zklamání. A tak je tomu dodnes. Nevěra. Vzhledem k její dlouhověkosti se vytvořily určité mýty, kterým věříme. Je to však opravdu tak?

1 - Mýtus: V každé aféře je světec a hříšník.

Obětí je světec a zrádcem hříšník.
Vůbec to není tak jednoduché. Nevěra není něco, co se lidem stává. Je to něco, co se děje mezi nimi. Navzdory urážkám a krutosti, oba dva partneři mají svůj malý kousek viny na tom, že si jejich partner vydal sexuální oklikou. Měli bychom si přiznat svou úlohu přímo a to s tím vědomím, že tady neexistují žádné oběti, jen dobrovolníci. Naneštěstí aféry dovedou lásku spíš k úplnému odcizení se než k trvalému kamarádství, přičemž morální rozsudky tu nesehrávají žádnou roli a nemají konstruktivní sílu.

2 - Mýtus: S manželstvím je konec.

Povězme si to na rovinu: není to pravda. Aféra není nic, kvůli čemu by muselo manželství skončit. Je to určité mezidobí. Skutečný problém je ukrytý kdesi hluboko pod tím, uvnitř nás samých a v našich projevech v partnerství. Na manželství jsou potřeba dva lidé. Aféra jako taková, ve své nejhlubší podstatě, dokonce může být manželství nápomocná. V partnerství, kde jeden z dvojice nemá své očekávání naplněné a není uspokojený, neexistuje důvěra a intimity. To, co jsme se o sobě naučili na sexuální odbočce a jsme schopní zakomponovat do normálního života, nás může obohatit a dokonce utužit naše manželství. Jakmile aférka skončí, pravé manželství může začít. Velmi mnoho manželství začíná s důvěrou a intimitou, ale většina z nich je ztratí někde na půli cestě. Při pokusu znovu je najít, můžeme podlehnout mimomanželskému vábení. Důvěra a intimita však nejsou věci, které si sebou nosíme z jednoho vztahu do druhého. Musí se budovat krůček po krůčku. Při zříkání se pokusu o znovuvybudování důvěry v manželství tím, že ji hledáme v nevěře, se vzdáváme potenciální důvěry, kterou nám může manželství poskytnout.

3 - Mýtus: S partnerským sexem je konec.
Nezkrachoval sex, ale komunikace. V aférách existuje sex bez lásky. Sex není důvěra. Sex nedokáže vyřešit a zahojit minulost. Sex není náhrada za nízké sebevědomí. Sex se může napravit. Jsme sexuální bytosti, které jsou schopné mít víc sexuálních partnerů. Důvěra a ta pravá intimita se však o něčem jiném. Velmi zřídkakdy totiž máme několik důvěrných vztahů. Důvěrné vztahy se těžko nahrazují. Manželství, které zažilo sexuální uklouznutí jednoho z partnerů, může být i tak úspěšné.

4 - Mýtus: Nevěra znamená, že už svého partnera nemilujeme.
Aféra nemá takový vliv na lásku jako na vzájemnou komunikaci a schopnost porozumění,. Pro každého z nás to znamená něco jiného. A každý to musí nějak řešit. Je totiž je jen skutečně málo vztahů, ve kterých k aférám nedošlo.
napsal/a: pavel_75 22:30 Link komentáře (0)
Sex jako lék

Rakouský psychoanalytik Wilhelm Reich už ve 40. letech minulého století tvrdil: "Jeden orgasmus denně udrží člověka ve formě." Dnes vědci dokazují, že měl absolutní pravdu. Sex má podle mnoha vědeckých výzkumů pozitivní vliv na naše zdraví pomáhá srdci, imunitnímu systému, tlumí bolest, přispívá k dlouhověkosti a blahodárně působí i na psychiku.

Sex místo běhu

I kdyby sex neměl žádné jiné účinky, je už sám o sobě celkem namáhavou aerobní aktivitou. Člověk při něm spálí asi 880 kilojoulů, což odpovídá 30 minutám namáhavého běhu. Orgasmus zdvojnásobí náš tep i krevní tlak.

