Rožnění mass (a) medií
Vzhledem k mému minulému poplivání relevance serveru Wikileaks, jsem se snažil mé znechucení srovnávat s (bohužel) všemožnými daty, které jsou na internetu víceméně dostupné. A chtěl bych tak v tomto kontextu demonstrovat negativní sílu zpravodajství, kterou jsme krmeny…
Dostlal jsem se tak k podobnému případu úniku informací, zveřejnění a čekání na globální humbuk. Něco se opravdu stalo a mělo to i své tříštivé konsekvence, to ano, ale bohužel za daleko menší pozornosti, která je věnována letošní „aféře“. Ten případ z minulého roku, skoro na chlup přesně, se jmenuje Climategate. Pamatujete?
Já, kdož by nejraději vystavil, ex post, svůj štempl „globálnímu oteplování“, se musím přiznat, že už si ani moc nepamatuji! Zato jsem si říkal, že by bylo zajímavé se zhoupnout na fanatickém odporu k uhlíku v podobě vstupu do Chicagské Uhlíkové Burzy (CCX), nebo si dále pamatuji na všemožné řetězové dopisy a tryzny za potápějící se Maledivy.
Ovšem s nástupem Climategate, Burza zkrachovala (což by vydalo na samostatné téma, už kvůli akcionářům.)) a Maledivám někdo přetrh řetěz v mém e-mailu. Schválně jsem se tedy podíval, jak se Maledivám daří dnes, jestli se třeba nakonec, ne že potopily, ale nepropadly hanbou. No a světe div se (divíš se?), tak prej ne! Teda pokud to obří letiště, které staví přímo naproti oceánu, nebude sloužit jen k poslednímu odletu.))
Rád bych na tomto malém příkladu ukázal tu diametrální odlišnost s možnostmi dopadu některých informací, (ne)pracování s nimi a (ne)šířením mass medii, oproti uniklým depeším, nebo válečným zprávám, které mají tak leda ambice udělat z „informace“ příběh.
K dnešnímu tématu se nezhostím svého práva na Štempl, jelikož není v mé rozlišovací schopnosti paušalizovat ona mass media. A proto jsem rozhodl ocejchovat svou hostitelskou zemi, která mi hackla počítač a vymazala program na odblokování zakázaných web stránek: „© Nasrat!“, neb to je fakt moc!
S láskou
Blue!