20.Červen 2009

Český motocyklový jezdecJakub Smrž poprvé v kariéře vyhrál v mistrovství světa superbikůkvalifikaci. V italském Misanu si v sobotu zajistil první místo nastartu nedělního závodu s náskokem 174 tisícin sekundy před druhýmBritem Jonathanem Reou.

Třetímísto obsadil Američan Ben Spies, který dominoval takzvanému superpoleve všech dosavadních sedmi letošních závodech. První řadu na startovníroštu doplní ještě domácí jezdec Michel Fabrizio.

Smrž měl běhemsvého tříletého působení v mistrovství světa superbiků blízko k poleposition už před dvěma měsíci v Assenu. Na nizozemském okruhu prohráljen se Spiesem o 139 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí seriáluje českobudějovický rodák na desáté pozici se ziskem 82 bodů. V čele jes 265 body Japonec Noriuki Haga, který dnes skončil šestý. Za nímnásledují v šampionátu Spies a Fabrizio.

Vložil: Rohle ¤