Teplo uvolněné při pohlavním styku rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve. Srdce bije intenzivněji, takže se odpadní látky rychleji odbourávají. Milování má pozitivní vliv i na imunitní systém. Zvyšuje se totiž hladina imunoglobulinů, které hrají významnou roli v boji proti infekcím. A dobrá zpráva pro muže: Muži, kteří se sexu věnují častěji než dvakrát týdně, podléhají infarktům, podle jisté sexuologické studie, až o polovinu méně často než ti, kteří se k milování dostanou méně než jednou za měsíc.

Orgasmem proti bolesti

Pohlavní styk nám umožňuje alespoň dočasně zapomenout na bolest. Při něm se aktivuje centrum ve středním mozku, které potlačuje bolest. Endorfiny uvolněné při sexu mají podle vědců podobný účinek jako opium. Jsou dokonce třikrát účinnější proti bolestem hlavy než běžné léky! A malé varování pro ženy: Z tohoto úhlu pohledu vyznívají tedy, naše často otřepané výmluvy na migrénu, dosti nedůvěryhodně.

Sex je lékem na krásu. Vědecké testy objasnily, že při milování se produkuje množství estrogenu, který dodává vlasům přirozený lesk a pokožce hebkost. Milování snižuje riziko vzniku dermatitidy, vyrážek a kožních skvrn. Produkovaný pot totiž rozšiřuje póry a vaše pokožka doslova září.

Chcete žít déle?

Věděla jste, že milování může uvolnit i ucpaný nos? Sex je přírodní antihistaminikum. Pomáhá bojovat s astmatem a sennou rýmou. A co víc. Pravidelný sex zvyšuje imunitu, likviduje stres i celulitidu a je příčinou dobré nálady.

Sex je přirozenou součástí života každého dospělého člověka. Jeho četnost a kvalita přispívají nemalou měrou i k psychické pohodě. Je známo, že ženatí muži a ženy žijí déle a méně často trpí depresemi než lidé bez partnerů. Je to proto, že zadaní lidé si užijí více lásky a sexu, nebo v tom jednoduše hrají roli určité pozitivní rysy osobnosti (například fyzické zdraví), které způsobují atraktivitu daného jedince a zároveň přispívají k jeho delšímu životu? V každém případě studie citovaná v časopisu Time, jíž se podrobilo tisíc skotských mužů, poukázala na spojitost mezi pravidelným pohlavním stykem a delším životem.


napsal/a: pavel_75 12:50 Link komentáře (0)

V Í R A

Když myslíš, žes poražen, pak je to tak,
když myslíš, že nelze, pak jistě to vzdáš.
Když vyhrál bys rád, však myslíš, že nejde to,
pak svého vítězství nikdy se nedočkáš.

Když myslíš, že prohraješ, prohrál jsi už,
a teprve ve světě objevíš snad,
že úspěch se počíná vůli ho chtít,
stav mysli tu největší roli má hrát .

Když myslíš, žes předstižen, pak je to tak,
jen na to teď mysli, jak co nejvýš jít,
ze všeho nejdřív sám v sebe uvěř,
pak můžeš vždy s jistotou zvítězit.

Ne vždycky se v bojích osvědčil,
kdo silnější nebo snad rychlejší byl.
Však dříve či později vyhraje ten,
KDO MYSL SVOU O VÍTĚZSTVÍ PŘESVĚDČIL ! ! napsal/a: pavel_75 16:25 Link komentáře (0)
Rozešli jste se? Může za to práce!

Přibližně 30 procent lidí považuje práci ze jednu z příčin svého rozchodu s partnerem či partnerkou. Důvodem bývá častěji kariéra muže než ženy. Ženy jsou totiž při jejím budování ochotnější přijímat kompromisy a častěji také ústupky dělají, tvrdí socioložka Marta Vohlídalová ze Sociologického ústavu Akademie věd. Výsledky studie zveřejnil ústav ve svém internetovém časopise Socioweb.

