11.Srpen 2007

ZORBING

Co je to ZORB ?

       ZORB je v podstatě velká nafukovací průhledná koule ze speciálního  PVC, uvnitř které je ještě jedna menší. Obě koule jsou spojeny nylonovými lanky a dvěma tunely, kterými se leze dovnitř. Průměr koule je 3,2 m a hmotnost 90 kg. Uvnitř jsou umístěny bezpečnostní postroje pro upoutání posádky ZORBU.
Jaké jsou ceny?
       Ceny pro sezonu 2006 končí platnost 14.10.2006 v den zřejmě posledního ZORBOVÁNÍ v této sezoně. Pro rok 2007 budou ceny zveřejněny před zahájením sezony cca v měsíci dubnu. Je však nutné z ekonomického hlediska provozu ZORBU být ve  skupině , která pojede cca 20 jízd a více.Uváděné  ceny platí pouze v areálu Na Rybárně-Rakolusky. Při akcích mimo areál se řeší zapůjčení ZORBU včetně obsluhy podle účelu použití ZORBU, náročnosti přípravy dráhy a dopravy.
Kdo ZORB vymyslel?
      Vynálezce zorbu je Andrev Ahers. Inspirací mu byl obraz Leonarda da Vinciho, na kterém je znázorněn roznožený a rozpažený muž v kruhu. Na základě důmyslné dedukce dospěl k závěru, že to co mistr kresbou zamýšlel, nebylo nic jiného něž jeho další vynález, kterým předběhl svou dobu. Společně s přítelem Dvanem van de Sluisem se rozhodli naplnit malířovo myšlenku a vytvořit první ZORB. Kdo z nich ho první vyzkoušel známo není. Faktem však je, že zanedlouho vznikla dílna, která začala velké průhledné koule chrlit do celého světa. A tak se ZORB dostal až k nám.
Jak se zorbuje?
      ZORB se vyveze nebo vytlačí na vhodný kopec. Zájemce nebo zájemci (dva) o zorbování si tunelem vlezou dovnitř ZORBU a upoutají se do speciálních postrojů. Při zorbování mohou ZORBonauti sledovat okolní prostědí. ZORB se může ze svahu kutálet až 50 km / h a zastaví se na rovině.
Je ZORB bezpečný?
      Je. I kdyby během jízdy prasknul, nebo vznikla trhlina od ostrého kamene, než se ZORB vyfoukne, dojde k bezpečnému zastavení ZORBU a výstupu posádky.Většinou při menších trhlinách mohou být absolvovány ještě nejméně tři jízdy z kopce dolů bez nutnosti dofukování. Před každým zorbováním z nového kopce se ZORB pouští bez osádky, aby byla vidět přirozená trasa ZORBU.
Je někomu špatně?
      Stejně jako bunge-jumping patří i ZORBing mezi adrenalinové sporty. Hodně lidí si myslí, že jim bude špatně. Zkušenosti ovšem ukazují, že téměř všichni jsou v pohodě.
Jsou nějaká omezení pro zorbování ?
      Zorbování není doporučeno osobám menším 150 cm, protože jsou malé do postrojů uvnitř zorbu. Osoby mladší 18ti let mohou zorbovat jen se souhlasem zákonného zástupce.Před jízdou je nutné podepsat prohlášení o zdravotním stavu.Zorbing není vhodný pro těhotné ženy a osoby se zdravotními problémy.
 
Plánované akce Zorbování pro veřejnost
Zorb Team
Místo konání: U areálu Na Rybárně - Rakolusky 20:

Termíny zorbování  v roce 2007:

13.říjen 2007  od 8:30-12 hod. a 13-17 hod.  

( termín bude uvolněn v případě dobrého počasí na dovybrání neprojetých poukazů sezóny 2007 )

8.září 2007  od 8:30-12 hod. a 13-17 hod.  (Upřednostněni budou zájemci* s poukazem )

1.září 2007  od 8:30-12 hod. a 13-17 hod.  (Upřednostněni budou zájemci* s poukazem )

25.srpen 2007  od 8:30-12 hod. a 13-17 hod.  (Upřednostněni budou zájemci* s poukazem )

18.srpen 2007  od 8:30-12 hod. a 13-17 hod.  (Upřednostněni budou zájemci* s poukazem )

* Upřednostněni jsou zájemci o Zorbování, kteří mají rezervovaný termín v systému (zorbing.skplzen.info), následně pak zájemci s poukazem bez rezervace a poté ostatní zájemci bez poukazu.

Vložil: lulukoco ¤