Práce, prokletí vysokoškoláků

"Nejčastěji uváděli jako příčinu některého z partnerských rozchodů svůj nebo partnerův pracovní život lidé, kteří zastávají nadprůměrně stresově nebo časově náročné zaměstnání," uvedla socioložka. Zvýšený podíl zaznamenala zejména u vedoucích a řídících pracovníků. Vedle nich práce výrazněji ohrožuje i rodinný život mužů, kteří pracují jako provozní pracovníci ve službách, a žen, které se věnují vědecké či odborné práci.

V Práci jako důvod ukončení vztahu také častěji zmiňují lidé s vysokoškolským titulem. "Zatímco pracovní kariéru označilo jako jednu z příčin partnerského rozchodu téměř 40 procent žen s vysokoškolským nebo vyšším odborným vzděláním, u středoškolaček s maturitou to bylo 30 procent dotázaných, u středoškolaček bez maturity pak 23,8 procenta a u žen se základním vzděláním pouze 19 procent," upřesnila Vohlídalová. Výzkumu se zúčastnilo 5510 respondentů ve věku 25 až 54 let.

Češi, rozvodoví rekordmani

Rozpor mezi stupňujícími se nároky v pracovní sféře a rodinným životem je podle sociologů příznačný pro většinu vyspělých společností. Odborníci proto doporučují například větší míru v zavádění částečných pracovních úvazků. Česká republika v tom však podle nich oproti vyspělým evropským států zatím zaostává.

V evropském měřítku také Česko patří mezi země, kde se lidé nejvíce rozvádí. Takto končí bezmála každé druhé manželství. Vyšší míry dosahuje pouze Švédsko, Belgie a Finsko. Naopak nejméně se rozvádí lidé v tradičně katolických státech - Polsku, Chorvatsku, Itálii či Španělsku.

Česko má podle odborníků vrchol počtu rozvodů pravděpodobně již za sebou. Vloni jich statistici zaznamenali nejméně za posledních pět let - přes 31.000. Pětina mužů a žen se rozvedla za život dokonce dvakrát či vícekrát. Podle loňských údajů české páry spolu stráví průměrně 12,2 roku.

napsal/a: pavel_75 16:12 Link komentáře (0)
Sexuální kritéria žen

Ženy rozhodně nejsou pouhými pasivními objekty mužské aktivity a na procesu sbližování aktivně participují. Svobodní muži a ženy se obvykle setkávají na místech vhodných k seznámení (bary, parky, korza), kde je hlavním úkolem ženy být viděna a hlavním úkolem mužů zpozorovat ji a vyvinout akci. Na tomto základě vznikne jako první oční kontakt.

Od této chvíle je chování dvojice předvídatelné a řídí se stejnými pravidly v kosmopolitních velkoměstech Západu i v indiánských vesnicích v amazonské džungli. Pokud je oční kontakt vzájemně udržen a eventuálně doprovázen úsměvem, je vlastně předehrou přiblížení. Otevření konverzace pak může být úplně banální, například otázkou "kolik je hodin". Důležitý zde není obsah sdělení, ale vokální podbarvení, tón hlasu. V případě, že dialog pokračuje, rytmus

Vytisknout Poslat e-mailemřeči postupně akceleruje, je doprovázen prohloubeným dýcháním, zvýšením hlasitosti i naléhavosti, a to nezávisle na důležitosti obsahu. Pokud přitom oba účastníci sedí, nastavují se tak, aby byli tváří v tvář, a posunují se blíže k sobě. Přitom si jazykem navlhčují rty. Jakoby pro větší pohodlí si odkládají či vyhrnují části oděvu, odhalují si kůži hlavně kolem krku a na ramenou. Mění polohu paží a nohou, jejich gesta jsou rozmáchlejší, a tak se občas dotknou toho druhého. Aniž by si to uvědomovali, zrcadlí vzájemně svá gesta a jejich těla se postupně synchronizují v předvídání recipročních pohybů při líbání, předehře a souloži. Tyto procesy jsou doprovázené zvýšením tepu, zrychleným dýcháním a pocením.

Podobné flirtování probíhá ve zkrácené podobě i mezi milenci či manželi, u nich však vede rychleji k tělesnému kontaktu a k souloži. Vynechání této fáze přitom může způsobit, že je soulož dysfunkční nebo že představuje spíše nepříjemný zážitek (hlavně pro ženu).

VĚK
Při výběru stabilního partnera se muži a ženy liší především v tom, jaký význam přikládají faktoru věku. Zatímco pro muže je při výběru dlouhodobé partnerky věk ženy nejdůležitějším kritériem, pro ženy nehraje takovou roli. Tento rozdíl je způsoben především skutečností, že fertilní období žen je omezeno na relativně krátkou dobu, ale plodnost mužů se podstatně nesnižuje ani ve vyšším věku (nejméně do 60 let). Vyšší věk navíc může znamenat i vyšší postavení v sociální hierarchii a z něj odvozený výhodnější přístup ke zdrojům.

MAJETEK
Právě signály svědčící o přístupu muže ke zdrojům, které zároveň potvrzují budoucí nebo aktuální finanční zajištění partnera, jsou u žen pro výběr dlouhodobého partnera nejdůležitější. I když vyššího postavení a majetku dosahují muži zpravidla až ve vyšším věku, mladí muži mohou signalizovat svůj potenciál přístupu ke zdrojům, tzv. RHP (Resource Holding Potential) samozřejmě také. Tento potenciál může zahrnovat různé indikátory patří mezi ně například rodinné zázemí, vzdělání, profese, inteligence, aspirace. Není vůbec překvapující, že ženy při popisu ideálního partnera obvykle zmiňují právě tyto atributy.

DÁRKY
Ženám, které se snaží získat pro dlouhodobé partnerství, musí muži signalizovat nejen to, že mají přístup ke zdrojům, ale také ochotu podělit se o ně. Dokazují tím, že budou v budoucnu ochotni investovat do partnerky i do jejích potomků čas, city, peníze a energii. Přirozený výběr proto zvýhodňuje muže, kteří dovedou projevovat (předstírat) svou vytrvalou oddanost, ale i lásku k dětem.

VZHLED
Pokud žena nehledá dlouhodobé partnerství, důležitější než sociální status pro ni může být vzhled muže. Nejvýznamnější jsou pak pro ni vzhledové charakteristiky souvisejí s testosteronovými ukazateli a s ukazateli dobré imunity. K ním patří zejména tělesná symetrie a muskulatura, ale také husté tmavé vousy, vysoká postava nebo "trojúhelníkový" tvar těla.

VŮNĚ
Dalším ukazatelem fyzické atraktivity mužů je jejich tělesný pach odoranty jsou sexuálně dimorfní a zároveň informují také o imunologickém statusu jedince. Ženy jsou přitom odoranty více ovlivnitelné než muži.

CHOVÁNÍ
Ženy jsou citlivé i na behaviorální indikátory signalizující zdravotní stav a sociální vizibilitu mužů. K behaviorálním indikátorům patří také sexuální "agresivita" muže. V této souvislosti je zajímavé zjištění, že mnohé ženy sexuálně vzrušuje představa znásilnění. Určitý stupeň sexuální agresivity muže tedy může vést k jeho většímu reprodukčnímu zdaru. Dle evoluční teorie "Sexy Sons" totiž synové sexuálně agresivních otců budou nejspíš rovněž sexuálně agresivnější, což je i v zájmu jejich matek. Navíc výzkumy potvrzují, že přibližně 40 % žen v USA řekne někdy "ne", i když ve skutečnosti myslí "ano". U čínských žen to bylo pouze 30 %, ale u Rusek až polovina.napsal/a: pavel_75 16:08 Link komentáře (0)
Váš chlap je maminčin mazánek!

Spoustu z nás si řekne: "Tak to teda ne!" "Postižená" žena však většinou váhá, jestli a komu má říct o tom, jak se její přítel neumí odpoutat od mámy, respektive jako se jeho matka neumí odpoutat od něho a cítí, že takový vztah je nepřirozený.

Stěhovat? Jedině s rodinou!

Představte si, že máte krásný, seriózní vztah s mužem, který je absolutně perfektní, kdežto jeho matka je pravý opak. Je na něm jednoduše závislá. I přesto, že má manžela a dva další syny, bojí se například řídit bez něj. Vyžaduje, aby rušil schůzky s vámi jen kvůli tomu, aby mohl sedět u ní. A co je na tom nejhorší? Jemu se to zdá úplně normální.

Představte si situaci, že se s partnerem chcete přestěhovat někam do zahraničí a on za vámi přijde s tím, že si tam chce vzít i svou matku, otce a další dva Bratry. Je to fér, aby vy jste se musela rozloučit se svými blízkými, zatímco on se je nastěhuje do vašeho nového domova? Samozřejmě, že ne. Ale přesto, žena se bojí mluvit o tomto sporném bodě jejich vztahu. Podle něj to není vhodné. Vždyť ještě nejsou zasnoubeni. Tak jak a kdy se má zmínit o této nepříjemné záležitosti? Měla by to udělat co nejdřív. Vysvětlit svému drahému, jaký význam ve vztahu pro ní má jeho osamostatnění se.

Měla by však pochopit, že ji čeká ještě velmi dlouhá cesta, ať už se s ním chce nestěhovat kamkoli, například do jiného města, nebo dokonce do zahraničí. Je dobré přiznat si, o jak velký krok ve vašem životě jde. Přichází však otázka. Je muž, před kterým se bojíte mluvit na toto téma, skutečně ten pravý?

Jste přesvědčená, že se s ním nemůžete bavit o této, pro vás tak důležité věci proto, že jste jen jeho přítelkyně, ne snoubenka, nebo žena? To si však navzájem odporuje. Měla byste si výt naprosto jistá vážností svého vztahu, jestliže s ním chcete začít bydlet. Buď se stěhujete spolu a on si přizval i svojí rodinu, nebo se stěhuje se svou rodinou a přizval si vás. Jestliže je to však maminčin chlapeček, můžete zapomenout na to, že se někdy stanete nejdůležitější ženou jeho života. Je přirozené, že se změní vaše společné plány, když je jeho matka na pohotovosti, ale nikdy tehdy, jestliže s ním chce jet jen na nákupy. Pravda je, že takovýto vztah není ani zdravý, ani normální. Ale ani není zdaleka výjimečný. Někteří muži jsou, naneštěstí, tak navázaní na své matky, že ve svém životě nemají místo pro manželku.

Citové vydírání na scéně

Toto často naznačuje nezdravou sílu matky ve vztahu k synovi. Stává se, že jednoduše navodí takovou situaci, aby si její miláček musel vybrat mezi dvěma ženami. Nebo tlačí na jeho city výčitkami svědomí a podsouvá mu, že je špatný syn. To na něho může fungovat, když se bojí ztráty matčiny lásky. I když si žena myslí, že muž je skutečně přesvědčený o tom, že jeho vztah s matkou je v pořádku, je třeba zjistit, jestli to tak není proto, že on neví o vašem problému, protože se ho bojíte jen naznačit. Jednou mu ale stejně budete muset říct, že vaše společná budoucnost je ohrožená, jestliže se nedokáže odpoutat od své rodiny.

V podstatě je to něco jako test. Vyzkoušíte si, jestli je schopný kvůli vám přehodnotit svůj vztah s matkou. Jako společnost jí přece může koupit psa. Jestliže však svůj problém nedokáže překonat, nikdy nebudete jeho číslo jedna. Jestliže se však rozhodnete zkusit to s ním i přesto, může se stát, že budete závislá na muži, který je závislý na vlastní matce. Proto je potřeba přehodnotit, jestli je to přesně to, co chcete.

napsal/a: pavel_75 16:06 Link komentáře (0)
Vztah přes internet

Vytvořit si vztah na dálku není nikdy lehký úkol. I po letech spolubydlení mají páry co dělat s překonáváním svých rozdílů, které jsou však očividné už v prvních dnech jejich soužití. Proto je potřebná velká dávka trpělivosti, když chcete mít kvalitní vztah s někým koho znáte je přes internet a s nímž jste strávili možná jen jeden dva týdny.

Kultura

Když váš partner pochází ze vzdálené země s úplně jinou kulturou, právě toto bude pramen vašeho napětí v prvních dnech vašeho soužití. Mohou to být jen hlouposti, jako například že váš partner jen nepozdraví sousedy, nebo že si nemůže zvyknout na kávovar, protože celý svůj život byl jen turka. Ale mohou to být i věci mnohem důležitější jako rodinný rozpočet, nebo vztahy s vaším příbuzenstvem. I když se malý spor v kuchyni dokáže vyřešit snadno a ještě s humorem, důležité záležitosti si budou žádat mnohem víc času a úsilí na své rozřešení. Nezapomeňte na to, že to, co je pro vás absolutně normální, je pro vašeho partnera něco úplně nového a zatím nepochopitelného. Proto se k problému postavte zodpovědně, vyslechněte si partnerovo stanovisko a klidně mu vysvětlete to vaše. Uvidíte, že po určitém čase dospějete ke kompromisu.

Vytisknout Poslat e-mailem Pochopení

Jako osoba, která si bere do domu cizince, máte lepší šance překonat své napětí. Přece jen jste doma, mezi svou rodinou a kamarády, kteří jsou připraveni vás podporovat. V podstatě váš život vypadá netknutý. Ale představte si, jak se změnil život vašeho partnera už nemá rodinné zázemí, kamarády, musí případně mluvit cizím jazykem když chce, aby ho pochopili. Je to podobné tomu, jako kdybyste partnerův život otočila o 180 stupňů. Proto jakmile se tento konflikt stává velmi intenzivním, buďte připravená se vzdát a vrátit se na začátek, kdy ještě ani jeden z vás nebyl uražený.

Přizpůsobování se

Kterákoli změna vytváří napětí a záleží jen na individuální schopnosti jednotlivce přizpůsobit se tvrdým změnám a následnému stresu. Pokuste se partnerovi představovat změny pomalu, netlačte na něho. Neočekávejte, že se změní za jednu noc. Nechtě mu místo a čas na učení. Většina lidí se dokáže přizpůsobit kterékoli životní změně avšak pomalu a svým tempem, kdy si vytváří různé podobnosti mezi starým a novým světem.

Obrovská dálka

Nezapomínejte, že propracování se přes různé kulturní a jiné změny v životě, nestačí na zachování dobrého vztahu. To ho jen zachrání před kolapsem na jeho úplném začátku. Je zapotřebí spousta lásky a sympatií, stejně jako tolerance a času na upevňování vztahu mezi dvěma lidmi. Tyto čtyři věci učiní váš vztah nejen snesitelný, ale i příjemný pro obě dvě strany.

Navíc víte, že neriskujete pro nic, za nic. Díky moderní technice jste potkala člověka, kterého byste v jiném případě neměla šanci vidět. Pokud věříte, že právě tato, vám velmi drahocenná osoba, je ta, se kterou chcete strávit zbytek svého života, neváhejte a udělejte ten krok a překonejte pro ni i tu obrovskou dálku.


napsal/a: pavel_75 16:03 Link komentáře (0)
Udělejte mu striptýz

Bodová světla, tajemné přítmí, podmanivá hudba a vlnící se ženské tělo, které se pomalu odhaluje. Jen těžko by se našel heterosexuální muž, kterému by tato představa nepřipadala vrcholně vzrušující. Muži podvědomě touží po striptérkách a dalších profesionálkách živících se vlastním tělem. Nemá to nic společného s délkou nebo hloubkou vašeho vztahu, ale pouze s přitažlivostí tajemna a tabuizovaných věcí.

Erotické napětí
Touha po soukromém striptýzu se pravidelně umisťuje na vrcholcích psychologických výzkumů, které se zabývají mužskými touhami. Splňte mu jeho touhu a překvapte ho vzrušujícím striptýzem. Nepotřebujete k tomu žádné výjimečné taneční nadání, drahé rekvizity nebo blyštivou tyč. Vystačíte se svou fantazií, trochou odvahy a smyslem pro dobrodružství.

Vytisknout Poslat e-mailem Na začátku byste si měla striptýz alespoň v základních bodech naplánovat. Nemusí se jednat o žádnou propracovanou choreografii, kdy je na milimetr určené, kam kterou nohu položit. Jde spíš o tom, abyste si rozvrhla kdy přibližně kterou část oblečení odložíte. Zamezíte tak tomu, že ze sebe většinu šatů strháte hned na začátku a zničíte tak erotické napětí, které by se při striptýzu mělo dát krájet.

Naplánujte choreografii
S naplánováním pak samozřejmě úzce souvisí i výběr hudby. Rozmyslete si, jestli chcete působit jako něžná víla, která odkládá šaty při romantickém rytmu. Nebo zda budete spíš za vyzývavou dračici, která rozproudí jeho vzrušení temperamentním vystoupením v ďábelském rytmu. Styl hudby vybírejte nejen podle toho, na kterou se vám příjemně tancuje, ale i podle rekvizit, které jste se rozhodla zvolit. Pokud před ním hodláte vrtět zadečkem v kožené minisukni, Celine Dion zřejmě nebude vaší osudovou volbou.

Jestliže nechcete striptýz zaměnit za komické číslo spočívající v zoufalém trhání knoflíků, zápasení se zipy a hlavě uvíznuvší v příliš těsném roláku, vybírejte své rekvizity s rozvahou. Těsné džíny, ve kterých na vás pískají všichni zedníci okolo nichž projdete, jsou sice možná sexy na ulici, ale na světě pravděpodobně neexistuje jediný člověk, který by je ze sebe dokázal elegantně svléknout. Vaše červená podprsenka je zcela nepochybně úžasná, ale pokud se vám při každém pohybu její košíčky posunou do poloviny prsou a ramínka se vám zařezávají hluboko do ramen, s vaším tanečním uvolněním to nebude příliš valné. Pro své vystoupení si zvolte oblečení, které se vám snadno svléká (ideální je sukně, která se nechá přetáhnout před boty na podpatku) a ve kterém je vám příjemně. Když si při tanci nebudete muset upravovat padající ramínka a nepoddajné knoflíky, na výsledném efektu se to určitě odrazí.

Smyslné triky
Pro samotné vystoupení zvolte tlumené světlo, které nejen podtrhne tajemnou atmosféru, ale zároveň i velmi poslouží vaší postavě. Při tanci se snažte co nejvíc zvýraznit své silné stránky a části těla, které jsou obecně považovány za erotické. Pokud jste majitelkou štíhlých elegantních paží, zakomponujte do svého vystoupení co nejvíce póz, ve kterých máte lokty nahoře, nebo kdy si rukama sama přejíždíte po těle. Velmi efektní jsou také drobné kroužky boky, nebo smyslný trik břišních tanečnic, kdy boky jakoby opisují ležatou osmičku. Ke striptýzu také neodmyslitelně patří podpatky, takže si nechte od svého diváka dostatečný odstup, ať má šanci ocenit odvážně klenutou klenbu vašich nohou.

Ať už se ale rozhodnete pro rychlý a přímočarý striptýz, nebo vsadíte na pomalou rafinovanost, rozhodně si dejte načas a neodhalujte divákovi všechno hned. Jakoby náhodou sklouzlé ramínko naladí vašeho partnera mnohem víc než rovnou odhalená ňadra. Nezapomínejte se také dotýkat sama sebe a ukázat, že své tělo máte ráda. Pokud se smyslně pohladíte po těle, vzbudíte v divákovi touhu dotýkat se vás a bude mnohem netrpělivější na to, co ho po striptýzu čeká. Nejdůležitějším pravidlem striptýzu ovšem je, že divák se smí pouze dívat a nikoli se tanečnice dotýkat. I když sama budete omdlévat vzrušením, vydržte a doveďte své vystoupení do konce. Vybičujete tak touhu vás obou na maximum a následný večer bude o to vášnivější.

napsal/a: pavel_75 16:01 Link komentáře (0)


Starší články >